Ухвала
від 11.11.2024 по справі 206/1889/23
САМАРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

Справа № 206/1889/23

Провадження № 1-кс/206/1138/24

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11.11.2024 року слідчий суддя Самарського районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні в залі суду в місті Дніпро клопотання старшого слідчого ОВС СУ ГУНП в Луганській області майора поліції ОСОБА_3 , що погоджено з прокурором Луганської окружної прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей по кримінальному провадженню, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань під №12023130000000970 від 24.03.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 332 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

08.11.2024 року до Самарського районного суду м. Дніпропетровська із даним клопотанням звернулась старша слідча ОВС СУ ГУНП в Луганській області майор поліції ОСОБА_3 .

Вимоги клопотання обґрунтовані тим, що У провадженні слідчого управління ГУНП в Луганській області перебувають матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023130000000970 від 24.03.2023 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.332 КК України, за фактом організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України мешканцями Луганської області, керівництво такими діями, сприяння їх вчиненню порадами, вказівками, наданням засобів, усунення перешкод за попередньою змовою групою осіб.

В ході досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 утворена організована група з числа громадян України, які з корисливих мотивів на системній основі здійснюють набір осіб та їх подальше незаконне переправлення через державний кордон України у закритих пунктах пропуску під виглядом пасажирських перевезень з отриманням від них матеріальної винагороди. Так, за вказівками ОСОБА_5 громадянка України ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , виконує функцію диспетчера та з використанням мобільних телефонів НОМЕР_1 та НОМЕР_2 здійснює набір організованих груп пасажирів для їх подальшого незаконного переправлення через державний кордон України у закритих пунктах пропуску.

Проведеним оглядом у мережі Інтернет та соціальних мережах оголошення про надання послуг з пасажирських перевезень з/до тимчасово окупованої території Луганської області з/до населених пунктів України транзитом по території Польщі, Латвії, РФ:

- група у Viber електронне посилання - ІНФОРМАЦІЯ_3 група у Telegram електронне посилання - ІНФОРМАЦІЯ_4 ;

- сторінка у соціальній мережі Instagram, електронне посилання ІНФОРМАЦІЯ_5 ;

- сторінка у соціальній мережі Facebook, електронне посилання ІНФОРМАЦІЯ_6

Надалі з використанням автомобілю з д.н. BB5318EA наймані водії 1 - 2 рази на тиждень здійснюють перевезення набраних організованих груп осіб за маршрутом м. Севєродонецьк - п/п «Танюшівка» (п/п «Просяне», п/п «Мілове»)- рф - Литва - Польша Україна та у зворотному напрямку через неконтрольовані ділянки державного кордону України.

Перевезення осіб за вказаним маршрутом та з використанням зазначеного транспортного засобу виконують ОСОБА_5 та залучені ними громадяни України ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , який здійснює перевезення з м. Дніпро до кордону Литва - рф, ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , які здійснюють перевезення від кордону Литва - рф по території рф до населених пунктів на окупованій території та у зворотному напрямку.

Виїзди за вказаним маршрутом здійснюються 1 - 2 рази на тиждень з

м. Сєверодонецьк о 07:00 год. від магазину « ІНФОРМАЦІЯ_8 » ( АДРЕСА_1 ) та о 07:00 год. з м. Дніпро з паркувального майданчику біля залізничного вокзалу (площа Вокзальна, 11). За проїзд за вказаним маршрутом та перетинання кордону у закритих пунктах пропуску ОСОБА_5 отримує з кожної особи (пасажира) по 400 Євро готівкою або шляхом перерахування коштів на його банківську картку. Надалі отримані від вказаної протиправної діяльності кошти розподіляються ОСОБА_5 між усіма членами організованої групи в залежності від ролі кожного її учасника.

З метою встановлення свідків та очевидців вказаного злочину співробітниками управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській за дорученням слідчого були проведені необхідні оперативні заходи, в результаті яких встановлені та допитані в якості свідків особи, які користувались послугами ОСОБА_5 .

Допитана у якості свідка ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_9 пояснила, що на початку листопада 2022 року знайшла оголошення про пасажирські перевезення компанії « ІНФОРМАЦІЯ_10 ». Зателефонувавши за номером телефону НОМЕР_3 , зазначеним в оголошенні, дівчина на ім`я ОСОБА_11 розповіла щодо порядку здійснення перевезення. Зокрема, вона зазначила, що перевезення здійснюють кожного понеділка з м. Дніпро та м. Сєвєродонецька та населених пунктів по ходу маршруту руху (Рубіжне, Лисичанськ, Старобільськ, Біловодськ, Марківка). Місце відправлення - з м. Сєвєродонецьк о 07:00 годині від магазину « ІНФОРМАЦІЯ_8 » та о 07:00 годині з м. Дніпро з паркувального майданчику біля залізничного вокзалу. Надалі, відповідно до домовленості, ОСОБА_10 08.11.2022 прибула до паркувального майданчику біля залізничного вокзалу в м.Дніпро, де її зустрів хлопець, який представився ОСОБА_12 та провів жінку до мікроавтобусу білого кольору. У подальшому, разом з іншими пасажирами у кількості 7-8 осіб, ОСОБА_12 повіз ОСОБА_10 через українсько-польський кордон до латвійсько-російського кордону. На кордоні з рф, на пункті пропуску, ОСОБА_12 пояснив пасажирам, що всі мають прямували проходити прикордонний та митний контролі, а на території рф чекатиме інший мікроавтобус, який буде везти іншу частину маршруту. Після проходження прикордонного контролю, на території рф чекав мікроавтобус, на який пасажирам вказав ОСОБА_12 . На вказаному мікроавтобусі ОСОБА_10 з іншими пасажирами їхали територією рф від кордону з Латвією до російсько-українського кордону в Луганській області через пункт пропуску « ІНФОРМАЦІЯ_11 » та далі безпосередньо до м. Сєвєродонецька.

З м. Сєвєродонецька до м.Дніпро ОСОБА_10 їхала за таким же самим маршрутом, але у зворотному порядку. У м. Сєверодонецьк від магазину ІНФОРМАЦІЯ_12 її разом з іншими пасажирами забрав мікроавтобус, по дорозі до українсько-російського кордону водій в інших населених пунктах окупованої території збирав інших пасажирів. Надалі вказаний водій перевіз пасажирів через пункт пропуску « ІНФОРМАЦІЯ_11 » від російсько-українського кордону до російсько-латвійського кордону. На території Латвії на пасажирів чекав інший мікроавтобус під керуванням ОСОБА_12 . Кошти за перевезення в еквіваленті 400 Євро ОСОБА_10 передавали водію ОСОБА_12 . Щодо порядку здійснення перевезень ОСОБА_10 обговорювала з жінкою Ксенією, яка у телефонному режимі повідомляла про всі умови та особливості поїздки, вказувала, які автобуси та водії будуть везти пасажирів, місця відправлення, маршрут руху.

Допитаний у якості свідка ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_13 пояснив, що під час перегляду мережі Інтернет, у жовтні 2022 року у соціальній мережі «Facebook» знайшов оголошення щодо організації та здійснення пасажирських перевезень з окупованої території Луганської області через територію росії, Латвії, Литви, Польщі до населених пунктів Київ, Харків, Дніпро. Це оголошення публікувалося від імені компанії МегаТур. В цьому оголошенні був зазначений мобільний телефон НОМЕР_1 , за яким приймаються телефонні дзвінки та здійснюється запис на рейси за вказаним маршрутом. Зателефонувавши за вказаним у оголошенні номером телефону, на дзвінок відповіла жінка, яка представилась ОСОБА_11 . Під час розмови з ОСОБА_11 розповіла ОСОБА_13 про те, що перевезення здійснюють кожного понеділка з м. Сєверодонецька та населених пунктів по ходу маршруту руху (Рубіжне, Лисичанськ, Старобільськ, Біловодськ, Марківка). 3 м. Сєверодонецька о 07:00 годині від магазину « ІНФОРМАЦІЯ_8 » та о 07:00 годині з м. Дніпро з паркувального майданчику біля залізничного вокзалу. Перевезення здійснюються автомобілями пасажиромісткістю 8 осіб. Виїзд з окупованої території Луганської області здійснюється через пункти пропуску Танюшівка, Мілове або Просяне, який з цих пунктів перетинатимуть залежить від зміни, яка стоїть на пункті пропуску та наявності черг на пункті пропуску. Надалі рух мікроавтобусу відбувається по території рф до кордону з Латвією, де пасажири у пішому порядку переходять кордон рф та Латвії у пункті пропуску Бурачки. Після перетину кордону на пасажирів чекає інший мікроавтобус з водієм, який везе пасажирів вже по території Латвії, Литви, Польщі в Україну до населених пунктів Львів, Київ, Дніпро, Харків. Поїздки до окупованих міст Луганської області здійснюються аналогічно по понеділках за зворотнім маршрутом з аналогічними умовами, вартість поїздки з окупованої території до підконтрольної українській владі території становить 250 Євро, а у зворотному напрямку 400 Євро. 3і слів Ксенії, ОСОБА_13 зрозумів, що у перевезеннях задіяні два водії та два мікроавтобуси, між якими поділено маршрут на дві частини: з України до кордону з рф у Латвії та від латвійського кордону до населених пунктів на окупованій території Луганської області.

Окрім того, ОСОБА_13 пояснив, що у грудні 2022 року допомагав жінці на ім?я ОСОБА_14 , надавши номер телефону Ксенії - диспетчера вказаного агентства та у подальшому супроводжував ОСОБА_14 на посадку до вказаного рейсу. Зі слів ОСОБА_14 , вона зателефонувала за номером НОМЕР_1 та записалася на рейс. Надалі за два дні до відправлення на один з мессенджерів її мобільного телефону надійшло повідомлення від Ксенії, що рейс відбуватиметься о 7:00 год. від залізничного вокзалу із зазначенням номерного знаку автомобіля, ім?я та телефону водія. Також було зазначено, що вказану інформацію вона повинна запам?ятати, а смс видалити. Надалі, ОСОБА_13 у першій половині грудня супроводжував ОСОБА_14 на посадку. Прибувши на залізничний вокзал м. Дніпро, на автомобільному паркувальному майданчику з поміж інших транспортних засобів, знаходився мікроавтобус білого кольору марки Renault Trafic білого кольору з н.з. НОМЕР_4 , інформацію про який напередодні повідомила ОСОБА_11 . Біля зазначеного транспортного засобу було декілька людей та водій, який представився як ОСОБА_12 . Під час спілкування з водієм на ім?я ОСОБА_12 , він завірив ОСОБА_13 , що його знайома безперешкодно доїде до м. Сєвєродонецька. Також у розмові ОСОБА_12 ще раз повідомив, що маршрут пролягатиме через Польщу, Литву, Латвію, де на кордоні пасажири пішки пройдуть близько 300 метрів та після проходження митного та прикордонного контролів на них чекатиме інший мікроавтобус та водій на ім?я ОСОБА_15 , мобільний телефон НОМЕР_5 та НОМЕР_6 . Також ОСОБА_13 взяв номер водія на ім?я ОСОБА_12 НОМЕР_7 , щоб дізнатися про перебіг поїздки.

Отже, з метою встановлення об`єктивної істини під час досудового розслідування по вказаному кримінальному провадженню, отримання документальних доказів причетності фігурантів, у тому числі ОСОБА_7 до скоєння вказаного кримінального правопорушення, у органу досудового розслідування виникла необхідність отримати тимчасовий доступ до інформації про телефонні дзвінки за абонентським номером: НОМЕР_8 (оператор зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_14 »), у період часу з 01.08.2022 по 01.11.2024, оскільки є достатні підстави вважати, що під час вчинення кримінального правопорушення

ОСОБА_7 міг користуватись послугами оператора телекомунікацій, а саме абонентським номером мобільного зв`язку: НОМЕР_8 (оператор зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_14 »).

Слідча у судове засідання не з`явилась, але надала заяву, в якій просила задовольнити клопотання та розглядати без її участі.

Розглянувши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до висновку про задоволення клопотання про надання тимчасового доступу до інформації з огляду на наступне.

Статтею 2 КПК України передбачено, що завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

У відповідності до ст. 91 КПК України, у кримінальному провадженні підлягають доказуванню: подія кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення); винуватість обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, форма вини, мотив і мета вчинення кримінального правопорушення; вид і розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, а також розмір процесуальних витрат; обставини, які впливають на ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, характеризують особу обвинуваченого, обтяжують чи пом`якшують покарання, які виключають кримінальну відповідальність або є підставою закриття кримінального провадження; обставини, що є підставою для звільнення від кримінальної відповідальності або покарання; є предметом кримінального правопорушення, у тому числі пов`язаного з їх незаконним обігом, або підшукані, виготовлені, пристосовані або використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення . Доказування полягає у збиранні, перевірці та оцінці доказів з метою встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження.

Відповідно до ст. 92 КПК України, обов`язок доказування обставин, передбачених ст.91 КПК України, за винятком випадків, передбачених частиною другою цієїстатті,покладається наслідчого,прокурора тав установленихКПК Українивипадках -на потерпілого.

Стаття 93КПК Українипередбачає,що збираннядоказів здійснюєтьсясторонами кримінальногопровадження,потерпілим,представником юридичноїособи,щодо якоїздійснюється провадження,у порядку,передбаченому цимКодексом. Сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

Згідно з п.7 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, які містяться в речах і документах є інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо.

З наданих матеріалів вбачається, що органами досудового слідства ведеться досудове розслідування, внесено відомості в ЄДРДР за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України.

Дослідивши надані матеріали, слідчий суддя вважає, що слідчим доведено необхідність надання дозволу на тимчасовий доступ до інформації про телефонні дзвінки, а також враховуючи, тяжкість злочинуі неможливістьотримати відомостів іншийспосіб таберучи доуваги,що уматеріалах кримінальногопровадження вбачаєтьсянаявність достатніхпідстав вважати,що вказанаінформація маєсуттєве значеннядля встановленняважливих обставину кримінальномупровадженні,а самеотримання документальнихдоказів причетності ОСОБА_7 до скоєннявказаного кримінальногоправопорушення,у зв`язкуз чиміснує необхідністьв отриманнітимчасового доступудо інформації,яка перебуваєу володінніПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_14 », суд приходить до висновку про задоволення вказаного клопотання.

Відповідно до листа начальника ГУНП в Луганській області № 833/111/18/01-2023 від 17.04.2023, у зв?язку із проведенням активних бойових дій на території області Головне управління тимчасово передислоковано до м. Дніпра, а в свою чергу органи досудового розслідування ГУНП в Луганській області з 18.04.2023 дислокуються та виконують свої функції, відповідно вимог діючого законодавства України, за адресою: АДРЕСА_2 .

Слідчий суддя приймає до уваги те, що дозвіл на тимчасовий доступ до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю необхідний для повного, всебічного і об`єктивного розслідування обставин справи, виявлення та викриття винних, встановлення осіб та їх місцезнаходження, причетних до вчинення злочину.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 159-166, 369, 371, 372, 376 КПК України, слідчий суддя

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого ОВС СУ ГУНП в Луганській області майора поліції ОСОБА_3 , що погоджено з прокурором Луганської окружної прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей по кримінальному провадженню, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань під № 1202313000000970 від 24.03.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 332 КК України задовольнити.

Надати тимчасовий доступ до оригіналів старшому слідчомув ОВССУ ГУНПв Луганськійобласті майоруполіції ОСОБА_16 ,старшому слідчомуСУ ГУНПв Луганськійобласті старшомулейтенанту поліції ОСОБА_17 ,старшому слідчомуСУ ГУНПв Луганськійобласті капітануполіції ОСОБА_18 ,старшому слідчомуСУ ГУНПв Луганськійобласті підполковникуполіції ОСОБА_19 ,старшому слідчомуСУ ГУНПв Луганськійобласті підполковникуполіції ОСОБА_20 ,старшому слідчомув ОВСмайору поліції ОСОБА_3 ,слідчому СУГУНП вЛуганській областікапітану поліції ОСОБА_21 ,слідчому СУГУНП вЛуганській областімайору поліції ОСОБА_22 дозвілна тимчасовийдоступ до інформації про телефонні дзвінки у період часу з 01.08.2022 по 01.11.2024 за номером: НОМЕР_8 , який знаходиться у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_14 », розташованого за адресою: АДРЕСА_3 , з можливістю ознайомлення та вилученням наступної інформації:

- адреси розташування та номери базових станцій;

- типи з`єднань (вхідні, вихідні дзвінки, SMS, MMS, GPRS, пере адресація);

- дата, час та тривалість з`єднання;

- ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання(абонентаА) (абонентський, серійний, ІМSI номери сім-картки, ІМЕІ);

- ідентифікаційні ознаки терміналу, з яким відбувався сеанс зв`язку (абонентБ), з`єднання нульової тривалості;

- за наявності контрактної угоди або відповідної реєстрації надати відомості про абонента.

Надання інформації пов`язаної з мобільним номером: НОМЕР_8 покласти на ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_14 », розташованого за адресою: АДРЕСА_3 .

Ухвала слідчого судді діє протягом двох місяців з дня її постановлення.

Ухвала слідчого судді є остаточною і відповідно дост. 309 Кримінального процесуального кодексу Україниоскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудСамарський районний суд м.Дніпропетровська
Дата ухвалення рішення11.11.2024
Оприлюднено12.11.2024
Номер документу122910515
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —206/1889/23

Ухвала від 11.11.2024

Кримінальне

Самарський районний суд м.Дніпропетровська

Малихіна В. В.

Ухвала від 11.11.2024

Кримінальне

Самарський районний суд м.Дніпропетровська

Малихіна В. В.

Ухвала від 11.11.2024

Кримінальне

Самарський районний суд м.Дніпропетровська

Малихіна В. В.

Ухвала від 10.07.2024

Кримінальне

Самарський районний суд м.Дніпропетровська

Малихіна В. В.

Ухвала від 02.05.2023

Кримінальне

Самарський районний суд м.Дніпропетровська

Малихіна В. В.

Ухвала від 02.05.2023

Кримінальне

Самарський районний суд м.Дніпропетровська

Малихіна В. В.

Ухвала від 02.05.2023

Кримінальне

Самарський районний суд м.Дніпропетровська

Малихіна В. В.

Ухвала від 02.05.2023

Кримінальне

Самарський районний суд м.Дніпропетровська

Малихіна В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні