Ухвала
від 10.10.2024 по справі 376/1400/22
СКВИРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Сквирський районний суд Київської області

Справа № 376/1400/22

Провадження № 6/376/49/2024

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"10" жовтня 2024 р. Сквирський районний суд Київської області

у складі: головуючого судді Коваленка О.М.,

за участі секретаря Щур Л.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Сквира заяву ОСОБА_1 про видачу дубліката виконавчого листа,

установив:

Заявник звернулася до суду з заявою про видачу дубліката виконавчого листа щодо стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Саймон Прайм" (код ЄДРПОУ 42731932) на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 , витрат з правничої допомоги у розмірі 4100,00 гривень, посилаючись на те, що на підставі рішення Сквирського районного суду Київської області від 06.03.2023, ухваленого у цивільній справі № 376/1400/22 за позовом ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Саймон Прайм" про стягнення середньої заробітної плати за час затримки видачі копії наказу про звільнення з вини роботодавця, видано виконавчі листи.

Оригінал виконавчого листа щодо стягнення витрат з правничої допомогиу розмірі4100,00гривеньвтрачений,його місцезнаходження невідомо, рішення суду не виконано.

Учасники справи, заінтересовані особи в судове засідання не з`явилися, повідомлені про час і місце розгляду заяви. Неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження.

Згідно ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що заява підлягає задоволенню з огляду на таке.

Суд установив, що рішенням Сквирського районного суду Київської області від 06.03.2023, ухваленого у цивільній справі № 376/1400/22 за позовом ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Саймон Прайм" про стягнення середньої заробітної плати за час затримки видачі копії наказу про звільнення з вини роботодавця, видано виконавчий лист щодо стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Саймон Прайм" (код ЄДРПОУ 42731932) на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 , витрат з правничої допомоги у розмірі 4100,00 гривень.

Оригінал виконавчого листа щодо стягнення витрат з правничої допомогиу розмірі4100,00гривеньвтрачений,його місцезнаходження невідомо, рішення суду не виконано.

Згідно з п. 1 ч. 17.4 Розділу ХІІІ ЦПК України у разі втрати виконавчого документа суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий документ, може видати його дублікат, якщо стягувач або державний виконавець, приватний виконавець звернувся із заявою про це до закінчення строку, встановленого для пред`явлення виконавчого документа до виконання. Про видачу дубліката виконавчого документа постановляється ухвала у десятиденний строк із дня надходження заяви.

Звернення до виконання судових рішень покладається на суд, що розглянув справу у першій інстанції. Вироки, рішення, ухвали та постанови суду звертаються до виконання після того, як вони набрали законної сили, та повернення справи до суду першої інстанції після апеляційного або касаційного розгляду, крім випадків негайного їх виконання. Усе листування щодо звернення до виконання вироків, рішень, ухвал і постанов покладається на апарат суду.

У справі "Іммобільяре Саффі проти Італії" зазначено, що право на звернення до суду також передбачає практичне виконання остаточних, обов`язкових для виконання судових рішень, які в державах, що поважають принцип верховенства права, не можуть залишатися невиконаними на шкоду стороні у провадженні.

Тому необґрунтована тривала затримка виконання обов`язкового рішення може суперечити Конвенції. Саме на державу покладається обов`язок забезпечення того, щоб остаточні рішення, постановлені проти її органів або організацій чи підприємств, якими вона володіє або які вона контролює, були виконані відповідно до вищезазначених вимог Конвенції. Держава відповідає за виконання остаточних рішень, якщо органи влади контролюють обставини, що блокують або перешкоджають їхньому повному та своєчасному виконанню (рішення Європейського суду з прав людини у справі Савіцький проти України, nо.38773/05, від 26.07.2012 року).

Пункт 1 статті 6 Конвенції, inter alia (серед іншого), захищає виконання остаточних судових рішень, які у державах, що визнали верховенство права, не можуть залишатися невиконаними на шкоду одній зі сторін. Відповідно виконанню судового рішення не можна перешкоджати, відмовляти у виконанні або надмірно його затримувати. Держава зобов`язана організувати систему виконання судових рішень, яка буде ефективною як за законодавством, так і на практиці. У контексті вищезазначеного, суд зазначає, що саме на державу покладається обов`язок вжиття у межах її компетенції усіх необхідних кроків для того, щоб виконати остаточне рішення суду та, діючи таким чином, забезпечити ефективне залучення усього її апарату. Не зробивши цього, вона не виконає вимоги, що містяться у пункті 1 статті 6 Конвенції. Насамкінець, Суд повторює, що сама природа виконавчого провадження вимагає оперативності (рішення Суду у справі Глоба проти України, по. 15729/07, від 05.07.2012).

Отже, виконання судових рішень у справах є складовою права на справедливий суд та однією з процесуальних гарантій доступу до суду, що передбачено статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року.

Держава несе відповідальність за виконання остаточних рішень, якщо чинники, які затримують чи перешкоджають їх повному й вчасному виконанню, перебувають у межах контролю органів влади (рішення у справі "Сокур проти України").

З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку про обґрунтованість поданої заяви, у зв`язку з чим, підлягає задоволенню.

Керуючисьст. 260, 353, п 17.4Перехідних положень ЦПК України, суд

постановив:

Задовольнити заяву ОСОБА_1 про видачу дубліката виконавчого листа.

Видати дублікат виконавчого листа замість втраченого оригіналу виконавчого листа, виданого на підставі рішення Сквирськогорайонного судуКиївської областівід 06.03.2023 щодо стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Саймон Прайм" (код ЄДРПОУ 42731932) на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 , витрат з правничої допомоги у розмірі 4100,00 гривень.

З текстом ухвали можливо ознайомитися за адресою: court.gov.ua

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду. Подання апеляційної скарги не зупиняє виконання ухвали.

Суддя О.М. Коваленко

СудСквирський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення10.10.2024
Оприлюднено07.11.2024
Номер документу122822835
СудочинствоЦивільне
КатегоріяІнші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб)

Судовий реєстр по справі —376/1400/22

Ухвала від 10.10.2024

Цивільне

Сквирський районний суд Київської області

Коваленко О. М.

Ухвала від 08.07.2024

Цивільне

Сквирський районний суд Київської області

Коваленко О. М.

Рішення від 06.03.2023

Цивільне

Сквирський районний суд Київської області

Коваленко О. М.

Ухвала від 05.08.2022

Цивільне

Сквирський районний суд Київської області

Коваленко О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні