Ухвала
від 05.11.2024 по справі 591/992/22
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення скарги без руху

05 листопада 2024 року Справа № 591/992/22

Суддя Сумського окружного адміністративного суду Опімах Л.М., розглянувши матеріали скарги Приватного акціонерного товариства "Сумбуд" про скасування постанови,

В С Т А Н О В И В:

26.08.2024 Приватне акціонерне товариство "Сумбуд" звернулося до Ковпаківського районного суду м. Суми зі скаргою у справі № 591/992/22 на постанову старшого державного виконавця Зарічного відділу державної виконавчої служби у м. Суми Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Світличного Валерія Олександровича про накладення штрафу від 08 серпня 2024 року (ВП № 75217624).

Ковпаківський районний суд м. Суми ухвалою від 03 вересня 2024 року справу за скаргою Приватного акціонерного товариства "Сумбуд" на постанову державного виконавця Зарічного відділу державної виконавчої служби у м. Суми Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції від 08.08.2024 (ВП № 75217624), фактично отриману 21.08.2024, передав на розгляд до Сумського окружного адміністративного суду.

01.11.2024 справа надійшла до Сумського окружного адміністративного суду.

Відповідно до п.п. 3, 5 ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).

Подану скаргу на постанову державного виконавця про накладення штрафу необхідно залишити без руху з таких підстав.

Відповідно до ч. 2 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.

Відповідно до ч. 1 ст. 42 КАС України учасниками справи є сторони, треті особи.

Відповідно до ч. 1 ст. 46 КАС України сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач.

За змістом ч. 1 ст. 160 КАС України свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування позивач викладає у позовній заяві.

Позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб (ч. 2 ст. 160 КАС України).

У даному випадку поданий письмовий документ про скасування постанови має назву "скарга", що не узгоджується з приписами ч. 1 ст. 160 КАС України та не відповідає формі звернення до суду - позов. Крім того, в поданій скарзі Приватне акціонерне товариство "Сумбуд" вказує свій статус як "заявник", що не відповідає ч. 1 ст. 46 КАС України. Також вказує статус громадянина ОСОБА_1 як "позивач" та статус Зарічного відділу державної виконавчої служби у м. Суми Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції - як "інша особа", що не відповідає ч. 1 ст. 42 КАС України. Тому ПрАТ "Сумбуд" необхідно усунути зазначений недолік шляхом коректного зазначення назви документа, в якому викладені його вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування, та свого статусу як особи, яка звернулася за захистом своїх прав та інтересів, та статусу інших учасників справи з огляду на приписи Кодексу адміністративного судочинства України.

Крім того, ПрАТ "Сумбуд" небхідно привести скаргу у відповідність до вимог статей 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України із зазначенням відомостей, передбачених для позовної заяви, та наданням документів, що додаються до позовної заяви. Зокрема, необхідно зазначити:

1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;

2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, адреса електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;

3) зазначення ціни позову, обґрунтований розрахунок суми, що стягується, - якщо у позовній заяві містяться вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної оскаржуваним рішенням, діями, бездіяльністю суб`єкта владних повноважень;

4) зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;

5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;

6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;

7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;

8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;

9) у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб`єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача;

10) власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Якщо позовна заява подається представником, то у ній додатково зазначаються відомості, визначені у пункті 2 частини п`ятої цієї статті стосовно представника.

Крім того, відповідно до ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Як вбачається зі змісту поданої скарги, скаржник заявив вимогу про скасування постанови, тобто вимога є немайновою.

Законом України "Про судовий збір" передбачено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб`єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем, ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.

Тому ПрАТ "Сумбуд" необхідно надати суду оригінал документа про сплату судового збору у розмірі 3028,00 грн (у разі звернення до суду через підсистему "Електронний суд" з урахуванням положень ч. 3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" - у розмірі 2422,40 грн).

Реквізити рахунку для зарахування судового збору:

Отримувач коштів: ГУК Сум. обл/Сумська МТГ/22030101

Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37970404

Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.)

Код банку отримувача (МФО) 899998

Рахунок отримувача UA878999980313151206084018540

Код класифікації доходів бюджету 22030101

Призначення платежу Судовий збір, за позовом


(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Сумський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа).

Також, відповідно до ч. 6 ст. 161 КАС України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

Як вбачається зі змісту скарги, ПрАТ "Сумбуд" оскаржує рішення органу державної виконавчої служби.

Особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності органу державної виконавчої служби, приватного виконавця визначені у статті 287 КАС України.

Так, відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 287 КАС України позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.

У поданій скарзі скаржник просить скасувати постанову про накладення штрафу від 08 серпня 2024 року, яку, як він зазначає, отримав засобами поштового зв`язку 21.08.2024. При цьому доказів на підтвердження отримання оскаржуваної постанови саме 21.08.2024 не надав.

У зв`язку з цим з огляду на приписи п. 1 ч. 2 ст. 287 КАС України скаржник звернувся до суду після спливу встановленого строку звернення до суду у цій категорії справ. Будь-якого обґрунтування поважності причин пропуску строку в скарзі не зазначено.

Відповідно до ч. 1 ст. 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

Таким чином, скаржнику необхідно усунути зазначений недолік скарги шляхом надання суду заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду із зазначенням підстав пропуску строку звернення до суду та наданням доказів поважності причин його пропуску.

Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись ст. 169, п. 3 ч. 1 ст. 171 КАС України, -

У Х В А Л И В:

Скаргу Приватного акціонерного товариства "Сумбуд" про скасування постанови - залишити без руху.

Надати скаржнику 10-денний строк для усунення недоліків скарги з дня вручення йому ухвали про залишення скарги без руху.

У разі неусунення недоліків скарги у встановлений судом строк скарга буде повернута скаржнику.

Копію ухвали надіслати особі, яка подала скаргу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Л.М. Опімах

СудСумський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення05.11.2024
Оприлюднено07.11.2024
Номер документу122809652
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи щодо примусового виконання судових рішень і рішень інших органів

Судовий реєстр по справі —591/992/22

Ухвала від 09.12.2024

Адміністративне

Сумський окружний адміністративний суд

Л.М. Опімах

Ухвала від 04.12.2024

Цивільне

Сумський апеляційний суд

Криворотенко В. І.

Ухвала від 04.12.2024

Цивільне

Сумський апеляційний суд

Криворотенко В. І.

Ухвала від 05.11.2024

Адміністративне

Сумський окружний адміністративний суд

Л.М. Опімах

Ухвала від 03.09.2024

Цивільне

Ковпаківський районний суд м.Сум

Бичков І. Г.

Рішення від 26.12.2022

Цивільне

Ковпаківський районний суд м.Сум

Катрич О. М.

Рішення від 26.12.2022

Цивільне

Ковпаківський районний суд м.Сум

Катрич О. М.

Ухвала від 22.11.2022

Цивільне

Ковпаківський районний суд м.Сум

Катрич О. М.

Ухвала від 22.11.2022

Цивільне

Ковпаківський районний суд м.Сум

Катрич О. М.

Ухвала від 28.09.2022

Цивільне

Ковпаківський районний суд м.Сум

Катрич О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні