Ухвала
від 07.11.2024 по справі 285/5649/24
НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 285/5649/24

провадження № 1-кс/0285/1453/24

У Х В А Л А

07 листопада 2024 року м. Звягель

Слідча суддя Новоград Волинського міськрайонного суду Житомирської області ОСОБА_1 , за участі секретаря судових засідань ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні скаргу ОСОБА_3 , поданої у порядку ст. 303 КПК України,-

встановила:

06.11.2024 року ОСОБА_3 подав до слідчого судді Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області скаргу у порядку ст. 303 КПК України.

В обґрунтування скарги вказав, що 04.11.2024 року він подав до посадової особи Звягельського РВП ГУНП у Житомирські області заяву про кримінальне правопорушення, однак відомості за його заявою не внесені до ЄРДР, тому просив слідчого суддю зобов`язати уповноважену особу внести відомості до ЄРДР за його заявою про кримінальне правопорушення, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати йому витяг з ЄРДР.

06.11.2024 року відкрито провадження у справі.

У судове засідання учасники не з`явилися, про час та місце розгляду справи повідомлені відповідно до вимог ч. 1 ст. 135 КПК України.

Скаржник у змісті заявлених вимог скарги просив розгляд справи провести у його відсутності.

Прокурор у заяві до суду просив справу розглянути у його відсутності, у задоволенні скарги відмовити, оскільки заява скаржника про кримінальне правопорушення не містить фактичних обстави вчинення кримінального правопорушення та грунтується лише на припущеннях.

Дослідивши матеріали скарги, слідчий суддя встановила наступне.

04.11.2024 року ОСОБА_3 звернувся до Звягельського РВП ГУНП в Житомирській області із заявою про кримінальне правопорушення.

Заява ОСОБА_3 04.11.2024 року зареєстрована в інформаційно-телекомунікаційній системі «Інформаційний портал Національної поліції України» (журналі єдиного обліку) за № 17231.

Надаючи правову оцінку даним правовідносинам, слідчий суддя керується наступним.

Завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура (стаття 2 КПК України).

Згідно ч. 1 ст. 11 КК України кримінальним правопорушенням є суспільно небезпечне винне діяння (дія або бездіяльність), вчинене суб`єктом кримінального правопорушення.

Відповідно до змісту ч. 1 ст. 214 КПК України, слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 годин з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Згідно ч. 4 ст. 214 КПК України слідчий, прокурор, інша службова особа, уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, зобов`язані прийняти та зареєструвати таку заяву чи повідомлення. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається.

Порядок внесення відомостей до ЄРДР визначено Положенням про Єдиний реєстр досудових розслідувань, порядок його формування та ведення, затвердженим Наказом Генерального прокурора від 30 червня 2020 року №298.

Згідно з п.1 глави 2 розділу 1 цього Положення, до реєстру вносяться відомості про короткий виклад обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, наведених потерпілим, заявником чи виявлених з іншого джерела; попередню правову кваліфікацію кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність.

Відповідно п. 1 ч. 1 ст. 303 КПК України на досудовому провадженні можуть бути оскаржені такі рішення, дії чи бездіяльність слідчого, дізнавача або прокурора бездіяльність слідчого, дізнавача, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, у неповерненні тимчасово вилученого майна згідно з вимогамистатті 169цього Кодексу, а також у нездійсненні інших процесуальних дій, які він зобов`язаний вчинити у визначений цим Кодексом строк, - заявником, потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, володільцем тимчасово вилученого майна, іншою особою, права чи законні інтереси якої обмежуються під час досудового розслідування.

Скаржником ОСОБА_3 оскаржуються дії слідчого Звягельського РВП ГУНП в Житомирській області, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР за його заявою про кримінальне правопорушення від 04.11.2024 року.

Так, із змісту заяви ОСОБА_3 від 04.11.2024 року слідує, що 02.10.2024 року близько 15 год. 25 хв. він був затриманий працівника поліції Звягельського РВП ГУНП в Житомирській області та у подальшому доставлений до ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Разом з тим, заява ОСОБА_3 не містить відомостей, які б свідчили про вчинення кримінального правопорушення у розумінніст. 11 КК України, а тому підстави для внесення відомостей за даною заявою до ЄРДР та початку досудового розслідування відсутні.

За наведених обставин, слідчим суддею не встановлено бездіяльності уповноважених осіб Звягельського РВП ГУНП в Житомирській області щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР після отримання заяви ОСОБА_3 .

Відтак у задоволенні скарги слід відмовити.

Керуючись ст. ст. 39, 214, 303, 304, 307, 309 КПК України, слідчий суддя, -

постановила:

Відмовити в задоволенні скарги ОСОБА_3 , поданої у порядку ст. 303 КПК України.

На ухвалу слідчого судді може бути подана апеляційна скарга до Житомирського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її проголошення.

Слідча суддя ОСОБА_1

СудНовоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення07.11.2024
Оприлюднено11.11.2024
Номер документу122902405
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора стосовно невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань

Судовий реєстр по справі —285/5649/24

Ухвала від 25.11.2024

Кримінальне

Житомирський апеляційний суд

Зав'язун С. М.

Ухвала від 25.11.2024

Кримінальне

Житомирський апеляційний суд

Зав'язун С. М.

Ухвала від 07.11.2024

Кримінальне

Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області

Михайловська А. В.

Ухвала від 06.11.2024

Кримінальне

Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області

Михайловська А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні