У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
Справа № 569/21342/24
04 листопада 2024 року м.Рівне
СуддяРівненського міськогосудуРівненськоїобласті БучкоТ.М.
розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Департаменту муніципальної варти Рівненської міської ради,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся в суд з позовом до відповідача, в якому просить розглянути можливість звільнення від адміністративної відповідальності і обмежетись усним зауваженням.
За змістом ст.168 Кодексу адміністративного судочинства України, позов пред`являється шляхом подання позовної заяви в суд першої інстанції. Позовна заява повинна відповідати вимогам, передбаченими ст.160, 161 КАС України.
Відповідно до ст.160 КАС України, в позовній заяві зазначаються, зокрема: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти; зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Згідно зі ст.161 КАС України, до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті; документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону. Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
За подання позовної заяви з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності судовий збір становить 605,60 грн.
Позовна заява ОСОБА_1 вказаним вимогам не відповідає, оскільки не містить повної адреси його місця проживання (область, район, поштовий індекс); реєстраційного номера облікової картки платника податків позивача; місцезнаходження відповідача; ідентифікаційний код відповідача в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; змісту позовних вимог, власного письмового підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав. До позовної заяви не додано її копії та копії додатків для відповідача, а також не додано документа про сплату судового збору в розмірі 605,60 грн.
Відповідно до ч.1 ст.122 КАС України, позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим кодексом або іншими законами.
Згідно зі ст.289 Кодексу України про адміністративні правопорушення, скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови, а щодо постанов по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, безпеки на автомобільному транспорті, зафіксовані за допомогою засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі в автоматичному режимі, постанов у справі про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 132-2 цього кодексу, та/або про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису), - протягом десяти днів з дня набрання постановою законної сили. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення серії RVN № 051547 винесена 19 вересня 2024 року. До суду з позовом про скасування вказаної постанови позивач звернувся 31 жовтня 2024 року, мотивуючи тим, що отримав постанову 31 жовтня 2024 року, однак доказів на підтвердження цієї обставини не надав.
Відповідно до ч.1 ст.169 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановленихстаттями 160,161цього кодексу,протягомп`ятиднівздняподанняпозовноїзаявипостановляєухвалупро залишенняпозовноїзаявибезруху.
За таких обставин позовну заяву належить залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви шляхом зазначення в позовній заяві повної адреси місця проживання (область, район, поштовий індекс) позивача; реєстраційного номера облікової картки платника податків позивача; місцезнаходження відповідача; ідентифікаційний код відповідача в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; змісту позовних вимог, власного письмового підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав. Також до позовної заяви належить додати її копію з копіями додатків для відповідача та документ про сплату судового збору в розмірі 605,60 грн.
На підставі наведеного та керуючись ст.160, 161, 169, 248, 256, 294 КАС України,
П О С Т А Н О В И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Департаменту муніципальної варти Рівненської міської ради - залишити без руху.
Надати позивачу десятиденний строк з дня отримання копії ухвали для усунення вказаних в ухвалі недоліків позовної заяви.
У разі неусунення недоліків позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк позовна заява повертається позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя
Суд | Рівненський міський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 04.11.2024 |
Оприлюднено | 06.11.2024 |
Номер документу | 122787466 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо дорожнього руху, транспорту та перевезення пасажирів, з них дорожнього руху |
Адміністративне
Рівненський міський суд Рівненської області
Бучко Т. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні