КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про відмову у задоволені заяви про відстрочення виконання судового рішення
05 листопада 2024 року Київ Справа № 320/6969/22
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Басая О.В.,
за участю секретаря судового засідання Короташ О.Б.,
за участю:
представника позивача Шилова В.І
представників відповідача Шевчука О.М., Івженко С.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву представника Державного спеціалізованого підприємства "Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами" про відстрочення виконання судового рішення в адміністративній справі за позовом Київського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю до Державного спеціалізованого підприємства "Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернулось Київське обласне відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю з позовом до Державного спеціалізованого підприємства "Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами", в якому просить стягнути адміністративно-господарські санкції та пеню за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій у розмірі 8 230 375,70 грн.
Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 07.02.2023 позов задоволено, стягнуто з Державного спеціалізованого підприємства "Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами" на користь Київського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю адміністративно-господарські санкції та пеню за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій у розмірі 8 230 375,70 грн.
Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 10.05.2023 апеляційну скаргу Державного спеціалізованого підприємства "Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами" на рішення Київського окружного адміністративного суду від 07.02.2023 залишено без задоволення, а оскаржуване рішення - без змін.
До суду від представника Державного спеціалізованого підприємства "Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами" надійшла заява про відстрочення виконання судового рішення в адміністративній справі за позовом Київського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю до Державного спеціалізованого підприємства "Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені до припинення чи скасування воєнного стану на території України, але не більше одного року.
Обґрунтовуючи необхідність відстрочення виконання судового рішення, відповідач зазначив, що внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України зазнало втрат як своїх працівників так і товарно-матеріальних цінностей, відповідач не має можливості належним чином проводити господарську діяльність та всі витрати покриваються тільки за рахунок бюджетних коштів.
Суд своєю ухвалою від 11.10.2024 призначив судове засідання щодо розгляду заяви представника відповідача про відстрочення виконання рішення суду.
Представником Київського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю надано суду письмові заперечення на заяву про відстрочення виконання судового рішення по справі № 320/65969/22, в яких просив відмовити у задоволенні заяви.
У судовому засіданні 05.11.2024 представники Державного спеціалізованого підприємства "Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами" заяву про відстрочення виконання судового рішення уточнили, просили суд відстрочити виконання рішення у даній справі до 1 лютого 2025 року.
Представник Київського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю у судовому засіданні підтримав уточнену заяву про відстрочення виконання рішення суду, не заперечував проти її задоволення.
Розглянувши подану заяву, заслухавши доводи сторін, а також надані заявником докази в обґрунтування своєї заяви, суд зазначає таке.
Відповідно до частини першої статті 378 Кодексу адміністративного судочинства України за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Частинами третьою статті 378 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
Вирішуючи питання про відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення, суд також враховує: 1) ступінь вини відповідача у виникненні спору; 2) щодо фізичної особи - тяжке захворювання самої особи або членів її сім`ї, її матеріальне становище; 3) стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо.
Отже, нормами Кодексу адміністративного судочинства України не встановлено вичерпного переліку обставин, за наявності яких суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може за заявою сторони відстрочити або розстрочити виконання судового рішення.
Водночас обов`язковою умовою для відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є доведення заявником факту існування обставин, які істотно ускладнюють виконання рішення та/або роблять його неможливим.
Як зазначено вище, рішенням Київського окружного адміністративного суду від 07.02.2023 позов задоволено, стягнуто з Державного спеціалізованого підприємства "Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами" на користь Київського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю адміністративно-господарські санкції та пеню за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій у розмірі 8 230 375,70 грн.
Cуд звертає увагу відповідача на те, що в силу вимог частини п`ятої статті 378 Кодексу адміністративного судочинства України відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення не може перевищувати одного року з дня ухвалення рішення, ухвали, постанови.
Суд зазначає, що рішення у даній справі було ухвалено судом 07.02.2023, відповідач звернувся до суду із заявою про відстрочення виконання судового рішення вже після спливу одного року після ухвалення судом рішення у даній справі, що унеможливлює відстрочення виконання судового рішення у даній справі.
Ураховуючи вказане, суд дійшов висновку, що відсутні підстави для задоволення заяви Державного спеціалізованого підприємства "Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами" про відстрочення виконання судового рішення.
Керуючись статтями 243, 248, 256, 294, 295, 378 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
У задоволенні заяви Державного спеціалізованого підприємства "Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами" про відстрочення виконання судового рішення відмовити.
Копію ухвали суду надіслати (вручити, надати) учасникам справи (їх представникам).
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали.
СуддяБасай О.В.
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 05.11.2024 |
Оприлюднено | 07.11.2024 |
Номер документу | 122808005 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Басай О.В.
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Бєлова Людмила Василівна
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Бєлова Людмила Василівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні