У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 183/5778/24
№ 1-кс/183/2247/24
05 листопада 2024 року м. Самар
Слідчий суддяНовомосковського міськрайонногосуду Дніпропетровськоїобласті ОСОБА_1 ,за участюсекретаря судовогозасідання ОСОБА_2 ,розглянувши клопотанняслідчого СВНовомосковського РВПГУНП Українив Дніпропетровськійобласті лейтенантаполіції ОСОБА_3 ,погодженого прокуроромНовомосковської окружноїпрокуратури Дніпропетровськоїобласті ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до документів у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42022042110000088 від 25.11.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України,
в с т а н о в и в :
Слідчий СВНовомосковського РВПГУНП Українив Дніпропетровськійобласті лейтенантполіції ОСОБА_3 звернулася дослідчого суддіНовомосковського міськрайонногосуду Дніпропетровськоїобласті зклопотанням,погодженим прокуроромНовомосковської окружноїпрокуратури Дніпропетровськоїобласті ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до документів у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42022042110000088 від 25.11.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.
В обґрунтування клопотання слідчий вказує, що слідчим відділом Новомосковського РВП ГУНП України в Дніпропетровській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 25 листопада 2022 року за № 42022042110000088, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.
В ході досудового розслідування встановлено, що за результатами відкритих торгів між Товариством з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та Комунальним підприємством « ІНФОРМАЦІЯ_2 » було укладеного договір № 18/02 від 18 лютого 2022 року про закупівлю електричної енергії обсягом 700000 кВТ*год за ціною 3,00 грн. за 1 кВт.
Надалі, у період із серпня по жовтень 2022 року сторонами було укладено сім угод, шість з яким про збільшення вартості постачання електричної енергії, а саме:
- Додатковою угодою №1 від 22.08.22 ціна за 1 кВТ електричної енергії збільшена до 3,25852 гривень, в т.ч. ПДВ;
- Додатковою угодою №2 від 12.09.22 ціна за 1 кВТ електричної енергії збільшена до 3,54290 гривень, в т.ч. ПДВ;
- Додатковою угодою №3 від 12.09.22 ціна за 1 кВТ електричної енергії збільшена до 3,85572 гривень, в т.ч. ПДВ;
- Додатковою угодою №4 від 01.09.22 ціна за 1 кВТ електричної енергії збільшена до 4,08282 гривень, в т.ч. ПДВ;
- Додатковою угодою №5 від 11.09.22 ціна за 1 кВТ електричної енергії збільшена до 4,36159 гривень, в т.ч. ПДВ;
- Додатковою угодою №6 від 21.09.22 ціна за 1 кВТ електричної енергії збільшена до 4,57077 гривень, в т.ч. ПДВ.
Відповідно до ч. 5 ст. 41 Закону, істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов`язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, зокрема, 1) зменшення обсягів закупівлі, зокрема з урахуванням фактичного обсягу видатків замовника; 2) збільшення ціни за одиницю товару до 10 відсотків пропорційно збільшенню ціни такого товару на ринку у разі коливання ціни такого товару на ринку за умови, що така зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю, - не частіше ніж один раз на 90 днів з моменту підписання договору про закупівлю. Обмеження щодо строків зміни ціни за одиницю товару не застосовується у випадках зміни умов договору про закупівлю бензину та дизельного пального, газу та електричної енергії; 5) погодження зміни ціни в договорі про закупівлю в бік зменшення (без зміни кількості (обсягу) та якості товарів, робіт і послуг), у тому числі у разі коливання ціни товару на ринку 7) зміни встановленого згідно із законодавством органами державної статистики індексу споживчих цін, зміни курсу іноземної валюти, зміни біржових котирувань або показників Platts, регульованих цін (тарифів) і нормативів, які застосовуються в договорі про закупівлю, у разі встановлення в договорі про закупівлю порядку зміни ціни.
Зміна істотних умов договору про закупівлю (збільшення ціни за одиницю товару) є правомірною виключно за таких умов: відбувається за згодою сторін; порядок зміни умов договору має бути визначений самим договором (відповідно до проекту, який входив до тендерної документації); підстава збільшення коливання ціни такого товару на ринку (обґрунтоване і документально підтверджене постачальником); ціна за одиницю товару може збільшуватися не більше ніж на 10%; загальна сума (ціна) договору не повинна збільшуватися. (відповідний висновок щодо нової редакції Закону зазначено п.5.43.Постанови ВС від 15.06.2022 у справі 924/674/21).
В ході досудового розслідування, слідчим у порядку ст. 93 КПК України скеровано вимогу КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 », з метою отримання завірених належним чином копій документів, а саме:договору № 18/02 від 18 лютого 2022 року усіх додатків до нього та укладених додаткових угод; рахунки про оплату електричної енергії (акти приймання-передавання товарної продукції) за вказаним договором; платіжні доручення, щодо здійснення розрахунків з « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за поставлену електроенергію; документів, що підтверджували коливання цін на ринку електроенергії у відповідний період, що стали підставою для прийняття рішення про збільшення ціні за одиницю товару з одночасним зменшенням обсягу його постачання; тендерної документації, на підставі якої « ІНФОРМАЦІЯ_1 » отримало перемогу у тендері на складання договору з КП « ІНФОРМАЦІЯ_2 »; наказів про призначення на посаду головного бухгалтера, які діяли впродовж 2022 року, посадові інструкції (функціональні обов`язки) головного бухгалтера та/або осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського обліку, які діяли впродовж 2022 року.
Проте КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » у відповіді зазначити, що отримати вилучення вказаних документів можливе лише на підставі відповідного рішення суду.
На підставі викладеного та враховуючи, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, враховуючи те, що іншими способами встановити обставини, які передбачається довести за допомогою вказаних документів, не надається можливим, керуючись ст. ст. 40, 91-93, 131, 132, 159-166, КПК України, слідчий звернулася із вказаним клопотанням до слідчого судді.
Слідчий клопотання підтримала, просила його задовольнити, про що надала відповідну заяву, в якій одночасно просила розглянути клопотання у свою відсутність.
За клопотанням слідчого розгляд клопотання проводиться без виклику особи, у володінні якої знаходяться документи представника КП « ІНФОРМАЦІЯ_2 », на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України.
Слідчий суддя, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, дійшов такого висновку.
Виходячи зі змісту вимог статті 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, одним із яких є тимчасовий доступ до речей і документів.
Згідно з ч. 3 ст. 132 КПК України застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що: існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора; може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.
Згідно зі ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.
За приписами ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Доступ до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, визначених в ч. 1 ст. 162 КПК України, може бути наданий прокурору, слідчому, дізнавачу тільки за ухвалою слідчого судді.
Згідно з ч. ч. 5, 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів. Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом. Доступ до речей і документів, що містять відомості, які становлять державну таємницю, не може надаватися особі, що не має до неї допуску відповідно до вимог закону.
Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Слідчим суддею встановлено, що 25.11.2022 розпочато кримінальне провадження № 42022042110000088 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.
З клопотання вбачається, що з метою всебічного і об`єктивного розслідування, встановлення всіх обставин кримінального правопорушення, необхідно отримати доступ до речей і документів, що знаходяться у володінні КП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), адреса: АДРЕСА_1 .
Виходячи з наданих слідчим доказів, слідчий суддя вважає, що ним виконані вимоги ст. 163 КПК України, сторона кримінального провадження довела підстави вважати, що інформація, доступ до якої просить надати слідчий, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих документах, неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Таким чином, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя вважає клопотання обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 165 КПК України особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду.
Керуючись ст. ст. 110, 131, 132, 159-166, 371, 372, 376 КПК України, слідчий суддя
п о с т а н о в и в :
Клопотання слідчогоСВ НовомосковськогоРВП ГУНПУкраїни вДніпропетровській областілейтенанта поліції ОСОБА_3 ,погодженого прокуроромНовомосковської окружноїпрокуратури Дніпропетровськоїобласті ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до документів у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42022042110000088 від 25.11.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України задовольнити.
Надати слідчим слідчого відділу Новомосковського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та прокурорам Новомосковської окружної прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_4 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 тимчасових доступ до документів, що перебувають у володінні Комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: договору № 18/02 від 18 лютого 2022 року з усіма додатками до нього та укладеними додатковими угодами; рахунків про оплату електричної енергії (акти приймання-передавання товарної продукції) за вказаним договором; платіжних доручень щодо здійснення розрахунків з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за поставлену електроенергію; документів, що підтверджували коливання цін на ринку електроенергії у відповідний період, що стали підставою для прийняття рішення про збільшення ціні за одиницю товару з одночасним зменшенням обсягу його постачання; тендерної документації, на підставі якої ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » отримало перемогу у тендері на складання договору з КП « ІНФОРМАЦІЯ_2 »; наказів про призначення на посаду головного бухгалтера, які діяли впродовж 2022 року; посадових інструкцій (функціональних обов`язків) головного бухгалтера та/або осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського обліку, які діяли впродовж 2022 року.
Строк дії ухвали два місяці з дня її постановлення, тобто до 05 січня 2025 року.
Відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та окремому оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 05.11.2024 |
Оприлюднено | 07.11.2024 |
Номер документу | 122826841 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Гузоватий О. І.
Кримінальне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Гузоватий О. І.
Кримінальне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Березюк В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні