ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"04" листопада 2024 р.м. Одеса № 908/2523/24
Господарський суд Одеської області у складі судді Желєзної С.П., розглянувши позовні матеріали (вх. №4918/24 від 28.10.2024),
за позовом: фермерського господарства «Грейн-Агро»
до відповідача:товариства з обмеженою відповідальністю «Ампір»
про стягнення 412 669,00 грн.
ВСТАНОВИВ:
Фермерське господарство «Грейн-Агро» звернулось до Господарського суду Запорізької області з позовною заявою до товариства з обмеженою відповідальністю «Ампір» про стягнення попередньої оплати за договором поставки №1211 від 12.11.2021 у розмірі 412 669,00 грн.
Ухвалою Господарського суду Запорізької області від 24.09.2024 по справі №908/2523/24 позовну заяву фермерського господарства «Грейн-Агро» було передано за територіальною юрисдикцією (підсудністю) до Господарського суду Одеської області.
Після надходження матеріалів позовної заяви на підставі протоколу автоматизованого розподілу вказана позовна заява була передана на розгляд судді Желєзній С.П.
Позовна заява від імені фермерського господарства «Грейн-Агро» подана через підсистему «Електронний суд» та підписана адвокатом Богач А.О., на підтвердження повноважень якої суду було надано ордер №1194699 від 17.09.2024 на представництво інтересів позивача в Господарському суду Запорізької області.
Відповідно до ч. 5 ст. 164 ГПК України до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.
Частинами 1, 4 ст. 60 ГПК України передбачено, що повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені довіреністю фізичної або юридичної особи. Повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність".
Під час здійснення адвокатської діяльності адвокат має право вчиняти будь-які дії, не заборонені законом, правилами адвокатської етики та договором про надання правничої допомоги, необхідні для належного виконання договору про надання правничої допомоги, зокрема, представляти і захищати права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб у суді, органах державної влади та органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності, громадських об`єднаннях, перед громадянами, посадовими і службовими особами, до повноважень яких належить вирішення відповідних питань в Україні та за її межами (п. 2 ч. 1 ст. 20 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" від 05.07.2012 № 5076-VI).
Відповідно до ч. 2 ст. 26 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" ордер - письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правничої допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об`єднанням та повинен містити підпис адвоката. Рада адвокатів України затверджує типову форму ордера.
Згідно з п. 5 Положення про ордер на надання правничої допомоги, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 12.04.2019 № 41 (зі змінами) ордер, встановленої форми, є обов`язковим для прийняття усіма органами, установами, організаціями на підтвердження правомочності адвоката на вчинення дій, передбачених статтею 20 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».
Відповідно до пп. 12.4 п. 12 Положення про ордер на надання правничої допомоги ордер містить, зокрема, наступні реквізити: назву органу, у якому надається правнича допомога адвокатом із зазначенням, у випадку необхідності, виду адвокатської діяльності відповідно до статті 19 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». Під назвою органу розуміється як безпосередньо назва конкретного органу так і назва групи органів визначених пунктом 2 частини 1 статті 20 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» (наприклад, судові органи, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, органи досудового слідства, правоохоронні органи тощо).
У наданому суду ордері №1194699 від 17.09.2024 передбачено, що адвокат має право представляти інтереси позивача виключно у Господарському суду Запорізької області.
Проте, оскільки дана позовна заява ухвалою Господарського суду Запорізької області від 24.09.2024 була передана за встановленою підсудністю до Господарського суду Одеської області, доданий до позовної заяви ордер не може бути належним доказом на підтвердження наявності повноважень представника позивача представляти інтереси фермерського господарства «Грейн-Агро» у суді, яким має здійснюватися розгляд даної справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з ч. 2 ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити). Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави, визначеної абзацом другим частини першої цієї статті, суд у такій ухвалі зазначає про обов`язок такої особи зареєструвати електронний кабінет відповідно до статті 6 цього Кодексу.
Приймаючи до уваги невідповідність позовної заяви фермерського господарства «Грейн-Агро» вимогам процесуального законодавства, на підставі ч. 1 ст. 174 ГПК України вказану позовну заяву слід залишити без руху та встановити позивачу 10-денний строк з дня вручення даної ухвали для усунення недоліків позовної заяви.
Господарський суд звертає увагу позивача, що у випадку неусунення названих недоліків у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись ст. ст. 60, 164, 174, 234 ГПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
1.Позовну заяву фермерського господарства «Грейн-Агро» до товариства з обмеженою відповідальністю «Ампір» про стягнення 412 669,00 грн залишити без руху.
2.Встановити позивачу 10-денний строк з дня вручення даної ухвали для надання ордеру або довіреності на підтвердження наявності у адвоката повноважень на представництво інтересів позивача у Господарському суду Одеської області.
Ухвала набрала законної сили 04.11.2024 та не підлягає оскарженню.
Суддя С.П. Желєзна
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 04.11.2024 |
Оприлюднено | 07.11.2024 |
Номер документу | 122804965 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Желєзна С.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні