Ухвала
від 18.11.2024 по справі 642/6732/24
ЛЕНІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

18.11.2024

Справа №642/6732/24

Провадження № 2/642/1769/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 листопада 2024 року суддя Ленінського районного суду м.Харкова Грінчук О.П., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , від імені яких діє адвокат Ястребова Євгенія Богданівна, до Міністерства охорони здоров`я України, Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» Міністерства охорони здоров`я України, Департаменту охорони здоров`я Харківської обласної військової адміністрації, Комунального некомерційного підприємства Харківської обласної ради «Обласна дитяча клінічна лікарня», про стягнення матеріальної та моральної шкоди,

встановив :

Позивачі звернулися до суду із вказаним позовом, в якому просили:

- визнати відповідачів винними у заподіянні позивачам матеріальної та моральної шкоди;

- стягнути солідарно з відповідачів на користь позивачів матеріальну шкоду в розмірі 162750 євро, що еквівалентно 7327623 грн. 45 коп.;

- стягнути солідарно з відповідачів на користь позивачів моральну шкоду в розмірі 500000 євро, що еквівалентно 22511900 грн.

Ухвалою суду від 04.11.2024 позов залишено без руху, у зв`язку з не виконанням положень п.4 ч.3 ст. 175, ч.5 ст. 177 ЦПК України, та надано позивачам п`ятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали для усунення недоліків.

Вказаний позов поданий представником позивачів ОСОБА_1 та ОСОБА_2 адвокатом Ястребовою Є.Б. через систему Електронний суд

Представник позивачів отримала копію ухвала суду про залишення позову без руху в її Електронний кабінет 04.11.2024.

В строк, встановлений судом в ухвалі суду від 04.11.2024, а також станом на 18.11.2024 недоліки позовної заяви не усунуті, до суду не надано жодного документу/заяви на виконання вимог ухвали суду від 04.11.2024, що свідчить про пропуск п`ятиденного строку для усунення недоліків.

Днем вручення судового рішення є, зокрема, день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення до електронного кабінету особи. Якщо судове рішення надіслано до електронного кабінету пізніше 17 години, судове рішення вважається врученим у робочий день, наступний за днем його відправлення, незалежно від надходження до суду повідомлення про його доставлення (частина шостастатті 272 ЦПК України). Якщо копію судового рішення вручено представникові, вважається, що її вручено й особі, яку він представляє (частина сьомастатті 272 ЦПК України).

Суд направляє судові рішення, судові повістки, судові повістки-повідомлення та інші процесуальні документи учасникам судового процесу до їхніх електронних кабінетів, вчиняє інші процесуальні дії в електронній формі із застосуванням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, в порядку, визначеному цим Кодексом, Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів) (частина п`ятастатті 14 ЦПК України).

Згідно аб. 3 п.10 розділу ІІ Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах України №814, у редакції наказу Державної судової адміністрації України від 17.10.2023 №485, особі, яка зареєструвала електронний кабінет в ЄСІТС, суд вручає будь-які документи у справах, в яких така особа бере участь, виключно в електронній формі шляхом направлення таких кабінетів до електронного кабінету такої особи.

Особі, яка зареєструвала електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, суд вручає будь-які документи у справах, в яких така особа бере участь, виключно в електронній формі шляхом їх направлення до електронного кабінету такої особи, що не позбавляє її права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою (абзац перший частини сьомоїстатті 14 ЦПК України).

Отже, процесуальний закон передбачив надсилання судового рішення як рекомендованим листом з повідомленням про вручення, так і в електронній формі через електронний кабінет, у тому числі на офіційну електронну адресу засобами підсистем Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи у випадках, передбачених пунктом 37 глави 2 розділу ІІІ затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя 17 серпня 2021 року № 1845/0/15-21 Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи. Вимога про надіслання судового рішення через підсистеми Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи є обов`язковою для осіб, визначених у частині шостійстатті 14 ЦПК України, пункті 10 вказаного Положення, зокрема для адвокатів, та тих, які добровільно зареєстрували офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі (постанова Великої Палати Верховного Суду від 10 квітня 2024 року у справі № 454/1883/22 (провадження № 14-117цс23, пункти 64-65)).

Надіслання [електронної]копії рішеннясуду представникупозивача -адвокату найого офіційнуелектронну адресув ЄСІТСє належнимспособом врученнясудового рішенняпредставнику позивача,що вважаєтьсяврученням цієїкопії судовогорішення такожі особі,яку цейпредставник (адвокат)представляє,тобто позивачу…Якщо адвокат,отримавши судоверішення доЕлектронного кабінетуЄСІТС,пропустив строкна апеляційнеоскарження,і неповідомив проце позивача,якого вінпредставляє,негативні наслідкинестиме сампозивач. (постанова Верховного Суду у складі об`єднаної палати Касаційного адміністративного суду від 8 лютого 2024 року у справі № 480/8341/22).

Відтак, у вказаній справі Верховний Суд дійшов висновку, що Суд не повинен дублювати рішення особисто позивачу, якщо його доставлено до Електронного кабінету адвоката, навіть якщо адвокат його проігнорував.

Відповідно до ч.1ст. 44 ЦПК Україниучасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається.

Відповідно до п. 6, 7 ч. 2ст.43 ЦПК Україниучасники справи зобов`язані виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строк та виконувати інші процесуальні обов`язки, визначені законом або судом.

Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій (ч.4ст.12 ЦПК України).

Рішенням Європейського суду з прав людини визначено, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду справи, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитися провадженням її справи, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки, оскільки одним із критеріїв «розумності строку» є саме поведінка заявника. Так, суд покладає на заявника обов`язок демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, які безпосередньо його стосуються, утримуватися від виконання заходів, що затягують провадження у справі, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для пришвидшення процедури слухання.

Згідно ст. 185 ч. 3 ЦПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Виходячи з вищевикладеного, оскільки до суду не надано жодного документу/заяви на виконання вимог ухвали суду від 04.11.2024 про залишення позову без руху, приходжу до висновку, що позивач не виконав вимоги, визначені ст.ст. 175 - 177 ЦПК України, а тому позовна заява вважається неподаною та повертається позивачеві.

Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви (ч.7 ст. 185 ЦПК України).

Керуючись ст.ст. 14, 43, 44, 175, 177, 185, 272, 354 ЦПК України, суддя, -

ухвалив:

Позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , від імені яких діє адвокат Ястребова Євгенія Богданівна, до Міністерства охорони здоров`я України, Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» Міністерства охорони здоров`я України, Департаменту охорони здоров`я Харківської обласної військової адміністрації, Комунального некомерційного підприємства Харківської обласної ради «Обласна дитяча клінічна лікарня», про стягнення матеріальної та моральної шкоди - вважати неподаною та повернути позивачеві.

Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із позовом до суду, у разі припинення існування обставин, які стали причиною його повернення.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.

Суддя

СудЛенінський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення18.11.2024
Оприлюднено20.11.2024
Номер документу123070156
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю фізичної особи, крім відшкодування шкоди на виробництві

Судовий реєстр по справі —642/6732/24

Ухвала від 18.11.2024

Цивільне

Ленінський районний суд м.Харкова

Грінчук О. П.

Ухвала від 04.11.2024

Цивільне

Ленінський районний суд м.Харкова

Грінчук О. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні