Ухвала
від 05.11.2024 по справі 439/2046/24
БРОДІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

справа № 439/2046/24

провадження №1-кп/439/228/24

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 листопада 2024 року м. Броди

Бродівський районний суд Львівської області

в складі головуючого судді ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в м.Броди кримінальне провадження № 12024141160000311 від 30 вересня 2024 року по обвинуваченню ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Броди, Бродівського району Львівської області, громадянки України, із вищою освітою, має на утриманні неповнолітню дитину, працююча у ТОВ «Електроконтакт України», зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , не судима,у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1ст.367 КК України,

в засіданні приймали участь сторони кримінального провадження:

прокурор ОСОБА_4 ,

обвинувачена ОСОБА_3 ,

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до обвинувального акта ОСОБА_3 перебуваючи на посаді державного кадастрового реєстратора Відділу у Бродівському районі Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, під час виконання своїх службових обов`язків, коли їй було передано на вивчення проект технічної документації із землеустрою земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_2 , яка не відповідала вимогам земельного законодавства, не прийняла рішення про відмову в затвердженні та погодженні проекту технічної документації із землеустрою на вказану земельну ділянку, а 24.09.20219 внесла відомості до Державного земельного кадастру про земельну ділянку площею 0,04 га за адресою АДРЕСА_2 , після чого даній земельній ділянці присвоєно кадастровий номер 4620310100:10:003:0064, тобто вчинила дії внаслідок яких було остаточно сформовано земельну ділянку площею 0,04 га за адресою: АДРЕСА_2 . Після реєстрації 24.09.2019 права власності на вказану земельну ділянку в Державному земельному кадастрі, земельна ділянка площею 0,04 га, яка знаходиться за адресою АДРЕСА_2 , якій присвоєно кадастровий номер 4620310100:10:003:0064, вартістю 125508 грн, вибула з комунальної власності Бродівської міської ради Львівської області у приватну власність особи ОСОБА_5 .

Дії ОСОБА_3 органом досудового розслідування кваліфіковані за ч. 1 ст. 367 КК України, службову недбалості, тобто неналежне виконання службовою особою своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, що завдало істотної шкоди охоронюваним законом державним та громадським інтересам.

В судовому засіданні ОСОБА_3 заявила клопотання про закриття кримінального провадження у зв`язку з закінченням строків давності, просила суд його задовольнити. Після роз`яснення суті обвинувачення, підстави звільнення від кримінальної відповідальності та права заперечувати проти закриття кримінального провадження з цієї підстави, обвинувачена ОСОБА_3 пояснила, що суть обвинувачення зрозуміла та просили звільнити її від кримінальної відповідальності за ч. 1 ст. 367 КК України на підставі ст. 49 КК України та закрити кримінальне провадження щодо неї.

Прокурор в судовому засіданні не заперечував проти задоволення вищезазначеного клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності ОСОБА_3 на підставі ст. 49 КК Україниу зв`язку із закінченням строків давності.

Заслухавши думку учасників судового розгляду, дослідивши матеріали кримінального провадження, суд доходить такого висновку.

Відповідно до приписів п.1 ч. 2 ст.284, ч. 3 ст.285, ч. 4 ст.286, ч. 3 ст.288 КПК України, якщо під час здійснення судового провадження за обвинувальним актом сторона кримінального провадження звертається до суду з клопотанням про звільнення обвинуваченого від кримінальної відповідальності у зв`язку із закінченням строків давності, суд має невідкладно розглянути таке клопотання та, у випадку встановлення передбачених уст.49 КК України підстав і відсутності заперечень з боку обвинуваченого, закрити кримінальне провадження, звільнивши особу від кримінальної відповідальності.

Частиною 7статті 284 КПК Українипередбачено, що закриття кримінального провадження або ухвалення вироку з підстави, передбаченої пунктом 1 частини другої цієї статті, не допускається, якщо підозрюваний, обвинувачений проти цього заперечує.

Статтею 44 КК України визначено, що особа, яка вчинила злочин, звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених цим Кодексом. Звільнення від кримінальної відповідальності здійснюється виключно судом.

Згідно з п. 2 ч. 1 ст.49КК України особа, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею кримінального правопорушення і до дня набрання вироком законної сили минули такі строки:три роки - у разі вчинення кримінального проступку, за який передбачено покарання у виді обмеження волі, чи у разі вчинення нетяжкого злочину, за який передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк не більше двох років.

Велика палата Верховного Суду у постанові від 17 червня 2020 року у справі № 598/1781/17 наголосила, що звільнення від кримінальної відповідальності за статтею 49 КК України (сплив строків давності) є безумовним і здійснюється судом незалежно від факту примирення з потерпілим, відшкодування обвинуваченим шкоди потерпілому, щирого каяття тощо. Тобто, суд, за наявності підстав для звільнення особи від кримінальної відповідальності у зв`язку із закінченням строків давності, передбачених ч. 1 ст. 49 КК України, та за згодою обвинуваченого, ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє обвинуваченого від кримінальної відповідальності. При цьому суд зазначає, що відмова у звільненні обвинуваченого від кримінальної відповідальності у зв`язку з закінченням строків давності буде порушенням прав обвинуваченого, що є недопустимим. Така відмова може призвести до порушення статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, щодо розгляду справи упродовж розумного строку, що є також неприйнятним.

ОСОБА_3 інкримінується кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 367 КК України.

Так, санкцією ч. 1 ст. 367 КК України, передбачено покарання у виді штрафу від двох тисяч до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Відповідно дост.12 КК України, вказаний злочин є нетяжким злочином.

Відповідно до обвинувального акта вказане кримінальне правопорушення було вчинене 24.09.2019 року. Станом на 05.11.2024 року минуло понад 5 років з дня вчинення ОСОБА_3 кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України.

Відповідно до положень ч.3ст.89 КК України, перебіг давності переривається, якщо до закінчення зазначених у ч.ч.1-2ст.49 КК Українистроків особа вчинила новий злочин. У таких випадках обчислення строків давності рахуються заново з моменту вчинення нового кримінального правопорушення та обчислюються окремо за кожне з них.

До суду не надано доказів зупинення та переривання перебігу строків давності щодо кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України, у вчиненні якого обвинувачуються ОСОБА_3 .

Отже, з`ясувавши позицію учасників кримінального провадження, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для звільнення ОСОБА_3 від кримінальної відповідальності за ч. 1 ст. 367 КК України, у зв`язку із закінченням строків давності, на підставі п. 2 ч. 1 ст. 49 КК України.

Відповідно до ч. 7 ст. 284 КПК України у випадку звільнення особи від кримінальної відповідальності суд постановляє ухвалу про закриття кримінального провадження. Таким чином, кримінальне провадження щодо ОСОБА_3 , за обвинуваченням за ч. 1 ст. 367 КК України слід закрити у зв`язку із звільненням від кримінальної відповідальності.

Згідно з ч. 1ст. 126 КПК Українисуд вирішує питання щодо процесуальних витрат у вироку суду або ухвалою.

Пунктом 3 ч. 1ст. 118 КПКУкраїнивстановлено, що процесуальні витрати складаються, зокрема, із витрат, пов`язаних із залученням потерпілих, свідків, спеціалістів, перекладачів та експертів.

Процесуальні витрати виникають та пов`язані зі здійсненням кримінального провадження, є матеріальними витратами органів досудового розслідування, прокуратури, суду та інших учасниківкримінального провадження.

Закриття кримінального провадження на підставіст. 49 КК Україниу зв`язку із закінченням строків давності є нереабілітуючою підставою.

Нереабілітуючі підстави закриття кримінального провадження означають, що стосовно особи зібрано достатньо доказів для підозри у вчиненні кримінального правопорушення, однак у силу певних обставин кримінальне провадження щодо цієї особи виключається.

Зазначена підстава дозволяє суду в більш спрощеній формі завершити кримінальне провадження. У разі згоди особи на завершення кримінального провадження у зазначеній формі, без використання своїх прав на доведення своєї невинуватості у вчиненні інкримінованого кримінального правопорушення, всі процесуальні витрати, понесені органом досудового розслідування та пов`язані з розслідуванням кримінального провадження, повинна відшкодувати обвинувачена особа.

Отже, судові витрати на залучення експерта у даному кримінальному провадженні у розмірі 18932,00 грн слід стягнути із обвинуваченої на користь держави.

Цивільний позов не заявлявся.

Питання речових доказів вирішити в порядкустатті 100 КПК України.

Керуючись ст. 284, 285, 288, 314 КПК України, суд,

УХВАЛИВ:

Клопотання ОСОБА_3 про звільнення її від кримінальної відповідальності за ч.1ст.367 КК України у зв`язку з закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності задовольнити.

Звільнити ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 від кримінальної відповідальності за ч.1ст.367КК України на підставі ст. 49 КК України, у зв`язку із закінченням строків давності.

Кримінальне провадження №12024141160000311 від 30 вересня 2024 року відносно ОСОБА_3 за фактом вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч.1ст.367 КК України- закрити.

Стягнути з ОСОБА_3 витрати на залучення експерта у розмірі 18932,00 грн.

Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через Бродівський районний суд Львівської області протягом семи днів з дня її проголошення.

Суддя ОСОБА_1

СудБродівський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення05.11.2024
Оприлюднено07.11.2024
Номер документу122799642
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг Службова недбалість

Судовий реєстр по справі —439/2046/24

Ухвала від 05.11.2024

Кримінальне

Бродівський районний суд Львівської області

Войтюк Т. Л.

Ухвала від 08.10.2024

Кримінальне

Бродівський районний суд Львівської області

Войтюк Т. Л.

Ухвала від 07.10.2024

Кримінальне

Бродівський районний суд Львівської області

Войтюк Т. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні