Ухвала
від 11.11.2024 по справі 147/1418/24
ТРОСТЯНЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 147/1418/24

Провадження № 2-о/147/70/24

УХВАЛА

про залишення заяви без руху

11 листопада 2024 року с-ще Тростянець

Суддя Тростянецького районного суду Вінницької області Мудрак А.М., розглянувши заяву ОСОБА_1 , подану в інтересах малолітньої дитини ОСОБА_2 , заінтересовані особи: Тростянецький відділ Державної реєстрації актів цивільного стану у Гайсинському районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), ОСОБА_3 , про встановлення факту батьківства,

в с т а н о в и в:

04 листопада 2024 року ОСОБА_1 звернулась до суду з заявою про встановлення факту, що ОСОБА_4 , померлий ІНФОРМАЦІЯ_1 , є батьком ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а також внести зміни до актового запису про народження.

Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 04.11.2024 у справі №147/1418/24 (провадження 2/147/70/24) визначено головуючого суддю Мудрак А.М.

Частиною першою статті 4 ЦПК України визначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Згідно з ч.3 ст. 294 ЦПК Українисправи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.

Під час ознайомлення з матеріалами зазначеної заяви судом встановлено, що її подано без додержання вимог, визначених статтями 175, 177 Цивільного процесуального кодексу України, з огляду на наступне.

Відповідно до п.5 ч.2ст. 293 ЦПК Українисуд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.

Згідно з ч.4ст. 294 ЦПК Українисправи окремого провадження суд розглядає за участю заявника і заінтересованих осіб.

Водночас заявнику слід врахувати, що суб`єктний склад заінтересованих осіб у справі визначається в залежності від мети встановлення факту.

Заявник в заяві зазначає, що метою встановлення факту батьківства є необхідність реалізації спадкових прав, а також для отримання статусу члена сім`ї загиблого військовослужбовця та оформлення відповідних пільг, пенсії та допомоги.

Оскільки визнання факту батьківства може мати значення для спадкових правовідносин, обов`язковим є залучення до справи як заінтересованої особи близьких родичів померлої особи (батьків, братів, сестер, дітей тощо), тобто осіб, які є спадкоємцям и померлого за заповітом або за законом, оскільки встановлення факту батьківства померлого впливає на права та обов`язки інших спадкоємців.

Однак, у заяві заінтересованою особою зазначено лише матір загиблого ОСОБА_4 , та не зазначено про наявність чи відсутність інших спадкоємців (з підтвердженням відповідними доказами), на права та обов`язки яких може вплинути встановлення даного факту.

Враховуючи вищевикладене, заявнику необхідно визначитися та зазначити в заяві коло заінтересованих осіб у цій справі на права та обов`язки яких вплине прийняте судом рішення.

Право на доступ до правосуддя не є абсолютним і може підлягати обмеженням, на цьому наголошує і Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях «Пелевін проти України» від 20 травня 2010 року, «Наталія Михайленко проти України» від 30 травня 2013 року, «Де Жуффр де ля Прадель проти Франції» від 16 грудня 1992 року. Відтак в кожному випадкупозивач (заявник) при зверненнідо судуізпозовом (заявою) повинен дотримуватися норм процесуального законодавства.

Відповідно до ч.1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

За таких обставин подана заява підлягає залишенню без руху для усунення вищезазначених недоліків.

Керуючись ст. ст. 175-177, 185, 260, 294, 318 ЦПК України, суддя

у х в а л и в:

Заяву ОСОБА_1 , подану в інтересах малолітньої дитини ОСОБА_2 , заінтересована особа Тростянецький відділ Державної реєстрації актів цивільного стану у Гайсинському районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), ОСОБА_3 , про встановлення факту батьківства, залишити без руху.

Надати заявнику строк для усунення указаних в ухвалі недоліків, який не може перевищувати семи днів з дня вручення копії ухвали.

Роз`яснити, що у разі невиконання вимог ухвали суду у встановлений строк, заява буде вважатися неподаною і повернута не пізніше п`яти днів з дня закінчення строку на усунення недоліків.

Копію ухвали надіслати заявнику.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя А.М. Мудрак

СудТростянецький районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення11.11.2024
Оприлюднено12.11.2024
Номер документу122912377
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:.

Судовий реєстр по справі —147/1418/24

Ухвала від 10.12.2024

Цивільне

Тростянецький районний суд Вінницької області

Мудрак А. М.

Ухвала від 19.11.2024

Цивільне

Тростянецький районний суд Вінницької області

Мудрак А. М.

Ухвала від 11.11.2024

Цивільне

Тростянецький районний суд Вінницької області

Мудрак А. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні