КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 жовтня 2024 року колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Київського апеляційного суду у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
суддів ОСОБА_2 , ОСОБА_3
за участі секретаря ОСОБА_4
прокурора ОСОБА_5
захисника ОСОБА_6
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Києві клопотання захисника ОСОБА_6 в інтересах підозрюваної ОСОБА_7 про направлення матеріалів провадження за клопотанням прокурора відділу Київської міської прокуратури ОСОБА_5 про продовження строку відсторонення від посади ОСОБА_7 , з одного суду до іншого в межах юрисдикції одного суду апеляційної інстанції,
в с т а н о в и л а :
21.10.2024 до Київського апеляційного суду надійшло зазначене клопотання захисника ОСОБА_6 в інтересах підозрюваної ОСОБА_7 про направлення матеріалів провадження за клопотанням прокурора відділу Київської міської прокуратури ОСОБА_5 про продовження строку відсторонення ОСОБА_7 від посади заступника директора Державної установи "Інститут медицини праці імені Ю.І. Кундієва Національної академії медичних наук України" у кримінальному провадженні № 42023100000000100, для розгляду до Шевченківського районного суду міста Києва.
Клопотання мотивоване тим, що досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42023100000000100 здійснюється СУ ГУ НП в м. Києві, яке, відповідно до даних Єдиного державного реєстру юридичних
Справа №752/11041/24/24
Апеляційне провадження № 11п/824/597/2024 Суддя-доповідач - ОСОБА_1
осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань Міністерства юстиції України, та даних сайту ГУ НП України, знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 15, що віднесено до Шевченківського району м. Києва.
Відтак, на переконання захисника, клопотання прокурора про продовження строку відсторонення від посади ОСОБА_7 подане до Голосіївського районного суду міста Києва із порушенням правил підсудності, та підлягає розгляду Шевченківським районним судом міста Києва.
Заслухавши доповідь судді, вислухавши пояснення захисника ОСОБА_6 в інтересах підозрюваної ОСОБА_7 , яка підтримала подане клопотання та просила його задовольнити, думку прокурора ОСОБА_5 , який заперечував про задоволення клопотання, дослідивши доводи клопотання, колегія суддів прийшла до наступного висновку.
Відповідно до ст. 2 КПК України, завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Згідно ч. 1 ст. 21 КПК України, кожному гарантується право на справедливий розгляд та вирішення справи в розумні строки незалежним і неупередженим судом, створеним на підставі закону.
Згідно частин 1, 2 ст. 34 КПК України кримінальне провадження передається на розгляд іншого суду, якщо:
1) до початку судового розгляду виявилося, що кримінальне провадження надійшло до суду з порушенням правил територіальної підсудності;
2) після задоволення відводів (самовідводів) чи в інших випадках неможливо утворити новий склад суду для судового розгляду;
3) обвинувачений чи потерпілий працює або працював у суді, до підсудності якого належить здійснення кримінального провадження;
4) ліквідовано суд, який здійснював судове провадження.
Питання про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого в межах юрисдикції одного суду апеляційної інстанції вирішується колегією суддів відповідного суду апеляційної інстанції за поданням місцевого суду або за клопотанням сторін чи потерпілого не пізніше п`яти днів з дня внесення такого подання чи клопотання, про що постановляється вмотивована ухвала.
Згідно з ч. 6 ст. 34 КПК України суд, якому направлено кримінальне провадження з іншого суду, розпочинає судове провадження зі стадії підготовчого судового засідання незалежно від стадії, на якій в іншому суді виникли обставини, передбачені частиною першої цієї статті.
Згідно з п. 10 ч. 1 ст. 3 КПК України кримінальне провадження - це досудове розслідування і судове провадження, процесуальні дії у зв`язку із вчиненням діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність.
Відповідно до положень п. 24 цієї статті, судове провадження є кримінальне провадження у суді першої інстанції, яке включає підготовче судове провадження, судовий розгляд і ухвалення та проголошення судового рішення, провадження з перегляду судових рішень в апеляційному, касаційному порядку, а також за нововиявленими обставинами.
Системний аналіз зазначених правових норм, а також визначень термінів «кримінальне провадження» (п. 10 ч. 1 ст. 3 КПК України) та «судове провадження» (п. 24 ч. 1 ст. 3 КПК України) дає підстави вважати, що кримінальне провадження у розумінні ст. 34 КПК України є тотожним поняттю «судове провадження».
З урахуванням наведеного, направлення кримінального провадження з одного суду до іншого суду в порядку, передбаченому положеннями ст. 34 КПК України, можливе лише після направлення справи до суду першої інстанції у порядку, передбаченому ст. 291 КПК України, для розгляду її по суті за правилами глав 27, 28 цього Кодексу.
Вказане узгоджується із позицією, викладеною в ухвалі Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду від 15.03.2018 у справі № 571/196/18-к (провадження № 51-4493впс18).
Враховуючи вищевикладене, оскільки в клопотанні захисника ОСОБА_6 в інтересах підозрюваної ОСОБА_7 порушено питання про направлення з одного суду до іншого матеріалів провадження за клопотанням прокурора відділу Київської міської прокуратури ОСОБА_5 про продовження строку відсторонення ОСОБА_7 від посади заступника директора Державної установи "Інститут медицини праці імені Ю.І. Кундієва Національної академії медичних наук України" у кримінальному провадженні № 42023100000000100, яке перебуває на стадії досудового розслідування, то порядок направлення проваджень з одного суду до іншого, передбачений статтею 34 КПК, у даному випадку не підлягає застосуванню, а відтак клопотання захисника ОСОБА_6 в інтересах підозрюваної ОСОБА_7 підлягає залишенню без задоволення
Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 32, 34, 419 КПК України, колегія суддів, -
п о с т а н о в и л а :
У задоволенні клопотання захисника ОСОБА_6 в інтересах підозрюваної ОСОБА_7 про направлення матеріалів провадження за клопотанням прокурора відділу Київської міської прокуратури ОСОБА_5 про продовження строку відсторонення від посади ОСОБА_7 , з одного суду до іншого в межах юрисдикції одного суду апеляційної інстанції, - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і оскарженню у касаційному порядку не підлягає.
Судді:
ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3
Суд | Київський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 28.10.2024 |
Оприлюднено | 06.11.2024 |
Номер документу | 122771270 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Київський апеляційний суд
Мельник Володимир Васильович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні