Справа № 369/9573/19
Провадження № 2-зз/369/54/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23.10.2024 м. Київ
Києво-Святошинський районний суд Київської області у складі:
головуючого судді Фінагеєвої О.І.,
секретаря Херенкової К.К.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві заяву представника відповідача Акціонерного товариства «Альфа-Банк», правонаступником якого є Акціонерне товариство «Сенс-Банк», - ОСОБА_1 про скасування заходів забезпечення позову у цивільній справі №369/9573/19 за позовом ОСОБА_2 до Державного реєстратора комунального підприємства «Агенція адміністративних послуг» Гуцуляк Тетяни Віталіївни, Публічного акціонерного товариства «Укрсоцбанк», правонаступником якого є Акціонерне товариство «Альфа-Банк», третя особа: Служба у справах дітей та сім`ї виконавчого комітету Чабанівської селищної ради Фастівського району Київської області про визнання дій протиправним та скасування рішення про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно, -
ВСТАНОВИВ:
20 серпня 2024 року до суду звернувся представник відповідача Акціонерного товариства «Альфа-Банк», правонаступником якого є Акціонерне товариство «Сенс-Банк» - Стовбун Олександр Йосипович із заявою про скасування заходів забезпечення позову у цивільній справі №369/9573/19 за позовом ОСОБА_2 до Державного реєстратора комунального підприємства «Агенція адміністративних послуг» Гуцуляк Тетяни Віталіївни, Публічного акціонерного товариства «Укрсоцбанк», правонаступником якого є Акціонерне товариство «Альфа-Банк», третя особа: Служба у справах дітей та сім`ї виконавчого комітету Чабанівської селищної ради Фастівського району Київської області про визнання дій протиправним та скасування рішення про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно.
Представник Акціонерного товариства «Сенс-Банк» - Стовбун Олександр Йосипович пояснив, що на позачергових загальних зборах Акціонерів Акціонерного товариства «Альфа-Банк» прийнято рішення про зміну найменування юридичної особи та змінено найменування банку з АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «АЛЬФА- БАНК» на найменування: АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «СЕНС БАНК».
Свої вимоги мотивували тим, що 12 вересня 2019 року ухвалою Києво-Святошинського районного суду Київської області, задоволено заяву позивача про забезпечення позову.
В подальшому рішенням суду від 24 серпня 2022 року позов задоволено частково.
06 квітня 2023 року постановою Київського апеляційного суду рішення Києво-Святошинського районного суду Київської області від 24 серпня 2022 року залишено без змін.
Представник зазначив, що наявність вказаного забезпечувального арешту перешкоджає АТ «Сенс-Банк» реалізовувати свої права як Іпотекодержателя, а права Позивача наразі відновлені шляхом прийняття відповідних судових рішень, які вступили в законну силу, а тому у вжитих заходах забезпечення (для цілей та з підстав, визначних в ухвалі суду) не має потреби, а підстави, за яких їх вжито перестали існувати.
У зв`язку з вищезазначеним представник відповідача просив скасувати заходи забезпечення позову вжиті ухвалою суду від 12 вересня 2019 року.
У судове засідання учасники справи не з`явились, про час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином.
Відповідно до частини другої статті 247 ЦПК Українифіксування судового засідання технічним засобом здійснює секретар судового засідання. У разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цьогоКодексурозгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
В зв`язку з неявкою у судове засідання всіх учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Відповідно довимог частинипершої,третьої статті223ЦПК Українинеявка усудове засіданнябудь-якогоучасника справиза умови,що йогоналежним чиномповідомлено продату,час імісце цьогозасідання,не перешкоджаєрозгляду справипо суті.Якщо учасниксправи абойого представникбули належнимчином повідомленіпро судовезасідання,суд розглядаєсправу завідсутності такогоучасника справиу разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.
У відповідності до ч. 5 ст. 268 ЦПК Українидатою ухвалення рішення, ухваленого за відсутності учасників справи, є дата складення повного судового рішення.
Відповідно доч.ч.1,2ст.158ЦПКУкраїнисуд можескасуватизаходизабезпечення позовузвласноїініціативи абозавмотивованимклопотанням учасникасправи. Клопотання про скасування заходів забезпечення позову розглядається в судовому засіданні не пізніше п`яти днів з дня надходження його до суду.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заява не підлягає задоволенню за наступних підстав.
Згідно протоколу Загальних Зборів Акціонерів Акціонерного Товариства «Альфа-Банк» № 2/2022 від 18.08.2022 року змінено найменування банку з АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «АЛЬФА- БАНК» на найменування: АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «СЕНС БАНК». Відповідні зміни було внесено до Статуту товариства та до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 30 листопада 2022 року.
Як вбачається з інформації, що міститься в Реєстрі станом на 19 лютого 2024 року щодо Акціонерного товариства «Альфа-Банк», ідентифікаційний код юридичної особи 23494714 до Реєстру внесено запис про зміну найменування юридичної особи (повного та/або скороченого).
Згідно інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб- підприємців та громадських формувань, відповідач (юридична особа з ідентифікаційним кодом 23494714) станом на 19 лютого 2024 року має найменування - Акціонерне товариство «Сенс Банк», місцезнаходження: 03150, м. Київ, вул. Велика Васильківська, 100.
Таким чином, відповідачем Акціонерним товариством «Альфа-Банк» було змінено найменування, в зв`язку з чим вбачається, що новим найменуванням відповідача є Акціонерне товариство «Сенс Банк».
Судом встановлено, що у липні 2019 року позивач ОСОБА_2 завернулася до Києво-Святошинського районного суду Київської області з позовом до Державного реєстратора комунального підприємства «Агенція адміністративних послуг» Гуцуляк Тетяни Віталіївни, Публічного акціонерного товариства «Укрсоцбанк», правонаступником якого є Акціонерне товариство «Альфа-Банк», третя особа: Служба у справах дітей та сім`ї виконавчого комітету Чабанівської селищної ради Фастівського району Київської області про визнання дій протиправним та скасування рішення про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно.
Ухвалою судді Києво-Святошинського районного суду Київської області Дубас Т.В. від 12 вересня 2019 року № 369/9573/19 заяву про забезпечення позову у цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до Державного підприємства «Агенція Адміністративних послуг» Гуцуляк Тетяни Василівни, третя особа: Публічне акціонерне товариство «Укрсоцбанк» про визнання дій протиправними та скасування рішення про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно, задоволено частково та постановлено накласти арешт та заборону на будь-яке відчуження квартири АДРЕСА_1 , реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 1864030932224. У решті вимог заяви відмовлено.
Рішенням судді Києво-Святошинського районного суду Київської області Дубас Т.В. від 24 серпня 2022 року позов ОСОБА_2 до Державного реєстратора комунального підприємства «Агенція адміністративних послуг» Гуцуляк Тетяни Віталіївни, Публічного акціонерного товариства «Укрсоцбанк», правонаступником якого є Акціонерне товариство «Альфа-Банк», третя особа: Служба у справах дітей та сім`ї виконавчого комітету Чабанівської селищної ради Фастівського району Київської області про визнання дій протиправним та скасування рішення про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно, задоволено частково та ухвалено:
- визнати незаконним та скасувати рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (з відкриттям розділу), індексний номер 47607110 від 03.07.2019 року, згідно якого за ПАТ «Укрсоцбанк» було зареєстровано право власності на квартиру позивача загальною площею 82,5 кв.м, яка розташована за адресою: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер об`єкту нерухомого майна 1864030932224;
- стягнути з Державного реєстратора Комунального підприємства «Агенція адміністративних послуг» на користь ОСОБА_2 судовий збір у розмірі 1152,60 грн. (одну тисячу сто п`ятдесят дві грн.. 60 коп.);
- у задоволенні позову в частині решти позовних вимог відмовлено.
Додатковим рішенням судді Києво-Святошинського районного суду Київської області Дубас Т.В. від 01 листопада 2022 року ухвалено стягнути з Державного реєстратора Комунального підприємства «Агенція адміністративних послуг» Гуцуляк Тетяни Віталіївни в особі Комунального підприємства «Агенція адміністративних послуг» (код ЄДРПОУ 42255333) на користь ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_1 ) витрати на професійну правничу допомогу в Києво-Святошинському районному суді Київської області по справі №369/9573/19 у розмірі 9 068, 40 (дев ять тисяч шістдесят вісім гри) 40 коп.
Постановою Київського апеляційного суду від 06 квітня 2023 року рішення Києво-Святошинського районного суду Київської області від 24 серпня 2022 року залишено без змін.
Рішення судді Києво-Святошинського районного суду Київської області Дубас Т.В. від 24 серпня 2022 року набрало законної сили 06 квітня 2023 року.
Згідно ізст. 158 ЦПК України, суд може скасувати заходи забезпечення позову з власної ініціативи або за вмотивованим клопотанням учасника справи. Клопотання про скасування заходів забезпечення позову розглядається в судовому засіданні не пізніше п`яти днів з дня надходження його до суду. За результатами розгляду клопотання про скасування заходів забезпечення позову, вжитих судом, постановляється ухвала. Ухвала суду про скасування заходів забезпечення позову, вжитих судом, або про відмову в скасуванні забезпечення позову може бути оскаржена. Відмова у скасуванні забезпечення позову не перешкоджає повторному зверненню з таким самим клопотанням при появі нових обставин, що обґрунтовують необхідність скасування забезпечення позову.
Відповідно до вимог ч. 7-10ст. 158 ЦПК України, у разі ухвалення судом рішення про задоволення позову заходи забезпечення позову продовжують діяти протягом дев`яноста днів з дня набрання вказаним рішенням законної сили або можуть бути скасовані за вмотивованим клопотанням учасника справи. Якщо протягом вказаного строку за заявою позивача (стягувача) буде відкрито виконавче провадження, вказані заходи забезпечення позову діють до повного виконання судового рішення. У випадку залишення позову без розгляду, закриття провадження у справі або у випадку ухвалення рішення щодо повної відмови у задоволенні позову суд у відповідному судовому рішенні зазначає про скасування заходів забезпечення позову. У такому разі заходи забезпечення позову зберігають свою дію до набрання законної сили відповідним рішенням або ухвалою суду.
Пунктом 10постанови Пленуму Верховного Суду України №9 від 22 грудня 2006 року «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову»роз`яснено, що заходи забезпечення позову мають тимчасовий характер і діють до виконання рішення суду, яким закінчується розгляд справи по суті. Зважаючи на це, суд при задоволенні позову не вправі скасовувати вжиті заходи до виконання рішення або зміни способу його виконання, за винятком випадків, коли потреба в забезпеченні позову з тих чи інших причин відпала або змінились обставини, що зумовили його застосування.
Згідно вимог ч. 1, 2ст. 150 ЦПК України, позов забезпечується: 1) накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи в інших осіб; 2) забороною вчиняти певні дії ; 3) встановленням обов`язку вчинити певні дії; 4) забороною іншим особам вчиняти дії щодо предмета спору або здійснювати платежі, або передавати майно відповідачеві чи виконувати щодо нього інші зобов`язання; 5) зупиненням продажу арештованого майна, якщо подано позов про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту; 6) зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа, який оскаржується боржником у судовому порядку; 7) передачею речі, яка є предметом спору, на зберігання іншим особам, які не мають інтересу в результаті вирішення спору; 8) зупиненням митного оформлення товарів чи предметів; 9) арештом морського судна, що здійснюється для забезпечення морської вимоги; 10) іншими заходами, необхідними для забезпечення ефективного захисту або поновлення порушених чи оспорюваних прав та інтересів, якщо такий захист або поновлення не забезпечуються заходами, зазначеними у пунктах 1-9 цієї частини. Суд може застосувати кілька видів забезпечення позову.
Також слід зазначити, що статтею 124Конституції України визначено принцип обов`язковості судових рішень, який з огляду на положення статей 2,18,153ЦПК України поширюється також на ухвалу суду про забезпечення позову. При цьому відповідно до частини третьої статті 149ЦПК України забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Отже, метою забезпечення позову є вжиття судом заходів щодо охорони інтересів позивача від можливих недобросовісних дій з боку відповідача, щоб забезпечити позивачу реальне та ефективне виконання судового рішення, якщо воно буде прийняте на користь позивача, в тому числі з метою запобігання потенційним труднощам у подальшому виконанні такого рішення.
У рішенні від 31 липня 2003 року у справі «Дорани проти Ірландії» Європейський суд з прав людини зазначив, що поняття «ефективний засіб» передбачає запобігання порушенню або припиненню порушення, а так само встановлення механізму відновлення, поновлення порушеного права. Причому, як наголошується у рішенні Європейського суду з прав людини у справі «Н. проти Нідерландів», ефективний засіб - це запобігання тому, щоб відбулося виконання заходів, які суперечать Конвенції, або настала подія, наслідки якої будуть незворотними.
При вирішенні справи «Каіч та інші проти Хорватії» (рішення від 17 липня 2008 року) Європейський Суд з прав людини вказав, що для Конвенції було б неприйнятно, якби стаття 13 декларувала право на ефективний засіб захисту але без його практичного застосування. Таким чином, обов`язковим є практичне застосування ефективного механізму захисту. Протилежний підхід суперечитиме принципу верховенства права.
Таким чином, Держава Україна несе обов`язок перед зацікавленими особами забезпечити ефективний засіб захисту порушених прав, зокрема - через належний спосіб захисту та відновлення порушеного права. При чому обраний судом спосіб захисту порушеного права має бути ефективним та забезпечити реальне відновлення порушеного права.
Відповідно до п. 10 Постанови Пленуму ВСУ від 22.12.2006 № 9 «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову» заходи забезпечення позову мають тимчасовий характер і діють до виконання рішення суду, яким закінчується розгляд справи по суті. Зважаючи на це, суд при задоволенні позову не вправі скасовувати вжиті заходи до виконання рішення або зміни способу його виконання, за винятком випадків, коли потреба в забезпеченні позову з тих чи інших причин відпала або змінились обставини, що зумовили його застосування.
Тобто, скасування заходів забезпечення позову судом, який їх застосував, можливе, якщо відпали підстави, з якими закон пов`язує можливість застосування таких заходів або змінилися обставини, що зумовили його застосування.
Отже, скасування заходів забезпечення позову діють до виконання рішення суду, яким закінчується розгляд справи по суті.
На момент вирішення питання про скасування заходів забезпечення позову, суду не надано доказів виконання рішення суду, що вказує на передчасність вимог про скасування заходів забезпечення позову.
Обґрунтування, на які посилається представник відповідача як на підстави скасування заходів забезпечення позову достовірно не свідчать про те, що відпали підстави для забезпечення даного позову або ж змінились обставини, що зумовили його застосування.
Крім того, заявником не наведено обставин, з підтвердженням належними засобами доказування, які б давали підстави вважати, що потреба в заході забезпечення або в забезпеченні позову взагалі відпала, оскільки квартира АДРЕСА_1 , реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 1864030932224, на яку було накладено арешт та заборону на будь-яке її відчуження, являється предметом розгляду даної справи. Вказані заявником обставини не є підставами для скасування заходів забезпечення позову згідност. 158 ЦПК України.
Враховуючи, що рішення суду наразі не виконане, заходи забезпечення позову мають тимчасовий характер, суд вважає, що підстав для скасування заходів забезпечення позову немає, у зв`язку з чим у задоволенні заяви про скасування заходів забезпечення позову слід відмовити.
На підставі викладеного, та керуючись ст.ст.158,260 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
У задоволеннізаяви представникавідповідача Акціонерноготовариства «Альфа-Банк»,правонаступником якогоє Акціонернетовариство «Сенс-Банк»,- ОСОБА_1 проскасування заходівзабезпечення позовуу цивільнійсправі №369/9573/19за позовом ОСОБА_2 доДержавного реєстраторакомунального підприємства«Агенція адміністративнихпослуг» ГуцулякТетяни Віталіївни,Публічного акціонерноготовариства «Укрсоцбанк»,правонаступником якогоє Акціонернетовариство «Альфа-Банк»,третя особа:Служба усправах дітейта сім`ївиконавчого комітетуЧабанівської селищноїради Фастівськогорайону Київськоїобласті провизнання дійпротиправним таскасування рішенняпро державнуреєстрацію речовихправ нанерухоме майно,- відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги на ухвалу суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя: Інна ФІНАГЕЄВА
Суд | Києво-Святошинський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 23.10.2024 |
Оприлюднено | 11.11.2024 |
Номер документу | 122909743 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: |
Цивільне
Києво-Святошинський районний суд Київської області
Фінагеєва І. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні