Ухвала
від 31.10.2024 по справі 914/2649/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

31.10.2024 р. Справа № 914/2649/24

Суддя Господарського суду Львівської області Мазовіта А.Б., розглянувши матеріали

за позовом:Товариства з додатковою відповідальністю «Агро-Сервіс», м.Кам`янка-Бузька, Львівська область;до відповідача-1:Приватного підприємства «Приватна агрофірма «Желдець», с.Желдець, Львівська область;до відповідача-2:Колективного підприємства «Кам`янка-Бузьке міжгосподарське сортонасінницьке підприємство», с.Тадані, Львівська область;про:витребування майна з чужого незаконного володіння.

ВСТАНОВИВ:

Товариство з додатковою відповідальністю «Агро-Сервіс», м.Кам`янка-Бузька, Львівська область звернулося до Господарського суду Львівської області із позовною заявою до Приватного підприємства «Приватна агрофірма «Желдець», с.Желдець, Львівська область та Колективного підприємства «Кам`янка-Бузьке міжгосподарське сортонасінницьке підприємство», с.Тадані, Львівська область про витребування майна з чужого незаконного володіння.

Розглянувши позовну заяву та додані до неї документи, господарський суд прийшов до висновку про необхідність залишення її без руху з огляду на наступне.

Відповідно до ст.45 ГПК України сторонами в судовому процесі позивачами і відповідачами можуть бути особи, зазначені у статті 4 цього Кодексу.

Позивачами є особи, які подали позов або в інтересах яких подано позов про захист порушеного, невизнаного чи оспорюваного права або охоронюваного законом інтересу.

Відповідачами є особи, яким пред`явлено позовну вимогу.

В силу вимог ст.47 ГПК України позов може бути пред`явлений спільно кількома позивачами або до кількох відповідачів. Кожен із позивачів або відповідачів щодо іншої сторони діє в судовому процесі самостійно.

Участь у справі кількох позивачів і (або) відповідачів (процесуальна співучасть) допускається, якщо:

1) предметом спору є спільні права чи обов`язки кількох позивачів або відповідачів;

2) права або обов`язки кількох позивачів чи відповідачів виникли з однієї підстави;

3) предметом спору є однорідні права і обов`язки.

Згідно п.п.4, 5 п.3 ст.162 ГПК України позовна заява повинна містити, зокрема, зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обгрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.

Виходячи із системного аналізу вищеназваних правових норм позивач повинен зазначити, яке право чи охоронюваний законом інтерес позивача порушено, невизнано чи оспорено кожним з відповідачів, та яка позовна вимога та до якого з відповідачів спрямована на захист такого права чи інтересу.

Беручи до уваги, що подана позивачем позовна заява містить лише одну позовну вимогу стягнути (витребувати з чужого незаконного володіння) з Приватного підприємства Приватна агрофірма «Желдець» (ідентифікаційний код юридичної особи 05291077) на користь Товариства з додатковою відповідальністю «Агро-Сервіс» (ідентифікаційний код юридичної особи 05489856) пайову частку у статутному капіталі Колективного підприємства «Кам`янка-Бузьке міжгосподарське сортонасінницьке підприємство» (ідентифікаційний код юридичної особи 04527862), позивачу слід обґрунтувати правові підстави та необхідність залучення до участі у справі в якості іншого відповідача Колективного підприємства «Кам`янка-Бузьке міжгосподарське сортонасінницьке підприємство», вказати які права позивача порушені останнім, яка з заявлених позовних вимог до відповідача-2 спрямована на захист цих прав або змінити позовні вимоги.

Відповідно до п.п.1, 2 ст.174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статті 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись ст.ст. 45, 47, 162, 174 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ :

1. Позовну заяву Товариства з додатковою відповідальністю «Агро-Сервіс» до Приватного підприємства «Приватна агрофірма «Желдець» та Колективного підприємства «Кам`янка-Бузьке міжгосподарське сортонасінницьке підприємство» про витребування майна з чужого незаконного володіння залишити без руху.

2. Встановити позивачу строк у 10 календарних днів з дня вручення цієї ухвали для усунення ним зазначених в цій ухвалі недоліків.

У разі невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і підлягає поверненню позивачу зі всіма доданими до неї документами.

Ухвала набирає законної сили відповідно до ст.235 ГПК України.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Ухвалу підписано 01.11.2024.

Суддя Мазовіта А.Б.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення31.10.2024
Оприлюднено07.11.2024
Номер документу122804809
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі) про приватну власність щодо витребування майна із чужого незаконного володіння

Судовий реєстр по справі —914/2649/24

Ухвала від 09.12.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Мазовіта А.Б.

Ухвала від 20.11.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Мазовіта А.Б.

Ухвала від 31.10.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Мазовіта А.Б.

Ухвала від 31.10.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Мазовіта А.Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні