Ухвала
від 06.11.2024 по справі 916/2679/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua

веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua


УХВАЛА

"06" листопада 2024 р.м. Одеса № 916/2679/24

Господарський суд Одеської області у складі судді Сулімовської М.Б., розглянувши матеріали клопотання Юридичного департаменту Одеської міської ради про визнання виконавчого документу таким, що не підлягає виконанню у справі

за позовом: ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 )

до відповідача-1: Товариства з обмеженою відповідальністю "ЗОНД-КРІОСЕРВІС" (код ЄДРПОУ 38017686, 65104, м. Одеса, просп. Маршала Жукова, буд. 103)

до відповідача-2: Юридичного департаменту Одеської міської ради (код ЄДРПОУ 26302537, 65026, м. Одеса, Думська площа, 1)

про зобов`язання вчинити певні дії

в с т а н о в и в:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до Господарського суду Одеської області із позовом до відповідачів Товариства з обмеженою відповідальністю "ЗОНД-КРІОСЕРВІС" та Юридичного департаменту Одеської міської ради про зобов`язання вчинити певні дії.

Рішенням Господарського суду Одеської області від 26.09.2024 позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено повністю.

На виконання рішення Господарського суду Одеської області від 26.09.2024 судом видано відповідні накази.

05.11.2024 до суду від Юридичного департаменту Одеської міської ради надійшло клопотання про визнання виконавчого документу таким, що не підлягає виконанню.

Дослідивши матеріали клопотання, суд дійшов висновку про залишення його без руху, з огляду на наступне.

Відповідно ст. 170 ГПК України, будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити:1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву, клопотання або заперечення, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для такої фізичної особи), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; 2) найменування суду, до якого вона подається; 3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі; 4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника; 5) підстави заяви (клопотання, заперечення); 6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення); 7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом. Письмова заява, клопотання чи заперечення підписується заявником або його представником. До заяви, скарги, клопотання чи заперечення, що подається на стадії виконання судового рішення, у тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надсилання (надання) іншим учасникам справи (провадження) з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.

Згідно з п. 4 ч. 2 ст. 42 ГПК України, учасники справи зобов`язані подавати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази.

В той же час, згідно ч. 7 ст. 42 ГПК України, якщо цим Кодексом передбачено обов`язок учасника справи щодо надсилання копій документів іншим учасникам справи, такі документи в електронній формі можуть направлятися з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а в разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.

Дослідивши подане відповідачем-2 клопотання суд встановив, що в порушення вимог ч. 2 ст. 170 ГПК України та ст. 42 ГПК України, Департаментом не надано суду доказів надсилання копії клопотання учасникам провадження.

Окрім цього, судом встановлено, що у клопотанні відповідачем-2 зазначено, що на виконання рішення суду від 26.09.2024 державним реєстратором відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців 31.10.2024 до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено інформацію щодо відповідача-1. Разом з цим, жодних доказів на підтвердження вище викладеної обставини (зокрема витягу Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань) відповідач-2 до клопотання не додає.

Для усунення вказаного недоліку відповідачу-2 слід надати докази направлення копії клопотання з додатками учасникам провадження та актуальний витяг Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо відповідача-1.

Відповідно до частини 10 статті 11 Господарського процесуального кодексу України, якщо спірні відносини не врегульовані законом і відсутній звичай ділового обороту, який може бути до них застосований, суд застосовує закон, що регулює подібні відносини (аналогія закону), а за відсутності такого - виходить із загальних засад і змісту законодавства (аналогія права).

Стаття 174 Господарського процесуального кодексу України регулює залишення без руху та повернення позовної заяви, зокрема, відповідно до частин 1, 2 статі 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

З врахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що відповідачем-2 не виконано вимоги статті 42, 170 Господарського процесуального кодексу України, що, відповідно до частини 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, є підставою для залишення клопотання без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

у х в а л и в:

1. Клопотання Юридичного департаменту Одеської міської ради залишити без руху.

2. Заявнику протягом п`яти днів з дня вручення ухвали про залишення клопотання без руху усунути вказані в мотивувальній частині ухвали недоліки шляхом подання відповідних доказів.

3. Попередити заявника, що в разі не усунення недоліків у встановлений судом строк, клопотання буде залишено без розгляду.

4. Ухвалу направити заявнику.

Суддя М.Б. Сулімовська

Ухвала суду набрала законної сили 06.11.2024, оскарженню не підлягає.

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення06.11.2024
Оприлюднено11.11.2024
Номер документу122867627
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —916/2679/24

Ухвала від 21.11.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Сулімовська М.Б.

Ухвала від 15.11.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Сулімовська М.Б.

Ухвала від 06.11.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Сулімовська М.Б.

Рішення від 26.09.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Сулімовська М.Б.

Ухвала від 12.09.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Сулімовська М.Б.

Ухвала від 24.07.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Сулімовська М.Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні