Справа № 694/2825/24
У х в а л а
про залишення позовної заяви без руху
"05" листопада 2024 р. м. Звенигородка
Суддя Звенигородського районного суду Черкаської області Смовж О.Ю., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , представник позивача - ОСОБА_2 , до ОСОБА_3 , третя особа - ОСОБА_4 , Звенигородська державна нотаріальна контора в особі ОСОБА_5 , про визнання майна спільною сумісною власністю подружжя та стягнення грошової компенсації за частку майна, що є спільною сумісною власністю подружжя,
встановила:
29.10.2024 ОСОБА_1 , звернулася до суду з позовом до ОСОБА_3 , третя особа - ОСОБА_4 , Звенигородська державна нотаріальна контора в особі ОСОБА_5 про визнання майна спільною сумісною власністю подружжя та стягнення грошової компенсації за частку майна, що є спільною сумісною власністю подружжя.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 29.10.2024 вищевказана цивільна справа передана в провадження судді Смовж О.Ю. 30.10.2024.
Суди мають враховувати, що забезпечення кожному права на справедливий суд та реалізація права особи на судовий захист мають здійснюватися з урахуванням нормКонвенції про захист прав людини і основоположних свобод, а також практики Європейського суду з прав людини, які відповідно до статті 17 «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» застосовуються судами при розгляді справ як джерело права.
Відповідно до пункту 1 статті 6 Конвенції 1950 року кожен при вирішенні спору щодо його цивільних прав та обов`язків має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом. Ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до підсудності якого вона віднесена процесуальним законом (стаття 8 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»).
Вирішуючи питання про відкриття провадження по справі, суди повинні перевірити відповідність вимог, з якими заявник звертається до суду для захисту, а також дотримання ним вимог, передбачених статтями175і177 ЦПК України.
Перевіривши матеріали справи, вважаю, що на даний час не може бути відкрито провадження у справі, оскільки позовна заява подана без додержання вимог, встановлених статтями175і177 ЦПК України.
У позові ОСОБА_1 зазначає відповідачем ОСОБА_3 та просить визнати об`єктами спільної сумісної власності подружжя земельну ділянку та будинок. Водночас зазначає, що з 2001 року спірне майно належить на праві власності іншій особі ОСОБА_4 (за договорами дарування від 08.04.2021 року).
Відтак, до позовної заяви додані копії документів, які вказують на те, що спірне майно подаровано в період перебування позивача та відповідача у зареєстрованому шлюбі третій особі, яку ОСОБА_1 зазначає як третю особу у позовній заяві.
Отже, позивачем не наданодоказів того,що намомент зверненнядо судувідповідач євласником спірногомайна (витяг з державного реєстру речових прав на нерухоме майно станом на дату звернення до суду).
Відповідно до частини першої статті 175 ЦПК України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Від змісту позовної заяви залежать дії судді при вирішенні питання про відкриття провадження у справі і проведення подальших підготовчих дій для розгляду справи у судовому засіданні та при її розгляді по суті, у тому числі і про її судову юрисдикцію та підсудність, про визначення обставин, що мають значення для її вирішення, про залучення в процес інших осіб, дослідження доказів тощо.
Частинами 1, 3 статті 185 ЦПК України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи п. 1 ст.6Конвенції прозахист правлюдини іосновоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасник цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух. У зв`язку з наведеним, залишення позову без руху з підстав, передбачених законом (невідповідність позовної заяви вимогам щодо її змісту, несплата судового збору тощо), залишення позову без руху не є порушенням права на справедливий судовий захист.
Таким чином, приходжу до висновку про залишення позовної заяви без руху, надавши строк для усунення недоліків та роз`яснивши, що в разі невиконання викладених в ухвалі вимог, позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 175, 177, 185, 260-261 ЦПК України,
ухвалила:
Позовну заяву ОСОБА_1 ,представник позивача- ОСОБА_2 до ОСОБА_3 ,третя особа- ОСОБА_4 ,Звенигородська державнанотаріальна конторав особі ОСОБА_5 ,про визнаннямайна спільноюсумісною власністюподружжя тастягнення грошовоїкомпенсації зачастку майна,що єспільною сумісноювласністю подружжя,залишити без руху.
Запропонувати позивачу протягом десяти днів з дня отримання копії даної ухвали усунути зазначені в ній недоліки і роз`яснити, що в іншому випадку позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.Ю. Смовж
Суд | Звенигородський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 05.11.2024 |
Оприлюднено | 08.11.2024 |
Номер документу | 122838073 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Інші справи позовного провадження |
Цивільне
Звенигородський районний суд Черкаської області
Смовж О. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні