Ухвала
від 06.11.2024 по справі 279/1379/24
КОРОСТЕНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

провадження №1-кс/279/1266/24

Справа № 279/1379/24

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 листопада 2024 року

Слідчий суддя Коростенського міськрайонного суду Житомирської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 ,

розглянувши клопотання старшого слідчого СВ Коростенського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018100090000983 від 30.01.2018 року за ч.1 ст. 259 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів ,-

В С Т А Н О В И В:

30.01.2018, близько о 14 год 54 хв, ОСОБА_4 , знаходився неподалік адреси свого проживання, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 , де у нього, на ґрунті тривалих неприязних відносин з працівниками відділу поліції на ст. Київ- пасажирський ІНФОРМАЦІЯ_1 , саме ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , виник злочинний умисел, направлений на завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, що загрожує загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками, а саме адміністративного приміщення відділу поліції на ст. Київ- пасажирський ІНФОРМАЦІЯ_2 , за адресою: АДРЕСА_2 , з метою порушення нормального ритму роботи та функціонування вказаного правоохоронного органу.

Реалізуючи свій злочинний умисел, у той же день та час та місці, ОСОБА_4 діючи умисно, здійснив телефонний дзвінок з власного мобільного телефону з абонентським номером оператора мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » № НОМЕР_1 на «телефон довіри» Служби безпеки України» № НОМЕР_2 та повідомив оператору завідомо неправдиву Інформацію, про нібито підготовку ним, з застосуванням вибухових пристроїв - ручних гранат вибуху в приміщенні відділу поліції на ст. Київ- пасажирський ІНФОРМАЦІЯ_2 .

В результаті умисного завідомо неправдивого повідомлення ОСОБА_4 , про підготовку підпалу та вибуху відділу поліції на ст. Київ- пасажирський ІНФОРМАЦІЯ_1 , що розташований за адресою: АДРЕСА_2 , для відвернення можливої загрози вибуху, було залучено особовий склад ІНФОРМАЦІЯ_4 .

Таким чином, ОСОБА_4 , достовірно знаючи, що вказане вище повідомлення не відповідає дійсності та є неправдивим, створив умови, які потягли за собою тяжкі наслідки, а саме: створення обстановки загального страху, паніки та порушення спокою населення, а також нормальної роботи будівлі відділу поліції на ст. Київ-пасажирський ІНФОРМАЦІЯ_1 , що розташований за адресою: АДРЕСА_3 та його працівників.

30.01.2019 з 15 год 30 хв по 16 год 10 хв. фахівцями вибухово-технічного управління ІНФОРМАЦІЯ_5 та приналежної до нього території, за результатами якого вибухових пристроїв або саморобних вибухових пристроїв не виявлено.

По даному факту 30 січня 2018 року розпочато досудове розслідування за №12018100090000983, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.І ст. 259 КК України

24.10.2024 року ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_6 у порядку ст. 276-278 КПК України повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення передбачених ч.І ст.259 КПК України.

Вході досудового розслідування встановлено, що підозрюваний ОСОБА_4 звертався за медичною допомогою до лікаря психіатра та її було встановлено діагноз: F 60.0, який відповідно до міжнародної статистичної класифікації хвороб та споріднених проблем охорони здоров`я (відомий як ICD-10 або МКХ-10) перекладається як «параноїдальний розлад особистості».

Враховуючи, що ОСОБА_4 , було встановлено медичний діагноз F 60.0 «параноїдальний розлад особистості» та останній звертався за медичною допомогою до лікаря психіатра ІНФОРМАЦІЯ_7 , що є структурним підрозділом КНП « ІНФОРМАЦІЯ_8 » КМР, це передбачає заведення медичної картки хворого.

Виходячи з того, що для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначеного факту, зокрема, для отримання відомостей, котрі є необхідними для належної кваліфікації вчиненого діяння, у цьому провадженні є потреба встановлення ступеня психічних розладів та стану здоровя підозрюваного, щодо здатності вірно сприймати обставини вчиненого ним кримінального правопорушення. Тому виникала необхідність у призначенні судової психолого-психіатричної експертизи у своєю чергу, проведення вказаної експертизи вимагає надання експертові для ознайомлення відомостей про психічний стан підозрюваного, який документувався в медичній картці хворого, який знаходиться в розпорядженні лікуючого лікаря психіатра.

Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що в матеріалах кримінального провадження є достатні підстави вважати, що медична картка хворого ОСОБА_4 має суттєве значення для встановлення обставин, котрі підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, вважаю за необхідне отримати тимчасовий доступ до медичної картки хворої ОСОБА_4 , що зберігається в психіатричному кабінеті Коростенської КДЦ КНП « ІНФОРМАЦІЯ_9 » КМР по АДРЕСА_4 , а також отримати можливість тимчасового вилучення цієї медичної картки хворого ОСОБА_4 для подальшого направлення для проведення судової психолого- психіатричної експертизи.

Вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя вважає, що воно підлягає до задоволення, виходячи з таких підстав.

У відповідності до вимог ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом вилучити їх.

За правилами ч.2 ст.93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених КПК України.

Так ,ст. 159, п.2 ч.1 ст. 162 КПК України передбачено такий захід забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до документів, які знаходяться в закладах охорони здоров`я, дозвіл на застосування яких надає слідчий суддя суду першої інстанції.

Таким чином, отримавши зазначені документи, досудове слідство зможе встановити правильну кваліфікацію дій осіб, причетних до вчинення кримінального правопорушення, притягнути їх до кримінальної відповідальності, прийняти законне рішення по кримінальному провадженню та прийняти міри по відшкодуванню завданої шкоди, слідчий суддя вважає необхідним клопотання задовольнити.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 159- 166 КПК України,

П О С Т А Н О В И В:

Надати старшому слідчому СВ Коростенського РУП ГУНП в Житомирській області капітану поліції ОСОБА_3 тимчасовий доступ до медичної картки хворого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , з можливістю тимчасового вилучення всіх документів, з яких складається зазначена медична картка хворого, що знаходиться в психіатричному кабінеті Коростенської консультивно-діагностичного центру КНП « ІНФОРМАЦІЯ_9 » КМР по АДРЕСА_4 .

Відповідно до ст.165 КПК України - "1. Особа, яка зазначена в ухвалі слідчої - судді про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду. 2. Зазначена в ухвалі слідчої- судді особа зобов`язана пред`явити особі, яка зазначена в ухвалі як володілець речей і документів, оригінал ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів та вручити її копію. 3. Особа, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, зобов`язана залишити володільцю речей і документів опис речей і документів, які були вилучені на виконання ухвали слідчого судді, суду. 4. На вимогу володільця особою, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених документів. Копії вилучених документів виготовляються з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів.

Роз`яснити, що згідно ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів. 2. У разі якщо дозвіл на проведення обшуку надано за клопотанням сторони захисту, слідчий суддя, суд доручає забезпечення його проведення слідчому, прокурору або органу внутрішніх справ за місцем проведення слідчих дій. Проведення обшуку здійснюється за участю особи, за клопотанням якої надано дозвіл на його проведення, згідно з положеннями цього Кодексу.

Строк дії ухвали становить два місяці з дня її винесення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Коростенського

міськрайонного суду

Житомирської області ОСОБА_7

СудКоростенський міськрайонний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення06.11.2024
Оприлюднено08.11.2024
Номер документу122835558
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —279/1379/24

Ухвала від 18.11.2024

Кримінальне

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Коваленко В. П.

Ухвала від 06.11.2024

Кримінальне

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Коваленко В. П.

Ухвала від 01.03.2024

Кримінальне

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Коваленко В. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні