ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА
Справа № 753/19870/24
2/753/10411/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про залишення позову без руху
"06" листопада 2024 р. суддя Дарницького районного суду міста Києва Колесник О.М, вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до ПАТ Банк «Кліринговий Дім» про зобов`язання виконати умови договору, припинення вчинення дій та відшкодування майнової шкоди
ВСТАНОВИВ:
До Дарницького районного суду м. Києва надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ПЗЗСО «ЛІЦЕЙ «ІНДЕВЕРСАЛ», ПАТ Банк «Кліринговий Дім» про зобов`язання виконати умови договору та припинення вчинення дій.
Згідно з ч. 1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Позовна заява підлягає залишенню без руху, так як не відповідає вимогам статті 175 ЦПК України, оскільки позивачем:
- не вказано повного найменування відповідачів;
- не визначено статус ОСОБА_2 ;
- не зазначено ціну позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці та обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;
- надані докази не в повному обсязі, а саме надано лише першу сторінку листа ПАТ Банк «Кліринговий Дім» вих. 01-07/3995 від 24.09.2024 року та лише першу сторінку договору оренди між відповідачами без номеру та дати.
Крім того, відповідно до п.п. 4, 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити: зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Зміст позовних вимог - це певна форма захисту, яку просить позивач від суду. Під підставами позову, як вказує Верховний суд України, слід розуміти обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги. Виклад обставин підстави також необхідний для визначення тотожності позову, захисту відповідача від позову, зміни позову позивачем та найголовніше - для визначення предмета доказування по даній справі.
Відповідно до ч. 2 ст. 16 ЦК України способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути: визнання права; визнання правочину недійсним; припинення дії, що порушує право; відновлення становища, яке існувало до порушення; примусове виконання обов`язку в натурі; зміна правовідношення; припинення правовідношення; відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди; відшкодування моральної (немайнової) шкоди.
Вивченням позовної заяви, встановлено, що даний позов не відповідає вимогам п. 4 ч. 3 ст.175 ЦПК України, оскільки у позові не коректно викладено зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні, зокрема: у пункті 1 позовних вимог позивачем не вказано, що саме треба виконати відповідачу відповідно до умов договору; у п. 2 позовних вимог не вказано, які саме дії слід припинити відповідачам; у п. 3 позовних вимог позивач просить суд відшкодувати збитки та відшкодувати майнову шкоду, при цьому не визначає розмір, який підлягає стягненню.
Вищенаведені недоліки позовної заяви унеможливлюють відкриття провадження у справі.
Враховуючи наведене вище, суд вважає за необхідне зазначити, що позивач може усунути вказані недоліки шляхом направлення до Дарницького районного суду м. Києва уточненої позовної заяви оформленої відповідно до вимог ст. 175 ЦПК України.
Згідно з частинами 1, 2 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене, позовна заява підлягає залишенню без руху.
Частиною 3 ст. 185 ЦПК України передбачено, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Керуючись стст. 175, 185 ЦПК України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ПЗЗСО «ЛІЦЕЙ «ІНДЕВЕРСАЛ», ПАТ Банк «Кліринговий Дім» про зобов`язання виконати умови договору, припинення вчинення дій та відшкодування майнової шкоди залишити без руху, надавши позивачу строк у п`ять днів з дня отримання ним копії ухвали, для усунення зазначених недоліків.
Роз`яснити позивачу, що в разі не усунення недоліків у встановлені строки, заява буде вважатися неподаною і повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СУДДЯ КОЛЕСНИК О.М.
Суд | Дарницький районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 06.11.2024 |
Оприлюднено | 08.11.2024 |
Номер документу | 122859785 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них |
Цивільне
Дарницький районний суд міста Києва
Колесник О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні