"04" листопада 2024 р. Справа № 363/5312/24
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
04 листопада 2024 року м. Вишгород
Суддя Вишгородського районного суду Київської області Шубочкіна Т.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав, третя особа: Служба у справах дітей та сім`ї Димерської селищної ради Вишгородського району Київської області, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до відповідача про позбавлення батьківських прав.
Ухвалою суду від 17.10.2024 року позовну заяву залишено без руху для усунення недоліків.
30.10.2024 року на виконання ухвали суду позивач недоліки усунула.
Форма і зміст позовної заяви відповідають вимогам ст. 175-177 ЦПК України.
Даний позов підсудний Вишгородському районному суду Київської області.
Підстав для повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі немає.
Приймаючи до уваги характер спірних правових відносин, вимоги ЦПК України дана справа буде розглядатися за правилами загального позовного провадження.
Проведення підготовчого засідання по справі є необхідним.
Крім того, позивачем заявлено клопотання щодо витребування висновку щодо доцільності позбавлення відповідача батьківських прав, про витребування інформації щодо перетинання державного кордону Украни відповідачем, про виклик свідків, про витребування відомостей щодо перебування на обліку ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про витребування відомостей з Вишгородського РУП ГУНП в Київській області.
Відповідно до ч. 1 ст. 84 ЦПК, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
Як убачається з частини другої цієї статті у клопотанні повинно бути зазначено:
1) який доказ витребовується;
2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати;
3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа;
4) вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
Як вбачається із матеріалів справи, позивачем заявлено вимоги про позбавлення відповідача ОСОБА_2 батьківських прав відносно сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Згідно ч.ч 4-5 ст. 19 СК України при розгляді судом спорів щодо участі одного з батьків у вихованні дитини, місця проживання дитини, виселення дитини, зняття дитини з реєстрації місця проживання, визнання дитини такою, що втратила право користування житловим приміщенням, позбавлення та поновлення батьківських прав, побачення з дитиною матері, батька, які позбавлені батьківських прав, відібрання дитини від особи, яка тримає її у себе не на підставі закону або рішення суду, управління батьками майном дитини, скасування усиновлення та визнання його недійсним обов`язковою є участь органу опіки та піклування, представленого належною юридичною особою.
Орган опіки та піклування подає суду письмовий висновок щодо розв`язання спору на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини, батьків, інших осіб, які бажають проживати з дитиною, брати участь у її вихованні, а також на підставі інших документів, які стосуються справи.
Із урахуванням наведеного, з метою повного, всебічного та об`єктивного встановлення усіх обставин справи, правильного вирішення спору по суті, а також забезпечення захисту прав дитини, суд вважає за необхідне витребувати у вказаного органу опіки та піклування письмовий висновок щодо доцільності позбавлення відповідача батьківських прав ОСОБА_2 .
У задоволенні інших клопотань позивача слід відмовити, оскільки вони необгрунтовані, не містять періоду за який необхідно витребувати відомості, не зазначено адресу проживання та контакти свідків, крім того дані клопотання не містять інформацію щодо вжитих заходів для отримання даних доказів самостійно, або причини неможливості самостійного їх отримання.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 19, 84, 175-177, 187 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав, третя особа: Служба у справах дітей та сім"ї Димерської селищної ради Вишгородського району Київської області.
Розпочати підготовче провадження з дня постановлення цієї ухвали.
Призначити підготовче засідання по даній справі в судовому засіданні на 12.12.2024 року о 14 год. 00 хв. в залі судових засідань Вишгородського районного суду Київської області за адресою: м. Вишгород, вул. Кургузова, 7, з повідомленням учасників справи.
Доручити Органу опіки і піклування Служби у справах дітей та сім`ї Димерської селищної ради Вишгородського району Київської області підготувати та надати до суду письмовий висновок щодо доцільності позбавлення ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ) батьківських прав відносно його сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Встановити строк для надання письмового висновку - до 10.12.2024 року.
У задоволенні решти клопотань позивача ОСОБА_1 відмовити.
Надіслати позивачу копію ухвали про відкриття провадження у справі, відповідачу, третій особі - копію ухвали про відкриття провадження у справі, копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.
Відповідачу запропонувати надати: суду - відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити в суд), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову в строк 15 днів з дня отримання позовної заяви; 2) позивачу, іншим відповідачам, а також третім особам, - копію відзиву та доданих до нього документів в строк 15 днів з дня отримання позовної заяви.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Позивач має право подати відповідь на відзив, а відповідач - заперечення. Інші учасники справи мають право подати свої письмові пояснення щодо відповіді на відзив та заперечення у визначений судом строк.
Попередити учасників справи про недопустимість зловживання процесуальними правами, шляхом подання завідомо безпідставного позову, позову за відсутності предмету спору або у спорі, який має очевидно штучний характер, умисного неповідомлення про осіб, які мають бути залучені до участі у справі, тощо.
Учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами.
Уразі, якщо подання скарги, заяви, клопотання буде визнане зловживанням процесуальними правами, суд з урахуванням обставин справи має право залишити без розгляду або повернути скаргу, заяву, клопотання.
Позивач вправі відмовитись від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу.
Крім того, сторони мають можливість отримати інформацію щодо справи, яка розглядається на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет. Веб-адреса сторінки: http://vsh.ko.court.gov.ua.
Ухвала про відкриття провадження у справі набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Т.В. Шубочкіна
Суд | Вишгородський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 04.11.2024 |
Оприлюднено | 11.11.2024 |
Номер документу | 122870589 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Вишгородський районний суд Київської області
Шубочкіна Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні