ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
31.10.2024 р. Справа № 914/2649/24
Суддя Господарського суду Львівської області Мазовіта А.Б., розглянувши матеріали
за позовом:Товариства з додатковою відповідальністю «Агро-Сервіс», м.Кам`янка-Бузька, Львівська область;до відповідача-1:Приватного підприємства «Приватна агрофірма «Желдець», с.Желдець, Львівська область;до відповідача-2:Колективного підприємства «Кам`янка-Бузьке міжгосподарське сортонасінницьке підприємство», с.Тадані, Львівська область;про:витребування майна з чужого незаконного володіння.
ВСТАНОВИВ:
Товариство з додатковою відповідальністю «Агро-Сервіс», м.Кам`янка-Бузька, Львівська область звернулося до Господарського суду Львівської області із позовною заявою до Приватного підприємства «Приватна агрофірма «Желдець», с.Желдець, Львівська область та Колективного підприємства «Кам`янка-Бузьке міжгосподарське сортонасінницьке підприємство», с.Тадані, Львівська область про витребування майна з чужого незаконного володіння.
Розглянувши позовну заяву та додані до неї документи, господарський суд прийшов до висновку про необхідність залишення її без руху з огляду на наступне.
Відповідно до ст.45 ГПК України сторонами в судовому процесі позивачами і відповідачами можуть бути особи, зазначені у статті 4 цього Кодексу.
Позивачами є особи, які подали позов або в інтересах яких подано позов про захист порушеного, невизнаного чи оспорюваного права або охоронюваного законом інтересу.
Відповідачами є особи, яким пред`явлено позовну вимогу.
В силу вимог ст.47 ГПК України позов може бути пред`явлений спільно кількома позивачами або до кількох відповідачів. Кожен із позивачів або відповідачів щодо іншої сторони діє в судовому процесі самостійно.
Участь у справі кількох позивачів і (або) відповідачів (процесуальна співучасть) допускається, якщо:
1) предметом спору є спільні права чи обов`язки кількох позивачів або відповідачів;
2) права або обов`язки кількох позивачів чи відповідачів виникли з однієї підстави;
3) предметом спору є однорідні права і обов`язки.
Згідно п.п.4, 5 п.3 ст.162 ГПК України позовна заява повинна містити, зокрема, зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обгрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
Виходячи із системного аналізу вищеназваних правових норм позивач повинен зазначити, яке право чи охоронюваний законом інтерес позивача порушено, невизнано чи оспорено кожним з відповідачів, та яка позовна вимога та до якого з відповідачів спрямована на захист такого права чи інтересу.
Беручи до уваги, що подана позивачем позовна заява містить лише одну позовну вимогу стягнути (витребувати з чужого незаконного володіння) з Приватного підприємства Приватна агрофірма «Желдець» (ідентифікаційний код юридичної особи 05291077) на користь Товариства з додатковою відповідальністю «Агро-Сервіс» (ідентифікаційний код юридичної особи 05489856) пайову частку у статутному капіталі Колективного підприємства «Кам`янка-Бузьке міжгосподарське сортонасінницьке підприємство» (ідентифікаційний код юридичної особи 04527862), позивачу слід обґрунтувати правові підстави та необхідність залучення до участі у справі в якості іншого відповідача Колективного підприємства «Кам`янка-Бузьке міжгосподарське сортонасінницьке підприємство», вказати які права позивача порушені останнім, яка з заявлених позовних вимог до відповідача-2 спрямована на захист цих прав або змінити позовні вимоги.
Відповідно до п.п.1, 2 ст.174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статті 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст. 45, 47, 162, 174 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ :
1. Позовну заяву Товариства з додатковою відповідальністю «Агро-Сервіс» до Приватного підприємства «Приватна агрофірма «Желдець» та Колективного підприємства «Кам`янка-Бузьке міжгосподарське сортонасінницьке підприємство» про витребування майна з чужого незаконного володіння залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк у 10 календарних днів з дня вручення цієї ухвали для усунення ним зазначених в цій ухвалі недоліків.
У разі невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і підлягає поверненню позивачу зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала набирає законної сили відповідно до ст.235 ГПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвалу підписано 01.11.2024.
Суддя Мазовіта А.Б.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 31.10.2024 |
Оприлюднено | 07.11.2024 |
Номер документу | 122804809 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі) про приватну власність щодо витребування майна із чужого незаконного володіння |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Мазовіта А.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні