Ухвала
від 06.11.2024 по справі 583/1435/24
ОХТИРСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 583/1435/24

1-кп/583/180/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"06" листопада 2024 р. Охтирський міськрайонний суд Сумської області в складі:

головуючого-судді ОСОБА_1

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Охтирка обвинувальний акт, внесений до Єдиного реєстру досудових розслідувань №42022202520000236 від 19.07.2022 року по обвинуваченню ОСОБА_3 за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених за ч.4 ст.190, ч.1 ст.209 КК України -

з участю учасників судового провадження:

прокурора ОСОБА_4

захисника обвинуваченої ОСОБА_5

представників потерпілої

юридичної особи ОСББ

гуртожитку «Зв`язківець» ОСОБА_6 .

ОСОБА_7

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Охтирського міськрайонного перебуває вищевказане кримінальне провадження.

В судовому засіданні захисник обвинуваченої ОСОБА_5 заявив клопотання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження та проведення слідчих дій під час судового провадження, а саме доручити Охтирському РВП ГУНП в Сумській області провести тимчасовий доступ до речей і документів в АТ КБ «ПРИВАТБАНК», вул.Набережна Перемоги,30 м.Дніпро, до відомостей про отримання ОСОБА_8 в період з березня 2022 року по серпень 2022 року виплати у валюті «євро» через платіжну систему MoneyGram, готівкою через касу банку, з зазначенням конкретних сум та даних про відправника та отримувача.

Прокурор в судовому засіданні не заперечував проти задоволення клопотання.

Дослідивши матеріали кримінального провадження, заслухавши думку учасників судового засідання, суд приходить до наступного.

За приписом частин 1,2ст. 333 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються під час судового провадження згідно з положеннями розділу ІІ цього Кодексу з урахуванням особливостей, встановлених цим розділом.Під час розгляду клопотання про надання тимчасового доступу до речей і документів суд також враховує причини, через які доступ не був здійснений під час досудового розслідування. Якщо судом під час судового провадження прийнято рішення про надання доступу до речей і документів, суд відкладає судовий розгляд на строк, достатній для здійснення такого заходу забезпечення кримінального провадження та ознайомлення учасників судового провадження з його результатами. Особа, яка під час судового провадження отримала речі і документи внаслідок здійснення тимчасового доступу до них, зобов`язана надати до них доступ у порядку, передбаченому статтею 290 цього Кодексу.

Згідно з ч. 1ст. 159 КПК Українитимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Частиною 1ст. 160 КПК Українивизначено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених устатті 161 цього Кодексу.

Згідно з п. 5 ч. 1ст. 162 ЦПК Українивідомості, які можуть становити банківську таємницю, належать до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах.

Згідно з ч. 5-6ст.163 КПК Українислідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів. Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом.

Окрім того, відповідно до ч. 7 вказаної статті Кодексу слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Відтак, з огляду на те, що отримання такої інформації має важливе значення для повного та всебічного розгляду даної справи, така інформація містить охоронювану законом таємницю, іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою таких неможливо, а клопотання захисника відповідає вимогам ст. 160 КПК України та доводить наявність обставин передбачених ч.ч. 5, 6 ст. 163 КПК України, суд прийшов до висновку, що клопотання слід задовольнити та надати тимчасовий доступ по вказаних відомостей, що перебувають у володінні AT КБ «Приватбанк» органу досудового розслідування.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.131,159-164,333 КПК України, суд

У Х В А Л И В :

Клопотання захисника обвинуваченої ОСОБА_8 ОСОБА_5 про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю - задовольнити.

Надати слідчим СВ Охтирського РВП ГУНП в Сумській області ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 тимчасовий доступ до речей і документів, а саме до відомостей про отримання ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,в період з березня 2022 року по серпень 2022 року виплати у валюті «євро» через платіжну систему MoneyGram, готівкою через касу банку, з зазначенням конкретних сум та даних про відправника та отримувача, які перебувають у володінні АТ КБ «ПРИВАТБАНК», АДРЕСА_1 .

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до документів суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями Кримінального-процесуального кодексу України з метою відшукування та вилучення зазначених документів.

Встановити строк виконання ухвали суду до 30.11.2024 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

СуддяОхтирського

міськрайонного суду: ОСОБА_1

СудОхтирський міськрайонний суд Сумської області
Дата ухвалення рішення06.11.2024
Оприлюднено08.11.2024
Номер документу122839206
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем

Судовий реєстр по справі —583/1435/24

Ухвала від 06.11.2024

Кримінальне

Охтирський міськрайонний суд Сумської області

Ярошенко Т. О.

Ухвала від 19.06.2024

Кримінальне

Охтирський міськрайонний суд Сумської області

Ярошенко Т. О.

Ухвала від 01.04.2024

Кримінальне

Охтирський міськрайонний суд Сумської області

Ярошенко Т. О.

Ухвала від 29.03.2024

Кримінальне

Охтирський міськрайонний суд Сумської області

Ярошенко Т. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні