ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"06" листопада 2024 р. Справа № 911/2785/24
Господарський суд Київської області у складі судді Горбасенка П.В., перевіривши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Євробуд», вул. Залізнична, буд. 10, смт Немішаєве (з), Бучанський р-н, Київська обл., 07853
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрбуд-Проект-Реконструкція», вул. Київська, буд. 135, офіс 1, м. Бровари, Броварський р-н, Київська обл., 07401
про стягнення 195 290, 40 гривень
установив:
15.10.2024 через підсистему «Електронний суд» Товариство з обмеженою відповідальністю «Євробуд» (далі ТОВ «Євробуд» / позивач) надіслало позовну заяву до Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрбуд-Проект-Реконструкція» (далі ТОВ «Укрбудпр» / відповідач) про стягнення 204 082, 55 гривень, з яких: 164 800, 00 гривень заборгованості, 29 529, 08 гривень пені та 9 753, 47 гривень 3 % річних.
В обґрунтування позовних вимог ТОВ «Євробуд» посилається на обставини неналежного виконання відповідачем взятих на себе зобов`язань за договором на надання послуг будівельними машинами, механізмами та автотранспортом № 02-01/24 від 02.01.2024 (далі спірний договір) в частині сплати повного обсягу наданих послуг.
Господарський суд Київської області ухвалою від 23.10.2024 залишив позовну заяву ТОВ «Євробуд» без руху, постановив виявлені недоліки усунути протягом десяти днів з дня вручення зазначеної ухвали.
01.11.2024 через підсистему «Електронний суд», на виконання вимог ухвали суду про залишення позовної заяви без руху, позивач подав позовну заяву про стягнення заборгованості за договором № 02-01/24 від 02.01.2024 в новій редакції.
Згідно нової редакції позовної заяви ТОВ «Євробуд» зауважило про обставини наявності у відповідача перед позивачем заборгованості у розмірі 164 800, 00 гривень, а також нарахування позивачем на суму такої заборгованості пені у розмірі 22 916, 43 гривень та 3 % річних у розмірі 7 573, 97 гривень.
Крім того 06.11.2024 через підсистему «Електронний суд» ТОВ «Євробуд» також надіслало заяву, згідно змісту якої зазначило про допущення під час підготовки заяви про усунення недоліків описки та просило суд сприймати п. 3 позовних вимог у викладеній згідно означеної заяви редакції: стягнути з відповідача на користь позивача пеню у розмірі 22 916, 43 гривень за порушення термінів здійснення платежів згідно договору № 02-01/24 від 02.01.2024 та інфляційні витрати у розмірі 7 573, 97 гривень за весь час прострочення.
Приписами ч. 1, 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України (далі ГПК України) унормовано, що у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування. Позовна заява повинна містити, зокрема, зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
Отже, позовом у процесуальному сенсі є звернення до суду з вимогою про захист своїх прав та інтересів, який складається із двох елементів: предмета і підстави позову.
Під предметом позову розуміється певна матеріально-правова вимога позивача до відповідача, стосовно якої позивач просить прийняти судове рішення. Підставу позову становлять обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги щодо захисту права та охоронюваного законом інтересу.
Особа, яка звертається до суду з позовом, самостійно визначає у позовній заяві, яке її право чи охоронюваний законом інтерес порушено особою, до якої пред`явлено позов, та зазначає, які саме дії необхідно вчинити суду для відновлення порушеного права.
Положеннями ч. 3 ст. 2, ст. 14 ГПК України визначено, що основними засадами (принципами) господарського судочинства, зокрема, є верховенство права; рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом; змагальність сторін; диспозитивність.
Суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.
Враховуючи те, що провадження у цій справі ще не відкрито, з огляду на закріплене законодавством право позивача розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд, суд розцінює заяви позивача від 01.11.2024 та 06.11.2024 комплексно, як усунення недоліків позовної заяви в означеній справі, відтак приймає їх до розгляду.
Відповідно до приписів ст. 174, 176 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу про відкриття провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження заяви про усунення недоліків, в порядку, встановленому ст. 174, 176 цього Кодексу.
Отже, враховуючи вказані норми закону та усунення ТОВ «Євробуд» недоліків позовної заяви у строк, встановлений в ухвалі Господарського суду Київської області від 23.10.2024, суд дійшов висновку про прийняття відповідної позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі.
Також відповідно до змісту прохальної частини позовної заяви ТОВ «Євробуд» просить суд розглядати означену справу в порядку спрощеного позовного провадження.
Приписами ч. 1, 3, 5 ст. 12, ч. 1 ст. 247 ГПК України унормовано, що господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: наказного провадження; позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
У порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи. Для цілей цього Кодексу малозначними справами є, зокрема, справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Беручи до уваги предмет, підстави та ціну позову, яка не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, суд дійшов висновку, що справа за поданою ТОВ «Євробуд» позовною заявою є малозначною, а тому таку справу належить розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами.
Суд звертає увагу учасників справи, що в силу приписів ч. 13 ст. 8 ГПК України розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.
Суд закликає учасників справи:
-з розумним інтервалом часу цікавитися провадженням у їх справах, добросовісно користуватися належними процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки;
-подавати письмові пояснення та всі наявні документи на підтвердження їх правової позиції з метою розгляду справи в електронному вигляді на електронну адресу суду через особистий кабінет в системі «Електронний суд», поштою або дистанційними засобами зв`язку.
Керуючись ст. 12, 176, 234, 235, 247, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд
постановив:
1.Прийняти до розгляду позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Євробуд» та відкрити провадження у справі.
2.Розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, без проведення судового засідання.
3.Встановити строк Товариству з обмеженою відповідальністю «Укрбуд-Проект-Реконструкція» - протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі для подання у письмовій формі:
-відзиву на позов та додаткових доказів по справі (за наявності) разом з доказами направлення копій відзиву і вказаних доказів іншій стороні;
-клопотання про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
4.Встановити строк Товариству з обмеженою відповідальністю «Укрбуд-Проект-Реконструкція» до 06.12.2024 для надання суду у письмовій формі заперечень на відповідь на відзив та додаткових доказів у справі (за наявності) разом з доказами направлення копій заперечень та вказаних доказів іншій стороні.
5.Встановити строк Товариству з обмеженою відповідальністю «Євробуд» для надання суду в письмовій формі:
-відповіді на відзив та додаткових доказів у справі (за наявності) разом з доказами направлення копій відповіді та вказаних доказів іншій стороні - до 06.12.2024;
-клопотання про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін - не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву.
6.Довести до відома учасників судового процесу, що у разі подання до суду заяв по суті, зокрема відзиву, відповіді на відзив, заперечень та / або клопотань з процесуальних питань, до таких заяв та клопотань додаються докази надсилання (надання) їх копій та доданих до них документів іншим учасникам справи.
7.Роз`яснити учасникам судового процесу, що згідно приписів ст. 118 ГПК України: право на вчинення процесуальних дій втрачається із закінченням встановленого законом або призначеного судом строку; заяви, скарги і документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
8.Довести до відома учасників судового процесу про можливість провести позасудове врегулювання спору через медіацію, врегулювання спору за участю судді.
9.Зобов`язати учасників справи повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження під час розгляду справи.
10.Роз`яснити учасникам справи, що:
-передбачені ст. 6 ГПК України процесуальні наслідки недотримання вимог цієї статті, зокрема у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат;
-суд вручає будь-які документи особі, яка зареєструвала електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі, у справах, в яких така особа бере участь, виключно в електронній формі через їх направлення до електронного кабінету такої особи, що не позбавляє її права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою.
11.Повідомити учасників справи про можливість:
-надавати суду всі необхідні документи (заяви, пояснення, клопотання тощо) в електронному вигляді на електронну адресу суду через особистий кабінет в системі «Електронний суд», а також електронною поштою на еmail: inbox@ko.arbitr.gov.ua з обов`язковим підписанням усіх документів кваліфікованим електронним підписом;
-отримати інформацію щодо справи, що розглядається за вебадресою ko.arbitr.gov.ua/sud5012/ на офіційному вебпорталі «Судова влада України» в Інтернеті.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею відповідно до ч. 2 ст. 235 Господарського процесуального кодексу України та не може бути оскаржена окремо від рішення суду згідно із ч. 2 ст. 254, ст. 255 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя П.В.Горбасенко
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 06.11.2024 |
Оприлюднено | 08.11.2024 |
Номер документу | 122835735 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Горбасенко П.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні