Справа № 202/21920/23
Провадження № 1-кс/202/6745/2024
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 жовтня 2024 року м. Дніпро
Слідчий суддя Індустріального районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Індустріального районного суду м.Дніпропетровська клопотання слідчого слідчої групи СУ Головного Управління Національної поліції в Дніпропетровській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором першого відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою та транснаціональною злочинністю Дніпропетровської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю та додані до клопотання матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42023040000000601 від 21.11.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
До слідчого судді Індустріального районного суду м. Дніпропетровська надійшло зазначене клопотання, в якому слідчий просить надати дозвіл на тимчасовий доступ та вилучення інформації, яка знаходиться у оператора мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , щодо трафіків з`єднань абонентів НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , у період часу з 01.04.2022 року по 01.10.2024, з наданням телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, маршрутів передавання, з зазначенням ІМЕІ мобільних терміналів, у яких працювали зазначені абонентські номери, з прив`язкою до місцевості даних абонентів, для встановлення місцезнаходження осіб, які можуть бути причетні до скоєння злочину, інформацію отримати на електронному та паперовому носіях.
Клопотання вмотивовано тим, що слідчим відділом з розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СУ ГУНП в Дніпропетровській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42023040000000601 від 21.11.2023, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.4 ст.191 КК України.
У ході досудового розслідування встановлено, що в січні 2023 року заступник голови з питань діяльності виконавчих органів щодо інформаційної діяльності ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_5 разом з начальником Департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики ОСОБА_6 , директором КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ОСОБА_7 , співробітником КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ОСОБА_8 та іншими посадовими особами, а також підконтрольними комерційними підприємцями, розробили та реалізували злочинну схему привласнення коштів бюджету ІНФОРМАЦІЯ_2 . Суть схеми полягала в організації закупівлі послуг із розміщення інформації в засобах масової інформації, при цьому контракти укладалися з фізичними особами-підприємцями, серед яких: ФОП ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 та ОСОБА_16 .
Під час аналізу договору №03/02.01 від 02.01.2023, укладеного між КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та ФОП ОСОБА_16 , було встановлено, що ОСОБА_17 після отримання коштів від комунального підприємства перераховував значну частину суми на власні рахунки в різних банках, а також знімав готівку в банкоматах. При цьому, договори, що укладалися в рамках зазначеної схеми, передбачали «висвітлення діяльності» міської ради, але фактично документи підтвердження виконання послуг відсутні, що дає підстави підозрювати, що метою укладання угод було виключно заволодіння бюджетними коштами. Станом на сьогодні посадові особи КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та відповідного департаменту міської ради продовжують укладати аналогічні угоди та здійснювати привласнення бюджетних коштів за попередньою змовою з підконтрольними ФОПами.
Встановлено, що директор КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ДМР користується зв`язком мобільного оператора ПрАт « ІНФОРМАЦІЯ_1 » з абонентським номером НОМЕР_1 ; ФОП ОСОБА_16 користується зв`язком мобільного оператора ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » з абонентським номером НОМЕР_2 . При цьому оперативним шляхом було встановлено, що ФОП ОСОБА_16 та директор КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ДМР постійно спілкуються між собою використовуючи вищевказані номери мобільних телефонів.
Слідчий вказує, що для більш повного, всебічного та неупередженого досудового розслідування кримінального провадження, з метою з`ясування усіх обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню, а саме завдяки даній інформації можливо встановити місцезнаходження осіб причетних до злочинної діяльності, встановити взаємозв`язок між фігурантами та визначити роль кожного з них, їх причетність до вчинення кримінального правопорушення, саме для цього необхідно отримати інформацію про абонентів рухомого (мобільного) зв`язку абонентів мобільного оператора ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » з абонентських номерів НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , а тому він звернувся до слідчого судді з даним клопотанням.
Слідчий та особа, у володінні якої перебувають документи для розгляду клопотання не з`явились, про дату та час розгляду даного клопотання були повідомлені належним чином.
На підставі викладеного, слідчий суддя зауважує, що дослідження обставин, визначених у ч.5,6 ст.163 КПК України буде здійснено судом, за відсутності учасників та виключно, шляхом дослідження змісту клопотання та доданих до клопотання матеріалів.
У зв`язку із неприбуттям учасників судового розгляду аудіо-, відеофіксація судового засідання не здійснювалась, відповідно до вимог ч. 4 ст.107 КПК України.
Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали кримінального провадження, слідчий суддя дійшов наступного.
Слідчим суддею встановлено, що слідчим відділом з розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СУ ГУНП в Дніпропетровській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42023040000000601 від 21.11.2023, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.4 ст.191 КК України, що підтверджується копією витягу з ЄРДР та іншими доданими матеріалами.
Згідно п. 5 ч. 2 ст. 131 КПК України заходами забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до частини першої статті 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 39 Закону України «Про телекомунікації» оператори телекомунікації зберігають та надають інформацію про з`єднання свого абонента у порядку, встановленому законом.
Крім цього, відповідно до ст.91 КПК України сама подія кримінального правопорушення підлягає доказуванню, яке полягає у збиранні, перевірці та оцінці доказів з метою встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження. Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Згідно з п.7 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в інформації, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікаційній, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо.Тому отримати такі відомості можливо лише шляхом тимчасового доступу до речей і документів, передбаченим ст. 159 КПК України.
Частиною п`ятою статті 163 КПК України визначено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження в своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Згідно з частиною 6 статті 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Згідно зі ст.84 КПК України, доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню. Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.
Слідчий суддя вважає клопотання обґрунтованим та є доведеним, що інформація до якої просить надати доступ слідчий у клопотанні, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадження, може бути використана як доказ, а тому потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права та свободи зазначених осіб, оскільки в іншій спосіб довести обставини, які передбачається довести за допомогою цієї інформації, неможливо, що виправдовує застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження.
При цьому, слідчий суддя вважає за необхідне надати дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів уповноваженим слідчим у даному кримінальному провадженні відповідно до постанови про визначення групи слідчих у кримінальному провадженні.
Керуючись ст. ст. 159, 163-164, 369-372 КПК України, слідчий суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання задовольнити.
Надати слідчим СУ ГУНП у Дніпропетровській області: ОСОБА_3 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , тимчасовий доступ до інформації, з можливістю її вилучення на електронному та паперовому носіях, яка перебуває у володінні оператора мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , щодо трафіків з`єднань абонентів НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , у період часу з 01.04.2022 року по 01.10.2024 року, з наданням телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, маршрутів передавання, з зазначенням ІМЕІ мобільних терміналів, у яких працювали зазначені абонентські номери, з прив`язкою до місцевості даних абонентів, для встановлення місцезнаходження осіб, які можуть бути причетні до скоєння злочину.
Визначити строк дії ухвали тривалістю в 2 (два) місяці, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.
Роз`яснити, що відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями Кримінального процесуального Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 28.10.2024 |
Оприлюднено | 06.11.2024 |
Номер документу | 122761873 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська
Доценко С. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні