Справа № 638/7006/21
Провадження № 1-кп/638/494/24
У Х В А Л А
06 листопада 2024 року Дзержинський районний суд м. Харкова у складі:
Головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
обвинуваченої ОСОБА_4 ,
представника потерпілого ОСОБА_5 ,
представника цивільного відповідача ОСОБА_6 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні зали судових засідань Дзержинського районного суду м.Харкова клопотання прокурора про повторний привід свідка у судовому провадженні стосовно:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м.Харкова, громадянки України, українки, з вищою медичною освітою, незаміжня, працює у КНП Харківської обласної ради «Обласна клінічна лікарня», яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 , за обвинуваченням у вчиненні кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ч.2 ст.139 КК України, -
встановив:
В провадженні Дзержинського районного суду м.Харкова перебуває судове провадження за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення злочину, передбаченого ч.2 ст.139 КК України.
Свідок ОСОБА_7 в судове засідання неодноразово не з`являлась, про розгляд повідомлялась.
В судовому засіданні прокурор просила повторно застосувати до свідка ОСОБА_7 привід в наступне судове засідання, виконання якого доручити ГУ НП в Харківській області.
Інші учасники провадження підтримали клопотання прокурора.
Суд, розглянувши клопотання, заслухавши думку учасників провадження, оглянувши матеріали провадження, дійшов наступного.
Відповідно до вимог ст.139 та ст.327 КПК України передбачено, що якщо свідок, який був у встановлений цим Кодексом порядку викликаний, не з`явився без поважних причин або не повідомив про причини свого неприбуття, до свідка може бути застосовано привід.
Відповідно до ст. 140 КПК України, привід полягає у примусовому супроводженні особи, до якої він застосовується, особою, яка виконує ухвалу про здійснення приводу, до місця її виклику в зазначений в ухвалі час.
Суд, встановивши, що особи, які зобов`язані з`явитися на виклик суду, були викликані у встановленому КПК України порядку, та не з`явилися без поважних причин або не повідомили про причини свого неприбуття, постановляє ухвалу про здійснення приводу таких осіб.
Нормами ч.3 ст.143 КПК Українивстановлено, що особа, рішення про здійснення приводу якої прийнято слідчим суддею, судом, зобов`язана прибути до місця виклику в зазначений в ухвалі про здійснення приводу час у супроводі особи, яка виконує ухвалу.
У випадку невиконання особою, що підлягає приводу, законних вимог щодо виконання ухвали про здійснення приводу, до неї можуть бути застосовані заходи фізичного впливу, які дозволяють здійснити її супроводження до місця виклику. Застосуванню заходів фізичного впливу повинно передувати попередження про намір їх застосування. У разі неможливості уникнути застосування заходів фізичного впливу вони не повинні перевищувати міри, необхідної для виконання ухвали про здійснення приводу, і мають зводитися до мінімального впливу на особу. Забороняється застосування заходів впливу, які можуть завдати шкоди здоров`ю особи, а також примушення особи перебувати в умовах, що перешкоджають її вільному пересуванню, протягом часу більшого, ніж необхідно для негайного доставлення особи до місця виклику. Перевищення повноважень щодо застосування заходів фізичного впливу тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Також ч. 1, 2 ст.139 КПК Українивстановлено, що якщо підозрюваний, обвинувачений, свідок, потерпілий, цивільний відповідач, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, який був у встановленому цим Кодексом порядку викликаний (зокрема, наявне підтвердження отримання ним повістки про виклик або ознайомлення з її змістом іншим шляхом), не з`явився без поважних причин або не повідомив про причини свого неприбуття, на нього накладається грошове стягнення у розмірі: від 0,25 до 0,5 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб - у випадку неприбуття на виклик слідчого, прокурора; від 0,5 до 2 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб - у випадку неприбуття на виклик слідчого судді, суду. У випадку, встановленому частиною першою цієї статті, до підозрюваного, обвинуваченого, свідка може бути застосовано привід.
З огляду на викладене, суд приходить до переконання про обґрунтованість клопотання прокурора та необхідність застосування повторного приводу до свідка ОСОБА_7 через органи внутрішніх справ, а також попереджає свідка про можливість накладення грошового стягнення у разі неявки в судове засідання без поважної причини або не повідомлення про причини свого неприбуття.
Керуючись ст.ст.23, 139, 140, 143, 323, 369-372, 392 КПК України, суд-
постановив:
Клопотання прокурора задовольнити.
Повторно застосувати привід до Дзержинського районного суду м.Харкова на 14 годину 30 хвилин 27 грудня 2024 року через органи національної поліції свідка ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , здійснивши його за місцем роботи - КНП ХОР «ОКЛ», м.Харків, пр.Незалежності буд.13.
Виконання ухвали доручити Головному управлінню Національної поліції в Харківській області.
Контроль за виконання ухвали суду покласти на прокурора Шевченківської окружної прокуратури міста Харкова ОСОБА_3 ..
Зобов`язати Головне управлінняНаціональної поліціїв Харківськійобласті за умови неможливості виконання даної ухвали повідомити суд про причини невиконання та про застосовані заходи спрямовані на її виконання в строк до 27.12.2024 року.
Зобов`язати прокурора Шевченківської окружної прокуратури міста Харкова ОСОБА_3 за умови неможливості забезпечення контролю за виконанням ухвали, повідомити суд про причини та про застосовані заходи спрямовані на його забезпечення в строк до 27.12.2024 року.
Роз`яснити, особі, яка виконуватиме дану ухвалу та особі, до якої застосовано привід, що ухвала про здійснення приводу оголошується особі, до якої він застосовується, особою, яка виконує ухвалу. У разі неможливості здійснення приводу особа, яка виконує ухвалу про здійснення приводу, повертає її до суду з письмовим поясненням причин невиконання.
Ухвала оскарженнюне підлягає,набирає законноїсили змоменту її винесення і підлягає негайному виконанню.
Головуючий суддя: ОСОБА_1
Суд | Дзержинський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 06.11.2024 |
Оприлюднено | 08.11.2024 |
Номер документу | 122827811 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти життя та здоров'я особи Ненадання допомоги хворому медичним працівником |
Кримінальне
Дзержинський районний суд м.Харкова
Цвірюк Д. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні