ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
04.11.2024 р. Справа № 914/2659/24
м. Львів
Господарський суд Львівської області у складі судді Ростислава Матвіїва, розглянувши матеріали позовної заяви
за позовом: Малого приватного підприємства «Транспортник», м. Борислав, Львівська область,
до відповідача 1: Департаменту дорожнього господарства Львівської обласної державної адміністрації, м. Львів,
до відповідача 2: Дрогобицької районної державної (військової) адміністрації, м. Дрогобич, Львівська область,
предмет позову: визнання договору № 34 від 18.12.2014 і договору № 35 від 18.12.2014 укладеним на період дії воєнного стану в Україні,
підстава позову: відмова відповідачів в продовженні строку дії договорів,
встановив:
29.10.2024 Господарським судом Львівської області отримано позовну заяву Малого приватного підприємства «Транспортник» до Департаменту дорожнього господарства Львівської обласної державної адміністрації і до Дрогобицької районної державної (військової) адміністрації про визнання договору № 34 від 18.12.2014 і договору № 35 від 18.12.2014 укладеним на період дії воєнного стану в Україні.
Розглянувши матеріали позовної заяви, суд зазначає про наявність підстав для залишення позову без руху у зв`язку з таким.
Статтями 162, 164 Господарського процесуального кодексу України встановлено вимоги до позовної заяви та документи, як додаються до позовної заяви.
Позивач не виконав приписів п. 8 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, відповідно до яких позовна заява повинна містити зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; п. 8 ч. 3 ст. 162 - попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Також суд звертає увагу, що відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) сторін. відповідачами позивач визначив Департамент дорожнього господарства Львівської обласної державної адміністрації і Дрогобицьку районну державну (військову) адміністрацію. Однак за кодом юридичної особи 40301597 (відповідач 1) зареєстрований Департамент дорожнього господарства, транспорту та зв`язку Львівської обласної державної адміністрації, а не Департамент дорожнього господарства Львівської обласної державної адміністрації; за кодом 04056477 (відповідач 2) зареєстровано Дрогобицьку районну державну адміністрацію Львівської області, а не Дрогобицьку районну державну (військову) адміністрацію.
Згідно з п. 5 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову. А згідно з ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Позивач у тексті позовної заяви посилається на лист Малого приватного підприємства «Транспортник» №51 від 05.09.2024 з додатками, адресований Дрогобицькій районній державній (військової) адміністрації; лист Дрогобицької районної державної (військової) адміністрації №53-01-30/839/0/2-24 від 03.10.2024, адресований позивачу; лист Малого приватного підприємства «Транспортник» № 57 від 18.09.2024 з додатками, адресований Львівській обласній військовій адміністрації; лист Львівської обласної військової адміністрації №5/26-11737/0/2-24/7-13.4 від 30.09.2024, адресований позивачу, однак відповідних доказів на підтвердження обставин, на які посилається до позовної заяви не долучив.
Разом з тим, 04.11.2024 представник позивача долучив до матеріалів справи згадані вище листи та зазначив, що такі докази не долучено до матеріалів позовної заяви, оскільки не було завантажено у підсистемі «Електронний суд».
Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи наведене, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву Малого приватного підприємства «Транспортник» без руху та надати позивачу можливість усунути допущені недоліки у спосіб надання інформації, передбаченої п. п. 2, 8, 9 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, стосовно повних і правильних найменувань відповідачів, стосовно наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви, стосовно попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Крім цього, суд звертає увагу позивача, що залучення до участі у справі на стороні позивача або відповідача третіх осіб здійснюється відповідно до ст. 50 Господарського процесуального кодексу України, зокрема при обґрунтуванні, що рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін
Керуючись статтями 162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд Львівської області
ухвалив:
1.Позовну заяву Малого приватного підприємства «Транспортник» у справі № 914/2659/24 залишити без руху.
2.Встановити Малому приватному підприємству «Транспортник» строк 10 днів з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви у спосіб надання інформації, передбаченої п. п. 2, 8, 9 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, стосовно повних і правильних найменувань відповідачів, стосовно наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви, стосовно попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
3.У випадку невиконання вимог даної ухвали позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута заявнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Матвіїв Р.І.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 04.11.2024 |
Оприлюднено | 07.11.2024 |
Номер документу | 122804741 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Укладення договорів (правочинів) перевезення, транспортного експедирування |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Матвіїв Р.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні