Ухвала
від 11.11.2024 по справі 922/3935/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"11" листопада 2024 р. м ХарківСправа № 922/3935/24

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Сальнікової Г.І.

розглянувши матеріали

позовної заявиТовариства з обмеженою відповідальністю "Автокредит Плюс" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельний Комерційний Альянс" про стягнення 321357,61 грн.

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю "Автокредит Плюс" звернувся до Господарського суду Харківської області з позовною заявою до відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельний Комерційний Альянс" про стягнення кошти у розмірі 321357,61 грн. та судові витрати.

Позовна заява обґрунтована неналежним виконанням відповідачем взятих на себе зобов`язань за договором фінансового лізингу №АРDN000000000136902 від 18.06.2021 в частині сплати лізингових платежів.

Дослідивши матеріали позовної заяви, господарський суд зазначає, що позовну заяву слід залишити без руху з огляду на наступне.

Вимогами пункту 2 частини 3 статті 162 ГПК України визначено, що позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

Натомість позивачем не зазначено у позовній заяві відомостей про наявність або відсутність в учасників справи електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, що є недоліком позовної заяви, в розумінні пункту 2 частини 3 статті 162 ГПК України, який підлягає усуненню шляхом подання до суду таких відомостей.

Також, позивачем у позовній заяві в якості відповідача визначено Товариство з обмеженою відповідальністю "Будівельний Комерційний Альянс". Крім того, вказано, зокрема, код ЄДРПОУ 42771878 та адресу місцезнаходження: 61052, Харківська обл., м. Харків, вул. Мала Гончарівська, буд. 17, кім. 1.

Згідно з частиною 1 статті 45 ГПК України сторонами в судовому процесі - позивачами і відповідачами - можуть бути особи, зазначені в ст. 4 цього кодексу, зокрема, фізичні особи, які не є підприємцями.

Відповідно до частини 3 статті 45 ГПК України відповідачами є особи, яким пред`явлено позовну вимогу.

Судом було зроблено запит до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо відповідача (код ЄДРПОУ 42771878) та встановлено, що за вказаним кодом ЄДРПОУ зареєстровано Товариство з обмеженою відповідальністю "Мінеліс" з адресою місцезнаходження: 08129, Київська обл., Бучанський р-н., с. Петропавлівська Борщагівка, вул. Черкаська, буд. 38.

Відповідно до частини 1 статті 7 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" Єдиний державний реєстр створюється з метою забезпечення державних органів та органів місцевого самоврядування, а також учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб, громадські формування, що не мають статусу юридичної особи та фізичних осіб - підприємців з Єдиного державного реєстру.

Приписами частини 1 статті 10 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" визначено, якщо документи та відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, внесені до нього, такі документи та відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою.

Таким чином, зазначене у позовній заяві найменування відповідача за кодом ЄДРПОУ 42771878 та адреса його місцезнаходження різниться із найменуванням та адресою місцезнаходження, що відображена у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

З підстав наведеного, позивачу на виконання вимог пункту 2 частини 3 статті 162 ГПК України необхідно визначити (уточнити) найменування відповідача, адресу його місцезнаходження, правові та фактичні підстави звернення до Господарського суду Харківської області з даною позовною заявою.

Окрім того, відповідно до частини 1 статті 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Частиною 1 статті 172 ГПК України унормовано, що позивач зобов`язаний до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Таким чином, належним доказом направлення копії позовної заяви з додатками іншим учасникам справи відповідно до частини 1 статті 164, частини 1 статті 172 ГПК України та Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 року №270, є оригінали розрахункового документу (оригінал поштової квитанції, поштової накладної з інформацією про поштове відправлення чи фінансового чека) та опису вкладення у цінний лист з поіменним переліком документів, видані відправникові поштового відправлення.

Із матеріалів позовної заяви слідує, що позивачем в якості доказів направлення на адресу відповідача копії позовної заяви разом із доданими до неї документами подано опис вкладення у цінний лист від 05.11.2024.

З опису вкладення у цінний лист слідує, що позовна заява разом із доданими до неї документами була направлена Товариству з обмеженою відповідальністю "Будівельний Комерційний Альянс" на наступну адресу: 61052, м. Харків, вул. Мала Гончарівська, буд. 17, кім. 1.

Натомість як зазначено судом вище, з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо відповідача (код ЄДРПОУ 42771878) вбачається найменування відповідача - Товариство з обмеженою відповідальністю "Мінеліс" та адреса місцезнаходження: 08129, Київська обл., Бучанський р-н., с. Петропавлівська Борщагівка, вул. Черкаська, буд. 38.

З метою усунення встановленого недоліку позовної заяви позивач має надати суду докази направлення відповідачу копії позовної заяви разом із доданими до неї документами на належну адресу.

Разом з тим, відповідно до частини 1 статті 162 ГПК України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.

Суд зазначає, що позовом у процесуальному сенсі є звернення до суду із вимогою про захист своїх прав та інтересів, який складається із двох елементів, які характеризують суть конкретного позову, його зміст та правову природу, а саме: предмета і підстави позову.

Так, предмет позову - це об`єкт спірних правовідносин щодо якого виник спір між позивачем і відповідачем. Під предметом позову розуміється певна матеріально-правова вимога позивача до відповідача, стосовно якої позивач просить прийняти судове рішення.

Як зазначено судом вище, із прохальної частини позовної заяви слідує, що позивач просить суд стягнути з відповідача кошти у розмірі 321357,61 грн. та судові витрати.

Водночас в описовій частині позовної заяви зазначено, що відповідач з травня 2023 року припинив вносити лізингові платежі, а тому у відповідача виникла заборгованість у наступному розмірі: відшкодування вартості предмету лізингу у сумі 118820,61 грн.; прострочене відшкодування вартості предмету лізингу у сумі 100324,39 грн.; прострочені відсотки за користування предметом лізингу у сумі 3,06 грн.; прострочена комісії лізингової компанії 75315,12 грн., прострочені страхові платежі у розмірі 26894,43 грн.

Таким чином, позивачу необхідно привести прохальну частину позовної заяви у відповідність до вимог частини 1 статті 162, пункту 3 частини 3 статті 162 ГПК України шляхом чіткого та окремого визначення кожної із розрахованих та заявлених до стягнення з відповідача сум коштів, а також визначення їх правової природи.

Відповідно до статті 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

На підставі викладеного, керуючись статтями 162, 164, 172, 174, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Встановити позивачу строк для усунення зазначених у цій ухвалі недоліків - у п`ять днів з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.

3. Роз`яснити позивачу, що у разі невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і підлягає поверненню позивачу зі всіма доданими до неї документами на підставі статті 174 ГПК України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Ухвалу підписано 11.11.2024 р.

СуддяГ.І. Сальнікова

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення11.11.2024
Оприлюднено12.11.2024
Номер документу122922582
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань лізингу

Судовий реєстр по справі —922/3935/24

Ухвала від 25.11.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Сальнікова Г.І.

Ухвала від 21.11.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Сальнікова Г.І.

Ухвала від 11.11.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Сальнікова Г.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні