Справа № 487/8164/24
Провадження № 2/487/2924/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05.11.2024 м. Миколаїв
Суддя Заводського районного суду м. Миколаєва Дерепа К.М., вивчивши матеріали цивільної справи за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа Миколаївська універсальна товарно-сировинна біржа про визнання угоди дійсною,
ВСТАНОВИЛА:
До Заводського районного суду м. Миколаїв надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа Миколаївська універсальна товарно-сировинна біржа про визнання угоди дійсною.
Вивчивши матеріали справи вважаю за необхідне наяву залишити без руху, надавши заявникові можливість усунути недоліки, що вбачається з наступного.
Відповідно до ч. 2, 5ст. 95 ЦПК Україниписьмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Відповідно до вимог ч.2, ч.4, ч.5 ст.95 ЦПК України письмові докази подаються в
оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Оскільки під засвідченням копії документа слід розуміти саме засвідчення відповідності копії оригіналу відповідного документу, відсутність на копії напису про її засвідчення «Згідно з оригіналом» чи в іншому словесному виразі дає підстави вважати її такою, що не посвідчена в установленому порядку.
Вищевикладене узгоджується з правовою позицією, викладеною в постанові Верховного Суду від 08 травня 2019 року у справі № 160/7887/18 (провадження № К/9901/8838/19).
Однак, в порушення вимог ч. 5 ст.177ЦПК України та вимог ч. 2 та ч. 4 ст. 95 ЦПК України, яка з нею кореспондується, до позовної заяви додано скановані копії доказів, які не засвідчені в порядку, встановленому чинним законодавством. Окрім того, копії свідоцтва про шлюб та ідентифікаційного коду мають погану якість, а тому документи є нечитабельними.
Отже, позивачеві слід надати суду докази належної якості та належного оформлення або ж відсканувати оригінали цих доказів.
Також судом, в порядку ч. 6 ст. 187ЦПК України, здійснено запит до Відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання УДМС України в Миколаївській області про надання інформації щодо зареєстрованого місця проживання відповідача.
Згідно отриманої відповіді: відсутність дати/місця народження не дають змогу ідентифікувати особу.
За цих обставин позивачеві слід вжити усіх можливих заходів та надати суду, за можливості, більше інформації, яка б допомогла ідентифікувати відповідача.
При цьому, слід зауважити, що залишення позовної заяви без руху з метою належної її оформлення у відповідності до вимог чинного цивільно-процесуального законодавства не являє собою обмеженням у доступі до правосуддя. Згідно практики Європейського суду з прав людини, виходить з того, що реалізуючи п. 1ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свободщодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух. З цього приводу наглядним є рішення Європейського суду з прав людини у справах «Осман проти Сполученого королівства» від 28.10.1998 року та «Круз проти Польщі» від 19 червня 2001 року. У вказаних Рішеннях зазначено, що право на суд не є абсолютним. Воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за самою своєю природою потребує регулювання з боку держави.
Відповідно до ч. 1, 2ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків.
Керуючись ст.175,185,260,261 ЦПК України, суддя
ПОСТАНОВИЛА:
Залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа Миколаївська універсальна товарно-сировинна біржа про визнання угоди дійсною, надавши позивачеві строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків 3 (три) дні з дня отримання ухвали.
У разі невиконання ухвали суду у зазначений строк заяву вважати неподаною та повернути заявникові зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з дня її підписання суддею.
Суддя: К.М. Дерепа
Суд | Заводський районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 05.11.2024 |
Оприлюднено | 07.11.2024 |
Номер документу | 122800496 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них купівлі-продажу |
Цивільне
Заводський районний суд м. Миколаєва
Дерепа К. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні