Справа № 148/1480/23
Провадження № 1-кп/135/4/24
У Х В А Л А
іменем України
08.11.2024 м. Ладижин Вінницька область
Ладижинський міський суд Вінницької області у складі: головуючого судді ОСОБА_1 , розглянувши клопотання представника потерпілого ОСОБА_2 про проведення судового засідання в режимі відеоконференції у кримінальному провадженню №62022240040000037від28.02.2022 за обвинуваченням ОСОБА_3 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 365 КК України,
ВСТАНОВИВ:
На розгляді Ладижинського міськогосуду Вінницькоїобласті перебувають матеріали зазначеного кримінального провадження.
Судове засідання у ньому призначене на 10 год 30 хв 14.11.2024.
07.11.2024 від представника потерпілого ОСОБА_2 надійшло клопотання пропроведення судового засідання в режимі відеоконференції.
Обґрунтовує клопотаннящільним графіком судових засідань в цей день, в яких вона приймає участь. З огляду на вказане просила допустити її до участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів з використанням власних технічних засобів.
Проаналізувавши доводи клопотання, суд дійшов висновку.
За змістом п.п. 1, 4, 4-1 ч. 1 ст. 336 КПК України судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі якезнаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі необхідності забезпечення безпеки осіб, оперативності судового провадження, введення воєнного стану.
Відповідно до ч. 2 цієї ж статті суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження. У разі якщо сторона кримінального провадження заперечує проти здійснення дистанційного судового провадження, суд може ухвалити рішення про його здійснення лише вмотивованою ухвалою, обґрунтувавши в ній прийняте рішення. Суд не має права прийняти рішення про здійснення дистанційного судового провадження, в якому поза межами приміщення суду перебуває обвинувачений, якщо він проти цього заперечує, крім випадків здійснення дистанційного судового провадження в умовах воєнного стану.
Відтак, в умовах воєнного стану, суд наділений повноваженнями за власною ініціативою приймати рішення про проведення судового засідання в режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі, яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження).
Слід констатувати, що утеперішній час внаслідок воєнних дій з боку російської федерації наносяться ракетні та бомбові удари по воєнних та цивільних об`єктах на всій території України, триває збройне протистояння у багатьох населених пунктах держави, що вочевидь створює небезпеку для всіх без виключення громадян. Окрім того, наразі об`єктивно існують суттєві обмеження щодо вільного пересування внаслідок відсутності, нерегулярності чи небезпечності транспортного сполучення.
Такі обставини у своїй сукупності свідчать про вірогідність об`єктивних перешкод та реальної небезпеки для учасників кримінального провадження щодо безпосередньої участі у судовому засіданні, особливо, якщо така участь пов`язана з пересуванням на значні відстані.
Зазначене, наряду з відсутністю заперечень інших учасників судового провадження проти проведення судового засідання у режимі відеоконференції, виправдовує потребу у йогоздійсненні у дистанційному режимі з використанням захисникомвласних технічних засобів.
Оскільки проведення судового засідання урежимі відеоконференцзв`язку забезпечить можливість взяти участь у судовому засіданні, а також створить ефективні умовидля забезпечення оперативності судового провадження та дотримання розумних строків судового розгляду, клопотання представника потерпілого належить задовольнити.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 336, 369, 372 КПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання представника потерпілого ОСОБА_2 про здійснення судового провадження у режимі відеоконференції задовольнити.
Допустити до участі у судовому засіданні, призначеному на14листопада 2024року о 10 годині 30 хвилин,у режимі відеоконференцзв`язку представника потерпілого ОСОБА_2 із застосуванням власних технічних засобів (vkz.court.gov.ua).
Роз`яснити представнику потерпілого ОСОБА_2 , що ризики технічної неможливості участі у засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідне клопотання.
Копію ухвали направитипредставнику потерпілого на електроннуадресу, зазначену у клопотанні, таповідомити його засобами телефонного зв`язку.
Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення і оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Ладижинський міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 08.11.2024 |
Оприлюднено | 11.11.2024 |
Номер документу | 122885976 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг Перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу |
Кримінальне
Ладижинський міський суд Вінницької області
Волошина Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні