Ухвала
від 09.10.2024 по справі 766/12684/23
ХЕРСОНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 766/12684/23

н/п 2/766/578/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про заміну відповідача

09.10.2024 року м. Херсон

Херсонський міський суд Херсонської області у складі:

головуючої судді Шестакової Я.В.,

за участю секретаря Божко О.С.,

розглянувшиу підготовчому судовому засіданні у м. Херсон клопотання позивача про заміну відповідача у справі за позовом ОСОБА_1 до Херсонської міської військової адміністрації Херсонського району Херсонської області про визначення додаткового строку на прийняття спадщини,-

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Херсонського міського суду Херсонської області перебуває вищезазначена справа у якій позивач просить визначити йому додатковий строк на прийняття спадщини два місці.

Ухвалою суду від 02.01.2024 року прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, визначено розгляд справи проводити в порядку загального позовного провадження.

Ухвалою суду від 13.03.2024 року витребувано докази по справі та замінено відповідача.

28.08.2024 року від позивача надійшло клопотання про заміну первісного відповідача - Херсонську міську військову адміністрацію Херсонського району Херсонської області на належного Виконавчий комітет Херсонської міської ради.

У судове засідання позивач не з`явився, просив проводити розгляд справи без його участі.

Представник відповідача у судове засідання з`явився, надав суду заяву про розгляд справи без його участі.

У зв`язку з неявкою в судове засідання усіх учасників справи відповідно до ч.2 ст.247ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про задоволення клопотання позивача про заміну неналежного відповідача та витребування доказів з наступних підстав.

Статтею 51ЦПК України передбачено можливість здійснення заміни неналежного відповідача, у випадку, якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом.

Відповідно до положень ст. 51, ч.ч. 2,3ЦПК України суддо закінчення підготовчого провадження, а у разі розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження - до початку першого судового засідання за клопотанням позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі; після спливу цих строків, суд може залучити до участі у справі співвідповідача або замінює первісного відповідача належним відповідачем виключно у разі, якщо позивач доведе, що не знав та не міг знати до подання позову у справі про підставу залучення такого співвідповідача чи заміну неналежного відповідача.

Про залучення співвідповідача чи заміну неналежного відповідача постановляється ухвала. За клопотанням нового відповідача або залученого співвідповідача розгляд справи починається спочатку.

Суд вважає за можливе клопотання позивача про заміну неналежного відповідача задовольнити, замінити первісного відповідача Херсонську міську військову адміністрацію Херсонського району Херсонської області на належного - Виконавчий комітет Херсонської міської ради.

Керуючисьст. 51,84, 259-261,353 ЦПК України, суд,

УХВАЛИВ:

Клопотання позивача про заміну відповідача - задовольнити.

Замінити у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 доХерсонської міськоївійськової адміністраціїХерсонського районуХерсонської областіпро визначеннядодаткового строкуна прийняттяспадщини первісного відповідача - Херсонську міську військову адміністрацію Херсонського району Херсонської області на - Виконавчий комітет Херсонської міської ради.

Відкласти підготовче засіданняна 04.12.2024 року на 10:15 год., про що повідомити учасників справи.

Роз`яснити залученому відповідачу, що він має право подати до суду відзив на позов протягом 15 днів з дня вручення ухвали про заміну неналежного відповідача. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Зобов`язати відповідача одночасно із надісланням (наданням) відзиву до суду надіслати (надати) копії такого відзиву та доданих до нього документів позивачу та іншим учасникам справи.

Звернути увагусторін,що поданнядоказів здійснюєтьсяв порядку,передбаченому ст.83Цивільного процесуальногокодексу України. Копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи.

Повідомити учасників справи про можливість отримання інформації щодо справи на веб-сторінці офіційного веб-порталу судової влади України за адресою: https://court.gov.ua/fair/sud2125.

Ухвала оскарженню не підлягає.

СуддяЯ. В. Шестакова

СудХерсонський міський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення09.10.2024
Оприлюднено05.11.2024
Номер документу122749232
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них

Судовий реєстр по справі —766/12684/23

Рішення від 04.12.2024

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Шестакова Я. В.

Ухвала від 04.12.2024

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Шестакова Я. В.

Ухвала від 09.10.2024

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Шестакова Я. В.

Ухвала від 13.03.2024

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Шестакова Я. В.

Ухвала від 02.01.2024

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Шестакова Я. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні