Ухвала
від 29.10.2024 по справі 335/3486/24
ОРДЖОНІКІДЗЕВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЗАПОРІЖЖЯ

1 УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИСправа № 335/3486/24 1-кс/335/4527/2024

29 жовтня 2024 року м. Запоріжжя

Слідчий суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Запоріжжя клопотання прокурора Мелітопольської окружної прокуратури Запорізької області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів, на підставі матеріалів кримінального провадження внесеного до ЄРДР за 42024080000000001 від 04.01.2024 за ч. 3 ст. 197-1 КК України, -

встановив:

Прокурор Мелітопольської окружної прокуратури Запорізької області ОСОБА_3 звернулася до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів, на підставі матеріалів кримінального провадження внесеного до ЄРДР за № 42024080000000001 від 04.01.2024 за ч. 3 ст. 197-1 КК України.

В обґрунтовування якого зазначила, що слідчим управлінням ГУНП в Запорізькій області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, зареєстрованому в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за № 42023080000000001 від 04.01.2024 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 197-1 КК України за фактом самовільного будівництва невстановленими особами упродовж 2020-2022 років на самовільно зайнятих земельних ділянках із кадастровими номерами 2322155300:04:004:1153 та 2322155300:02:001:1252, що розташовані за адресами АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 з капітальних будівель, а саме будівлі по ремонту машин з автомийкою, а також комплексу АЗС, що відносяться до екологічно небезпечних об`єктів.

Постановою першого заступника керівника ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 від 18.06.2024 змінено групу прокурорів у кримінальному провадженні та до неї включено заступника керівника ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_5 та прокурора Мелітопольської окружної прокуратури Запорізької області ОСОБА_3 .

У ході досудового розслідування кримінального провадження встановлено, що відповідно до даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » є власником нерухомого майна реєстраційний номер 1606161223221, а саме: недобудованої будівлі готельно-розважального комплексу за адресою: АДРЕСА_2 з.

Первісно реєстрацію права власності на вказане нерухоме майно здійснено 24.04.2018 на підставі свідоцтва про право власності від 23.10.1997, яке зареєстровано ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » до Реєстрової книги №31 за реєстровим номером №983 від 23.10.1997.

Також, відповідно до даних ДРРП у власності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » перебуває будівля та споруди АЗС (будівля операторської літ. А, вбиральня літ. Б), яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 1671317523221). Первісно право власності на означену АЗС зареєстровано на підставі свідоцтва на право власності на автозаправочну станцію від 23.03.1999 ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » та внесено запис до Реєстрової книги №9 реєстровий номер №838.

Відповідно до інформації ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » від 01.10.2024 інвентаризаційні справи на об`єкти нерухомого майна, розташовані за адресами: АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 з не заводились та надати інформацію про зареєстровані до 2018 року права на нерухоме майно, розташоване за вказаними адресами та копії документів, на підставі яких проводилась реєстрація права власності на означені об`єкти, не виявляється можливим.

Вищевказані документи, що містяться в реєстраційних справах, мають суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні. Так, зазначені документи мають суттєве значення для встановлення події кримінального правопорушення (встановлення обставиндержавної реєстраціїправ власностіі внесеннязмін,внесення зміндо відомостейпро нерухомемайно;встановлення обставин переходу прав власності, власників нерухомого майна), а також винуватості конкретних осіб у вчиненні кримінального правопорушення.

Відомості, що містяться в вказаних документах, можуть використовуватися як докази, без використання цих документів, іншими способами неможливо довести обставини, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні.

Статтею 17 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» передбачено, що реєстраційна справа включає заяви на проведення реєстраційних дій, документи, на підставі яких проведено реєстраційні дії, документи, сформовані за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав під час проведення таких реєстраційних дій, а також відомості з реєстрів (кадастрів), автоматизованих інформаційних систем, отримані державним реєстратором шляхом безпосереднього доступу до них чи в порядку інформаційної взаємодії таких систем з Державним реєстром прав, запити державного реєстратора та документи, отримані із паперових носіїв інформації, що містять відомості про зареєстровані речові права до 1 січня 2013 року.

Реєстраційна справа ведеться в електронній формі та формується автоматично за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав, до якої за результатом проведення кожної реєстраційної дії щодо об`єкта нерухомого майна автоматично включаються заяви, сформовані або подані в електронній формі, електронні копії документів, на підставі яких проведено реєстраційні дії, поданих у паперовій формі, документи, на підставі яких проведено реєстраційні дії, подані в електронній формі, документи в електронній формі, сформовані за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав під час проведення таких реєстраційних дій, а також відомості реєстрів (кадастрів), автоматизованих інформаційних систем, отримані державним реєстратором в електронній формі шляхом безпосереднього доступу до них чи в порядку інформаційної взаємодії таких систем з Державним реєстром прав, електронні копії запитів державного реєстратора в паперовій формі та документів, отриманих із паперових носіїв інформації, що містять відомості про зареєстровані речові права до 1 січня 2013 року.

Витребування (вилучення) реєстраційних справ або документів із них здійснюється виключно за рішенням суду (ч.6 ст. 17 означеного Закону).

Виходячи з того, що для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначеного факту, зокрема для отримання відомостей, котрі є необхідними для подальшого здійснення досудового розслідування, у даному провадженні виникла необхідність у тимчасовому доступі до всіх документів реєстраційних справ, які містяться у паперовій та електронній формі у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно щодо нерухомого майна, розташованого за адресами: АДРЕСА_1 ; АДРЕСА_2 з, у тому числі Реєстрових книг №№9, 31.

Документи, які містяться у реєстраційних справах перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_5 (код НОМЕР_1 ), місцезнаходження юридичної особи: АДРЕСА_3 , фактичне місце розташування: АДРЕСА_4 .

На запит процесуального прокурора про надання копій витягів з Реєстрових книг ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » Запорізькою РДА відмовлено з посиланням на вимоги п.6 ст. 17 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», скільки вказані Реєстрові книги є складовою частиною реєстраційних справ.

На підставі вищевикладеного, прокурор просить надати дозвіл на тимчасовий доступ до всіх документів реєстраційних справ, які містяться у паперовій та електронній формі у Державному реєстрі прав щодо нерухомого майна, розташованого за адресами: АДРЕСА_1 ; АДРЕСА_2 з, у тому числі Реєстрових книг №№9, 31 ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_5 , код НОМЕР_1 , місцезнаходження юридичної особи: АДРЕСА_3 , фактичне місце розташування: АДРЕСА_4 , з можливістю зняття копій паперових документів та роздруківки документів, які містяться у електронній формі.

Крім того, прокурор просить розглядати клопотання без виклику представника особи у якої знаходяться зазначені у клопотанні документи, з метою уникнення можливої загрози зміни або зниження цих документів.

Прокурор в судове засідання не з`явився, надав заяву про розгляд клопотання без його участі, на задоволенні клопотання наполягає.

Представник особи, у володінні якої знаходяться речі та документи, у судове засідання не викликався. З урахуванням положень ч. 2 ст.163, ч. 4 ст. 107КПК України слідчий суддя вважає за можливе розглянути клопотання за відсутності представника особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, слідчого, без здійснення фіксування технічними засобами.

Перевіривши матеріали клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах, з урахуванням позиції слідчого, вважаю, що клопотання підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

В силу ст.131КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, а заходами забезпечення кримінального провадження є, в тому числі тимчасовий доступ до речей і документів.

Згідно ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та,уразі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх здійснити їх виїмку. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Згідно ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:

1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;

3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану закономтаємницю.

У ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Згідно ст. 165 КПК України особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду.Зазначена в ухвалі слідчого судді, суду особа зобов`язана пред`явити особі, яка зазначена в ухвалі як володілець речей і документів, оригінал ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів та вручити її копію. Особа, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, зобов`язана залишити володільцю речей і документів опис речей і документів, які були вилучені на виконання ухвали слідчого судді, суду.

Зазначені слідчим обставини вказують, що тимчасовий доступ до речей та документів надасть змогу органу досудового розслідування встановити фактичні обставини вчинення злочину, які можуть мати доказове значення під час судового розгляду, при цьому підтвердження обставин, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів в інший спосіб є неможливим.

Проаналізувавши доводи клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя дійшов висновку, що вказані у клопотанні речі та документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а тому наявні підстави для надання тимчасового доступу до цих речей і документів.

Підсумовуючи вищевикладене, клопотання підлягає задоволенню.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 131, 132, 159-164 КПК України, -

УХВАЛИВ:

Клопотання прокурора Мелітопольської окружної прокуратури Запорізької області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів, на підставі матеріалів кримінального провадження внесеного до ЄРДР за 42024080000000001 від 04.01.2024 за ч. 3 ст. 197-1 КК України задовольнити.

Надати старшому слідчому СУ ГУНП в Запорізькій області капітану поліції ОСОБА_6 , прокурору Мелітопольської окружної прокуратури Запорізької області ОСОБА_3 дозвіл на тимчасовий доступ до всіх документів реєстраційних справ, які містяться у паперовій та електронній формі у Державному реєстрі прав щодо нерухомого майна, розташованого за адресами: АДРЕСА_1 ; АДРЕСА_2 з, у тому числі Реєстрових книг №№9, 31 ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_5 , код НОМЕР_1 , місцезнаходження юридичної особи: АДРЕСА_3 , фактичне місце розташування: АДРЕСА_4 , з можливістю зняття копій паперових документів та роздруківки документів, які містяться у електронній формі.

Визначити строк дії ухвали протягом тридцяти днів з дня постановлення ухвали слідчим суддею, тобто до 29 листопада 2024 року.

Умисне невиконання ухвали суду тягне за собою кримінальну відповідальність, передбачену ст. 382 КК України.

Ухвала є остаточною і оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудОрджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя
Дата ухвалення рішення29.10.2024
Оприлюднено07.11.2024
Номер документу122798598
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —335/3486/24

Ухвала від 29.10.2024

Кримінальне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Воробйов А. В.

Ухвала від 01.04.2024

Кримінальне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Воробйов А. В.

Ухвала від 01.04.2024

Кримінальне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Воробйов А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні