Ухвала
від 04.11.2024 по справі 363/1466/21
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Головуючий у суді першої інстанції: Баличева М.Б.

У Х В А Л А

4 листопада 2024 року місто Київ

справа №363/1466/21

провадження№22-ц/824/14867/2024

Київський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ: судді-доповідача - Шкоріної О.І., суддів - Поливач Л.Д., Стрижеуса А.М.,

вирішуючи питання про прийняття доповнень до апеляційної скарги ОСОБА_1 , поданої адвокатом Килибою Олександром Віталійовичем, на ухвалу Вишгородського районного суду Київської області від 10 липня 2024 року у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спільного сумісного майна подружжя та зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про поділ спільного майна подружжя,-

В С Т А Н О В И В :

Ухвалою Вишгородського районного суду Київської області від 10 липня 2024 року залишено без розгляду позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спільного сумісного майна подружжя.

Не погоджуючись з такою ухвалою суду, представник позивачки ОСОБА_1 - адвокат Килиба О.В. 22 липня 2024 року подав апеляційну скаргу, в порядку ст.355 ЦПК України, безпосередньо до Київського апеляційного суду.

Ухвалою Київського апеляційного суду від 17 вересня 2024 року відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 , поданою адвокатом Килибою О.В., на ухвалу Вишгородського районного суду Київської області від 10 липня 2024 року.

4 жовтня 2024 року представник позивачки ОСОБА_1 - адвокат Килиба О.В. надіслав до Київського апеляційного суду доповнення до апеляційної скарги на ухвалу Вишгородського районного суду Київської області від 10 липня 2024 року, які надійшли та зареєстровані судом 15 жовтня 2024 року.

Вивчивши матеріали справи, вважаю, що подані до суду доповнення до апеляційної скарги підлягають залишенню без розгляду, виходячи з наступного.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення (ч.1 ст. 354 ЦПК України).

Як убачається з матеріалів справи, 10 липня 2024 року Вишгородський районний суд Київської області постановив ухвалу у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спільного сумісного майна подружжя.

Ухвала складена 15 липня 2024 року.

Останнім днем для подання апеляційної скарги є 30 липня 2024 року.

Апеляційна скарга подана 22 липня 2024 року в порядку ст. 355 ЦПК України.

Згідно з ч.1 ст. 364 ЦПК України особа, яка подала апеляційну скаргу, має право доповнити чи змінити її протягом строку на апеляційне оскарження.

Цивільним процесуальним законодавством не передбачено поновлення строку на подачу доповнень та змін до апеляційної скарги, поданих поза строком на апеляційне оскарження.

Право на доповнення чи зміну апеляційної скарги може бути реалізовано лише протягом строку на її апеляційне оскарження.

Аналогічний висновок викладено у постанові Верховного Суду від 08 листопада 2022 року у справі № 457/174/16-ц (провадження № 61-12155св21).

Верховний Суд неодноразово звертав увагу, що заяви про внесення змін чи доповнень до апеляційної скарги, подані після визначеного процесуальним законом строку, не повинні прийматися до розгляду, а повертаються заявникові (постанова Верховного Суду від 26 січня 2022 року у справі № 755/5301/16-ц (провадження № 61-5129св21), постанова Верховного Суду від 23 травня 2023 року у справі № 753/13140/17 (провадження № 61-10296св22), постанова Верховного Суду від 23 травня 2023 року у справі №753/13140/17 (провадження 61-10296св22), постанова Верховного Суду від 15 липня 2024 року у справі №753/8974/21 (провадження 61-15573сві23).

Як убачається з матеріалів справи, доповнення до апеляційної скарги представник позивачки ОСОБА_1 - адвокат Килиба О.В. подав до суду через засоби поштового зв`язку 4 жовтня 2024 року, тобто поза межами процесуальних строків на оскарження рішення суду.

Відповідно до ст. 126 ЦПК України право на вчинення процесуальної дії втрачається із закінченням строку, встановлено законом або судом. Документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

Оскільки, процесуальним законом не передбачено поновлення процесуального строку для подання доповнень до апеляційної скарги, тому доповнення подані представником позивачки ОСОБА_1 - адвокатом Килибою О.В. підлягають залишенню без розгляду на підставі ст.126 ЦПК України.

На підставі викладеного, керуючись ст. 126, ст. 364 ЦПК України, суд, -

У Х В А Л И В:

Доповнення до апеляційної скарги ОСОБА_1 , поданою адвокатом Килибою Олександром Віталійовичем, на ухвалу Вишгородського районного суду Київської області від 10 липня 2024 року у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спільного сумісного майна подружжя та зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про поділ спільного майна подружжя, залишити без розгляду та повернути особі, яка їх подала.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом тридцяти днів.

Суддя- доповідач: О.І. Шкоріна

Судді: Л.Д. Поливач

А.М. Стрижеус

СудКиївський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення04.11.2024
Оприлюднено06.11.2024
Номер документу122771368
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них

Судовий реєстр по справі —363/1466/21

Постанова від 04.12.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Шкоріна Олена Іванівна

Ухвала від 04.11.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Шкоріна Олена Іванівна

Ухвала від 04.11.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Шкоріна Олена Іванівна

Ухвала від 17.09.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Шкоріна Олена Іванівна

Ухвала від 23.07.2024

Цивільне

Вишгородський районний суд Київської області

Баличева М. Б.

Ухвала від 10.07.2024

Цивільне

Вишгородський районний суд Київської області

Баличева М. Б.

Рішення від 10.07.2024

Цивільне

Вишгородський районний суд Київської області

Баличева М. Б.

Ухвала від 21.02.2024

Цивільне

Вишгородський районний суд Київської області

Баличева М. Б.

Ухвала від 11.12.2023

Цивільне

Вишгородський районний суд Київської області

Баличева М. Б.

Ухвала від 25.09.2023

Цивільне

Вишгородський районний суд Київської області

Баличева М. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні