УХВАЛА
07 листопада 2024 року
м. Київ
справа № 808/2844/14
адміністративне провадження № К/990/28166/24
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:
судді-доповідача Дашутіна І. В.,
суддів - Шишова О. О., Яковенка М. М.,
розглянувши заяви сторін про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі № 808/2844/14 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Запорізький титано-магнієвий комбінат» до Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,,
у с т а н о в и в :
Ухвалою Верховного Суду від 05 серпня 2024 року відкрито касаційне провадження у справі № 808/2844/14 за скаргою Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків на рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 19 грудня 2023 року та постанову Третього апеляційного адміністративного суду від 20 червня 2024 року.
У подальшому, Верховний Суд ухвалою від 23 жовтня 2024 року призначив її до розгляду у судовому засіданні 04 листопада 2024 року о 10 год. 30 хв.
Ухвалою Верховного Суду від 31 жовтня 2024 року вирішено провести розгляд справи у судовому засіданні у режимі відеоконференції за участю представника позивача поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та за участю представника відповідача у приміщенні Третього апеляційного адміністративного суду.
У судовому засіданні 04 листопада 2024 року суд оголосив перерву до 12 год. 00 хв. 11 листопада 2024 року.
У зв`язку з технічною неможливістю провести судове засідання у режимі відеоконференції через Третій апеляційний адміністративний суд представник Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків Писаревський Олег Олегович звернувся до Верховного Суду з заявою, в якій просив доручити організацію відеоконференції, серед іншого, Центральному апеляційному господарському суду.
Суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотань з огляду на таке.
Відповідно до частини першої статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Частинами другою та третьою статті 195 КАС України визначено, що учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та / або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Відповідно до частини шостої статті 195 КАС України суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом.
Частиною восьмою статті 195 КАС України встановлено, що у клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов`язковому порядку зазначається суд, у якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п`ять днів до відповідного судового засідання.
17 серпня 2021 року Вища рада правосуддя рішенням №1845/0/15-21 затвердила Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
З 05 жовтня 2021 року офіційно почала функціонувати підсистема відеоконференцзв`язку, за допомогою якої забезпечується можливість участі учасників справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції як у приміщенні суду, так і поза межами приміщення суду. При цьому для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті (пункт 49 згаданого Положення).
З огляду на умови, за яких має здійснюватися правосуддя у справі, та на необхідність дотримання принципів рівності усіх учасників судового процесу перед законом і судом, гласності і відкритості судового процесу, змагальності сторін та розумних строків розгляду справи, а також ураховуючи те, що Верховний Суд має технічну можливість провести судове засідання в такий спосіб (за допомогою програмного забезпечення "ВКЗ", розміщеного за посиланням vkz.court.gov.ua) у визначені дату і час, заяви підлягають задоволенню.
За змістом частини шостої статті 10 КАС України, якщо всі учасники справи беруть участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції, здійснюється транслювання перебігу судового засідання в мережі Інтернет в обов`язковому порядку.
Керуючись статтями 195, 241, 248 Кодексу адміністративного судочинства України,
у х в а л и в :
Задовольнити заяву представника Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків Писаревського Олега Олеговича про участь у судовому засіданні у справі в режимі відеоконференції.
Касаційний розгляд адміністративної справи № 808/2844/14, що відбудеться у відкритому судовому засіданні 11 листопада 2024 року о 12 год. 00 хв., провести у режимі відеоконференції за участю представниці Товариства з обмеженою відповідальністю «Запорізький титано-магнієвий комбінат» Волошиної Євгенії Вячеславівни поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та представника Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків Писаревського Олега Олеговича у приміщенні Центрального апеляційного господарського суду, якому доручити проведення відеоконференції відповідно до Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 17 серпня 2021 року №1845/0/15-21.
Здійснити транслювання перебігу судового засідання у справі в мережі Інтернет.
Роз`яснити, що для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції він зобов`язаний: авторизуватися в підсистемі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камеру) і перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Роз`яснити, що для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасникам справи необхідно завчасно прибути до Центрального апеляційного господарського суду (пр. Дмитра Яворницького, 65, м. Дніпро, 49005).
Копію цієї ухвали надіслати Центральному апеляційному господарському суду для виконання, а іншим учасникам справи - до відома.
Суддя-доповідач І. В. Дашутін
Судді О. О. Шишов
М. М. Яковенко
Суд | Касаційний адміністративний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 07.11.2024 |
Оприлюднено | 08.11.2024 |
Номер документу | 122882788 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо адміністрування окремих податків, зборів, платежів, з них податку на додану вартість (крім бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, податку на додану вартість із ввезених на митну територію України товарів (продукції), зупинення реєстрації податкових накладних) |
Адміністративне
Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
Дашутін І.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні