Заводський районний суд м. Запоріжжя
Справа № 332/6260/24
Провадження №: 2/332/2838/24
УХВАЛА
про залишення заяви без руху
04 листопада 2024 р. м. Запоріжжя
Суддя Заводського районного суду м. Запоріжжя Завіновська А.П., перевіривши заяву ОСОБА_1 про відшкодування моральної та матеріальної шкоди,
встановила:
30.10.2024 р. від ОСОБА_1 до Заводського районного суду м. Запоріжжя надійшла заява (передана в провадженні судді 31.10.2024 р.) про відшкодування моральної та матеріальної шкоди.
Перевіривши заяву, суддя доходить висновку, що заяву належить залишити без руху, виходячи з наступного.
За ч. 2 ст. 174 ЦПК України заявами по суті справи є: позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву.
У справах позовного провадження учасниками справи є сторони, треті особи (ч. 1 ст. 42 ЦПК України).
Сторонами в цивільному процесі є позивачі відповідач (ч. 1 ст. 48 ЦПК України).
За ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити:
Пункт 2: повне найменування(дляюридичних осіб)або ім`я(прізвище,ім`я тапо батькові)(дляфізичних осіб)сторін таінших учасниківсправи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;
Пункт 5: виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;
Пункт 8: перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
Пункт 10: підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Заява ОСОБА_1 не відповідає вказаним вимогам закону.
Так, з її змісту неможливо встановити фактичні обставини подій та їх хронологію, зокрема в рамках якої справи його було затримано (обрано) запобіжний захід, які рішення були прийняті судами різних інстанції, тощо.
При цьому, суд зазначає, що у разі наявності у позивача труднощів у подачі певних доказів, це не позбавляє його можливості звернутися до суду з відповідним клопотанням про їх витребування.
Крім того, зі змісту заяви ОСОБА_1 вбачається наявність у нього позовних вимог до Запорізького апеляційного суду.
Разом з тим, суд зауважує, що виходячи з п. 62 постанови Великої Палати Верховного Суду від 21.11.18, справа № 757/43355/16-ц (провадження № 14-399цс18), суд (суддя) не можуть бути відповідачами за діяння, вчиненні під час здійснення правосуддя. Оскаржень діянь суддів (судів) щодо розгляду та вирішення справ, а також оскарження судових рішень поза порядком, передбаченим процесуальним законом, не допускається. Суди та судді не можуть бути відповідачами у справах про оскарження їхніх дій чи бездіяльності під час розгляду інших судових справ, про оскарження їх рішень, ухвалених за наслідками розгляду цих справ, а також про зобов`язання судів та суддів до вчинення певних процесуальних дій.
Вчинення (не вчинення) суддею (судом) процесуальних дій під час розгляду конкретної справи, а також ухваленні у ній рішення можуть бути оскаржені до суду вищої інстанції у порядку, передбаченому процесуальним законом для тієї справи, під час розгляду якої вони відповідно були вчинені чи ухвалені (пункт 63 цієї постанови).
Відповідачем за позовом про відшкодування шкоди, завданої у процесі здійснення правосуддя, може бути лише держава, а не суди (судді), які діють від імені держави та виконують покладені на них державою функції правосуддя.
За таких обставин, заяву ОСОБА_1 , необхідно залишити без руху та встановити останньому строк для усунення недоліків.
Керуючись ст. ст. 175, 185 ЦПК України, суддя
постановила:
заяву ОСОБА_1 , - залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків - п`ять днів, з дня отримання копії ухвали. Одночасно роз`яснивши, що у випадку не усунення недоліків у встановлений строк, заява буде вважатиметься неподаною і повернута.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: А.П. Завіновська
Суд | Заводський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 04.11.2024 |
Оприлюднено | 07.11.2024 |
Номер документу | 122798435 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, досудове розслідування, прокуратури або суду |
Цивільне
Заводський районний суд м. Запоріжжя
Завіновська А. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні