Придніпровський районний суд м.Черкаси
Справа № 199/7418/24
Номер провадження 2/711/2996/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 листопада 2024 року суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси Казидуб О. Г. розглянувши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Публічного акціонерного товариства «Національна акціонерна страхова компанія «Оранта», Приватного акціонерного товариства «Юрія», третя особа: ОСОБА_2 про стягнення страхового відшкодування,-
ВСТАНОВИВ:
Адвокат Негробов Олександр Вікторович, який діє в інтересах ОСОБА_1 , через систему «Електронний суд» звернувся до Амур-Нижньодніпровського районного суду м. Дніпропетровська з позовом до Публічного акціонерного товариства «Національна акціонерна страхова компанія «Оранта», Приватного акціонерного товариства «Юрія», третя особа: ОСОБА_2 про стягнення страхового відшкодування.
27 вересня 2024 року ухвалою Амур-Нижньодніпровського районного суду м. Дніпропетровська вирішено справу направити до Придніпровського районного суду м. Черкаси для розгляду за підсудністю.
04 листопада 2024 року справа надійшла до Придніпровського районного суду м. Черкаси.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Згідно положень ЦПК України існує загальна підсудність за місцезнаходженням відповідача (ст. 27 ЦПК України) та альтернативна підсудність за вибором позивача (ст. 28 ЦПК України).
За загальним правилом ст. 27 ЦПК України позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.
Разом з тим, у відповідності дост. 28 ЦПК Українипозивачі, у встановлених законом випадках, наділені правом вибору підсудності справи.
Відповідно до ч. 6 ст. 28 ЦПК України, позови про відшкодування шкоди, заподіяної майну фізичних або юридичних осіб, можуть пред`являтися також за місцем заподіяння шкоди.
Так, позивач в позовній заяві з посиланням на ч. 6 ст. 28 ЦПК України, зазначає, що, оскільки шкода транспортному засобу Citroen C 3 р.н. НОМЕР_1 була заподіяна на вул. Донецьке шосе, 110 біля електроопори № 401 у м. Дніпро, то, він вважає, що даний позов підсудний саме Амур-Нижньодніпровському районному суду м. Дніпропетровська.
Також, як вбачається зі змісту постанови Амур-Нижньодніпровського районного суду м. Дніпропетровська від 24 травня 2024 року по справі № 199/3793/24 (виготовленої з Єдиного державного реєстру судових рішень), шкода з матеріальними збитками була завдана, саме, в м. Дніпрі по вул. Донецьке шосе, 110, біля електроопори № 401, що є юрисдикцією Амур-Нижньодніпровського районного суду м. Дніпропетровська.
Відповідно до ч. 1 ст. 31 Цивільного процесуального кодексу України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 ЦПК України, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана. (ст. 32 Цивільного процесуального кодексу України).
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про передачу матеріалів справи за позовом ОСОБА_1 до Публічного акціонерного товариства «Національна акціонерна страхова компанія «Оранта», Приватного акціонерного товариства «Юрія», третя особа: ОСОБА_2 про стягнення страхового відшкодування- за підсудністю до Амур-Нижньодніпровського районного суду м. Дніпропетровська.
Керуючись ст.ст.27,31,353 ЦПК України, суддя, -
УХВАЛИВ :
Матеріали цивільноїсправи запозовом ОСОБА_1 до Публічного акціонерного товариства «Національна акціонерна страхова компанія «Оранта», Приватного акціонерного товариства «Юрія», третя особа: ОСОБА_2 про стягнення страхового відшкодування -передати длярозгляду запідсудністю до Амур-Нижньодніпровського районного суду м. Дніпропетровська.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Апеляційна скарга подається до Черкаського апеляційного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її складання.
Учасник справи, якому ухвала не була вручена в день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому ухвали суду.
Головуючий: О. Г. Казидуб
Суд | Придніпровський районний суд м.Черкас |
Дата ухвалення рішення | 07.11.2024 |
Оприлюднено | 11.11.2024 |
Номер документу | 122872325 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої внаслідок ДТП |
Цивільне
Придніпровський районний суд м.Черкас
Казидуб О. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні