04.11.2024
Справа №642/6732/24
Провадження № 2/642/1769/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 листопада 2024 року суддя Ленінського районного суду м.Харкова Грінчук О.П., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , від імені яких діє адвокат Ястребова Євгенія Богданівна, до Міністерства охорони здоров`я України, Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» Міністерства охорони здоров`я України, Департаменту охорони здоров`я Харківської обласної військової адміністрації, Комунального некомерційного підприємства Харківської обласної ради «Обласна дитяча клінічна лікарня», про стягнення матеріальної та моральної шкоди,
встановив :
Позивачі звернулися до суду із вказаним позовом, в якому просили:
- визнати відповідачів винними у заподіянні позивачам матеріальної та моральної шкоди;
- стягнути солідарно з відповідачів на користь позивачів матеріальну шкоду в розмірі 162750 євро, що еквівалентно 7327623 грн. 45 коп.;
- стягнути солідарно з відповідачів на користь позивачів моральну шкоду в розмірі 500000 євро, що еквівалентно 22511900 грн.
Дослідивши матеріали позовної заяви, приходжу до висновку, що вона підлягає залишенню без руху, з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст.13 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України), суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
За приписами ч.1 ст.16 ЦК України, кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Доступ до правосуддя в контексті пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та прецедентної практики Європейського суду з прав людини не може бути абсолютним і підлягає державному регулюванню й обмеженню. Кожна держава встановлює правила судової процедури, зокрема й процесуальні заборони та обмеження, зміст яких не допустити судовий процес у безладний рух. Доступ до правосуддя здійснюється шляхом точного, послідовного і неухильного дотримання процесуального алгоритму, що передбачений ЦПК.
Вимоги до позовної заяви передбачені ст.ст. 175, 177 ЦПК України.
Відповідно до п.4 ч.3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні.
Способи захисту цивільних прав передбачені ч.2 ст. 16 ЦК України, в той час, даною нормою закону не передбачено захист права в цивільному судочинстві шляхом визнання особи винною у спричинені шкоди.
Позовна заява, в свою чергу, також не містить жодного посилання на норми закону в цій частині.
Крім того, відповідно до ч.5 ст. 177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Згідно ч. 1 ст. 12 Закону України «Про судоустрій та статус судів» судочинство і діловодство в судах України провадиться державною мовою.
У відповідності до ч. 1 ст. 9 ЦПК України, цивільне судочинство в судах провадиться державною мовою.
За положеннями ст. 10 Конституції України, державною мовою в Україні є українська мова.
У свою чергу, із наданих ВССУ роз`яснень, які викладені у листі «Про практику розгляду судами цивільних справ з іноземним елементом» від 16.05.2013 року слідує,що суд приймає документи, складені мовами іноземних держав, за умови супроводження їх нотаріально засвідченим перекладом українською мовою.
Отже, у разі, коли письмові докази подаються до суду іноземною мовою, додається їх засвідчений у встановленому порядку переклад українською мовою. Вірність перекладу документів юридичного характеру повинна бути нотаріально посвідчена в порядку ст. 79 Закону України «Про нотаріат».
Відповідно до пункту 8 Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах України, затвердженої наказом Державної судової адміністрації України № 814 від 20.08.2019 року, діловодство в суді ведеться державною мовою, крім випадків, передбачених законодавством України. У діловодстві суду можуть використовуватися вхідні документи, викладені іноземною мовою, забезпечені перекладом відповідно до вимог чинного законодавства.
Перевіривши позовну заяву, суддею встановлено, що до позовної заяви було долучено ряд документів в якості доказів, складених на іноземній (англійській та німецькій) мові.
Вказані недоліки перешкоджають відкриттю провадження у справі і підлягають усуненню.
Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК Українисуддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст.175, 177 ЦПК України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного, позовну заяву потрібно залишити без руху та надати позивачам строк для усунення зазначених недоліків протягом п`яти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити позивачам, що невиконання вимог ухвали суду у встановлений строк є підставою вважати позовну заяву неподаною та такою, що підлягає поверненню позивачам.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 175, 177, 185,258-261 ЦПК України, суддя, -
ухвалив:
Позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , від імені яких діє адвокат Ястребова Євгенія Богданівна, до Міністерства охорони здоров`я України, Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» Міністерства охорони здоров`я України, Департаменту охорони здоров`я Харківської обласної військової адміністрації, Комунального некомерційного підприємства Харківської обласної ради «Обласна дитяча клінічна лікарня», про стягнення матеріальної та моральної шкоди - залишити без руху та надати строк для усунення недоліків протягом п`яти днів з дня отримання копії цієї ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Ленінський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 04.11.2024 |
Оприлюднено | 06.11.2024 |
Номер документу | 122766047 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю фізичної особи, крім відшкодування шкоди на виробництві |
Цивільне
Ленінський районний суд м.Харкова
Грінчук О. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні