Справа № 682/2741/24
Провадження № 2/682/1064/2024
У х в а л а
"06" листопада 2024 р. м. Славута
Суддя Славутського міськрайонного суду Хмельницької області Матвєєва Н.В., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , в інтересах якого діє ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про виключення відомостей з актового запису про народження дитини, -
в с т а н о в и в :
06 листопада 2024 року ОСОБА_1 , в інтересах якого діє ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_3 про виключення відомостей з актового запису про народження дитини. Позовна заява подана представником позивача адвокатом Столярчук Т.П. через підсистему Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС) «Електронний суд».
Згідно із ч. 1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Ознайомившись із матеріалами зазначеної позовної заяви, приходжу до висновку, що позовна заява не відповідає вимогам ст. ст. 175, 177 ЦПК України.
Згідно з п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити: виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Відповідно до ст. 136 Сімейного кодексу України особа, яка записана батьком дитини відповідно до статей 122, 124, 126 і 127 цього Кодексу, має право оспорити своє батьківство, пред`явивши позов про виключення запису про нього як батька з актового запису про народження дитини. У разі доведення відсутності кровного споріднення між особою, яка записана батьком, та дитиною суд постановляє рішення про виключення відомостей про особу як батька дитини з актового запису про її народження.
При цьому, позивач просить про виключення відомостей про нього як батька з актового запису №25 про народження дитини ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , однак позовна заява не містить посилань на докази внесення до відповідного актового запису про народження дитини відомостей про батька в порядку, передбаченому ч. 1 ст. 122 СК України, до позову не долучені відповідні докази (актовий запис про народження дитини, тощо), які містять дані про реєстрацію народження дитини відповідно до частини першої статті 122 СК України, що відповідно до ч. 1 ст.136 СК України є підставою для звернення з даним позовом до суду.
У разі доведення відсутності кровного споріднення між особою, яка записана батьком, та дитиною суд постановляє рішення про виключення відомостей про особу як батька дитини з актового запису про її народження. Тобто предметом доказування в таких справах є відсутність кровного споріднення між особою, записаною батьком, і дитиною. У разі доведеності цієї обставини суд постановляє рішення про виключення оспорених відомостей з актового запису про народження дитини.
До позовної заяви не долучені докази, які б підтверджували відсутність кровного споріднення між особою, записаною батьком, і дитиною. Такими доказами може бути висновок судово-генетичної або судово-імунологічної експертизи.
Відповідно до ч. 2, 4 ст. 83 ЦПК України, позивач повинен подати докази разом з поданням позовної заяви. Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу. Наведених вимог закону позивачем не дотримано.
Зокрема, відповідно до положень ч. 1 ст. 177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
У разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї, в електронній формі через електронний кабінет позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів з урахуванням положень статті 43 цього Кодексу.
Так, відповідно до ч. 7 ст. 43 ЦПК України у разі подання до суду в електронній формі заяви по суті справи, зустрічного позову, заяви про збільшення або зменшення позовних вимог, заяви про зміну предмета або підстав позову, заяви про залучення третьої особи, апеляційної скарги, касаційної скарги та документів, що до них додаються, учасник справи зобов`язаний надати доказ надсилання таких матеріалів іншим учасникам справи.
Такі документи в електронній формі направляються з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а у разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.
Окрім того, п. 29 Положення про ЄСІТС передбачено, що у разі подання до суду документів в електронній формі учасник зобов`язаний у випадках, визначених процесуальним законодавством, надати доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.
Оскільки, подана позивачем ОСОБА_1 позовна заява була подана до суду через систему «Електронний суд», із врахуванням того, що у відповідача відсутній електронний кабінет в ЄСІТС, на позивача покладається обов`язок надання суду доказів надсилання відповідачу листом з описом-вкладенням копії позовної заяви та всіх доданих до неї документів.
Однак, до позовної заяви позивачем не долучено докази на підтвердження направлення копії із додатками на адресу відповідача.
Згідно із ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`ятиднів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи зазначені обставини, подальший рух позовної заяви неможливий і позивачу слід надати строк до десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст. 43, 177, 185 ЦПК України,
у х в а л и в:
Позовну заяву ОСОБА_1 , в інтересах якого діє ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про виключення відомостей з актового запису про народження дитини -залишити без руху.
Надати позивачеві ОСОБА_1 строк для усунення вказаних в ухвалі недоліків - десять днів з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати позивачеві.
Роз`яснити, що у разі невиконання вимог цієї ухвали у встановлений строк, позовна заява вважатиметься не поданою та буде повернута позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею.
Ухвала суду є остаточною і оскарженню не підлягає.
Суддя Матвєєва Н.В.
Суд | Славутський міськрайонний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 06.11.2024 |
Оприлюднено | 08.11.2024 |
Номер документу | 122834424 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Славутський міськрайонний суд Хмельницької області
Матвєєва Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні