П`ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
06 листопада 2024 р.м. ОдесаСправа № 420/31722/24
П`ятий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
доповідача судді Турецької І. О.,
суддів Градовського Ю. М., Шеметенко Л. П.
розглянувши клопотання Міністерства юстиції України про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 25 жовтня 2024 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ФІНОД» до Відділу примусового виконання рішень Департаменту Державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про скасування рішення та зобов`язання вчинити певні дії,
за участі третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору Національний банк України
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 25 жовтня 2024 року позов Товариства з обмеженою відповідальністю «ФІНОД» задоволено.
На зазначене рішення суду, представник Міністерства юстиції України, через систему «Електронний суд», подав апеляційну скаргу без сплати судового збору.
В апеляційній скарзі заявлено клопотання про відстрочення сплати судового збору, посилаючись на довготривалу процедуру щодо його сплати.
Розглянувши вказане клопотання, суд апеляційної інстанції вважає необхідним відмовити в його задоволенні, виходячи з такого.
До апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору (п.1 ч.5 ст.296 КАС України).
Відповідно до частини 1 статті 8 Закону України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року № 3674-VI (далі Закон №3674), враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті (ч.2 ст.8 Закону №3674).
Вказана норма Закону №3674 кореспондується зі ст.133 КАС України, зокрема, ч.1 даної статті передбачає, що суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
З наведеного випливає, що відстрочення сплати судового збору є дискреційним правом, а не обов`язком суду, можливість реалізації якого пов`язується з майновим станом особи. Тобто, визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень її майнового стану.
Враховуючи, що відстрочення сплати судового збору є правом, а не обов`язком суду, суд приходить до висновку про відмову в задоволенні клопотання, оскільки апелянтом не наведено поважних підстав та не надано відповідних доказів для вчинення судом таких дій.
Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 121, 133 КАС України, суд
У Х В А Л И В:
У задоволенні клопотання Міністерства юстиції України про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 25 жовтня 2024 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ФІНОД» до Відділу примусового виконання рішень Департаменту Державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про скасування рішення та зобов`язання вчинити певні дії відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та оскарженню не підлягає.
Доповідач суддяІ. О. Турецька
суддяЮ. М. Градовський
суддяЛ. П. Шеметенко
Суд | П'ятий апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 06.11.2024 |
Оприлюднено | 11.11.2024 |
Номер документу | 122881086 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо примусового виконання судових рішень і рішень інших органів |
Адміністративне
П'ятий апеляційний адміністративний суд
Турецька І.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні