Справа № 638/15875/24
Провадження № 2/643/4925/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04.11.2024
Московський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого судді Олійника О.О.,
за участі секретаря судового засідання Новакової Т.С.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові клопотання представника позивача ОСОБА_1 адвоката Хайнацької Г.М. про витребування доказів у цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Шостої Харківської державної нотаріальної контори, ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до Дзержинського районного суду м. Харкова з позовом, в якому просить визначити їй додатковий строк три місяці для подання заяви про прийняття спадщини після померлої ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Ухвалою Дзержинського районного суду м. Харкова від 30.08.2024 року матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Шостої Харківської державної нотаріальної контори, ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини передано на розгляд до Московського районного суду м. Харкова.
Ухвалою Московського районного суду м. Харкова від 03.10.2024 року відкрито провадження у справі, вирішено здійснювати розгляд справи в порядку загального позовного провадження з призначенням підготовчого судового засідання.
04.11.2024 року представник позивача ОСОБА_1 адвокат Хайнацька Г.М. через канцелярію суду подала клопотання про витребування доказів, в якому остання просить суд витребувати з Шостої Харківської державної нотаріальної контори (м. Харків, м-н Свободи, 5, Держпром, 6 під`їзд, 4 поверх) належним чином завірену копію спадкової справи, заведеної після смерті ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_3 .
В підготовче судове засідання учасники справи не з`явилися.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, дослідивши подане клопотання, оглянувши матеріали справи, враховуючи, що розгляд справи за відсутності вищезгаданих доказів є ускладненим, вважає за необхідне клопотання задовольнити з наступних підстав.
Відповідно до ст. 13 ЦПК України - збирання доказів у цивільних справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Суд має право збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи лише у випадках, передбачених цим Кодексом.
Згідно зі ст. ст. 76, 77 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Відповідно до ч. 1, п. 4 ч. 2 ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
У клопотанні повинно бути зазначено, зокрема вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
Самостійно витребувати ці документи представник позивача не має змоги, оскільки на такі документи поширюється дія нотаріальної таємниці.
За таких обставин, суд дійшов висновку про задоволення клопотання про витребування доказів, оскільки клопотання представника позивача про витребування доказів обґрунтоване неможливістю самостійно отримати докази.
На підставі викладеного, керуючись ст. 84 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання представника позивача ОСОБА_1 адвоката Хайнацької Г.М. про витребування доказів у цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Шостої Харківської державної нотаріальної контори, ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини - задовольнити.
Витребувати з Шостої Харківської державної нотаріальної контори (м. Харків, м-н Свободи, 5, Держпром, 6 під`їзд, 4 поверх) належним чином завірену копію спадкової справи, заведеної після смерті ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_3 , яка на день смерті постійно проживала за місцем реєстрації за адресою: АДРЕСА_1 .
Зобов`язати витребувані докази надати суду у строк до 02 грудня 2024 року.
У разі неможливості подати доказ, який витребовує суд взагалі або у встановлені строки, необхідно повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
За неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені законом.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення та оскарженню не підлягає.
Суддя - О.О. Олійник
Суд | Московський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 04.11.2024 |
Оприлюднено | 06.11.2024 |
Номер документу | 122766182 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Московський районний суд м.Харкова
Олійник О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні