Ухвала
від 11.11.2024 по справі 405/1616/24
ЛЕНІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КІРОВОГРАДА

Справа № 405/1616/24

Провадження № 4-с/405/30/24

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 листопада 2024 року. Суддя Ленінського районного суду м. Кіровограда Іванова Л.А., розглянувши заяву заявника ОСОБА_1 про проведення судового засідання в режимі відеоконференції по цивільній справі № 405/1616/24 за скаргою ОСОБА_1 та ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 ) на бездіяльність начальника відділу Подільського відділу Державної виконавчої служби у місті Кропивницькому Південного Міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) Яни ПОПРУЖЕНКО (м. Кропивницький, вул. Преображенська, 2) при виконанні ухвали Ленінського районного суду м. Кіровограда від 10.04.2024 року у справі № 405/1616/24, -

В С Т А Н О В И В:

В провадженні Ленінського районного суду м.Кіровограда перебуває скарга заявників ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на бездіяльність начальника відділу Подільського відділу Державної виконавчої служби у місті Кропивницькому Південного Міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) Яни ПОПРУЖЕНКО при виконанні ухвали Ленінського районного суду м. Кіровограда від 10.04.2024 року у справі № 405/1616/24, судове засідання в якій призначено на 14 листопада 2024 року на 15.30 год.

При цьому, заявником ОСОБА_1 подана заява, яка сформована в системі "Електронний суд" 04.11.2024 року, та зареєстрована судом 04.11.2024 року за вх. № 29457, в якій заявник просить проводити судове засідання, яке призначено на 14 листопада 2024 року о 15:30 год. у даній цивільній справі в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів через підсистему відеоконференцзв`язку ЄСІТС в системі "Електронний суд" з використанням власного кваліфікованого електронного підпису та електронної пошти ІНФОРМАЦІЯ_1 ), мотивуючи заяву тим, що в Україні діє воєнний стан, який (воєнний стан) потенційно несе загрозу як для його (заявника) життя та здоров`я, так і інших учасників справи, а також значною віддаленістю його місця проживання від міста Кропивницького та суду.

Згідно з ч. 7 ст. 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.

Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.212 ЦПК України учасник справи, його представник має право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду за умови наявності в суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.

Учасник справи, його представник подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

Відповідно до ч.4 ст.212 ЦПК України учасник справи, його представник бере участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та засобів електронної ідентифікації, що мають високий рівень довіри, відповідно до вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", у порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

У разі відсутності в учасника справи, його представника засобів електронної ідентифікації, передбачених абзацом першим цієї частини, ідентифікація такої особи здійснюється відповідно до вимог Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус".

При цьому, відповідно до оновленого Порядку суди можуть використовувати не лише систему відеоконференцзв`язку EasyCon, а й інші доступні суду та учасниками судового процесу засоби, що забезпечують проведення судових засідань в режимі відеоконференцзв`язку та відповідають вимогам законодавства.

Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції Системою.

У разі, якщо учасник не має електронного підпису (або система не дозволяє реєстрацію з використанням електронного підпису), то він повинен попередньо зареєструватись в Системі з використанням логіну та паролю чи за допомогою інших передбачених обраною Системою засобів реєстрації. При цьому, в своїй заяві про участь у судовому засіданні, поданій відповідно до пункту 3 цього розділу, учасник справи повинен вказати про наявність або відсутність у нього електронного підпису.

Рішення про можливість підтвердити особу учасника справи, що не має електронного підпису, а також рішення про обрання Системи, що буде використана для проведення судового засідання в режимі відеоконференції, приймається головуючим суддею, у провадженні якого знаходиться справа.

Подана заявником заява про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів відповідає вимогам щодо форми і змісту, подана з дотриманням правил процесуального закону.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що вищезазначена заява заявника ОСОБА_1 підлягає задоволенню, оскільки для забезпечення оперативності судового провадження необхідно забезпечити участь заявника ОСОБА_1 у справі в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів через підсистему відеоконференцзв`язку ЄСІТС в системі "Електронний суд" з використанням власного кваліфікованого електронного підпису та електронної пошти ІНФОРМАЦІЯ_1

Керуючись ст. ст. 182, 212, 258 - 261 Цивільного процесуального кодексу України, суд, -

У Х В А Л И В:

Заяву заявника ОСОБА_1 про проведення судового засідання в режимі відеоконференції по цивільній справі № 405/1616/24 за скаргою ОСОБА_1 , ОСОБА_2 на бездіяльність начальника відділу Подільського відділу Державної виконавчої служби у місті Кропивницькому Південного Міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) Яни ПОПРУЖЕНКО при виконанні ухвали Ленінського районного суду м. Кіровограда від 10.04.2024 року у справі № 405/1616/24, - задовольнити.

Судове засідання по цивільній справі № 405/1616/24 за скаргою ОСОБА_1 , ОСОБА_2 на бездіяльність начальника відділу Подільського відділу Державної виконавчої служби у місті Кропивницькому Південного Міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) Яни ПОПРУЖЕНКО при виконанні ухвали Ленінського районного суду м. Кіровограда від 10.04.2024 року у справі № 405/1616/24, яке призначено на 14 листопада 2024 року о 15:30 год., проводити в режимі відеоконференції за участі заявника ОСОБА_1 з використанням власних технічних засобів через підсистему відеоконференцзв`язку ЄСІТС в системі "Електронний суд" з використанням власного кваліфікованого електронного підпису та електронної пошти ІНФОРМАЦІЯ_1 , поза межами приміщення суду.

Роз`яснити заявнику ОСОБА_1 , що для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник зобов`язаний: що для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник зобов`язаний: зайти та авторизуватися в Системі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники, камеру) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою Системи відеоконференцзв`язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.

Роз`яснити заявнику ОСОБА_1 положення ч.5 ст. 212 ЦПК України, за якими ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, його представник, який подав відповідну заяву, крім випадку коли суд після призначення судового засідання чи під час такого засідання втратив технічну можливість забезпечити проведення відеоконференції.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню не підлягає.

Суддя Ленінського

районного суду

м. Кіровограда Лілія Андріївна Іванова

СудЛенінський районний суд м.Кіровограда
Дата ухвалення рішення11.11.2024
Оприлюднено12.11.2024
Номер документу122924647
СудочинствоЦивільне
КатегоріяІнші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб)

Судовий реєстр по справі —405/1616/24

Ухвала від 18.12.2024

Цивільне

Ленінський районний суд м.Кіровограда

Іванова Л. А.

Ухвала від 18.12.2024

Цивільне

Ленінський районний суд м.Кіровограда

Іванова Л. А.

Ухвала від 18.11.2024

Цивільне

Ленінський районний суд м.Кіровограда

Іванова Л. А.

Ухвала від 11.11.2024

Цивільне

Ленінський районний суд м.Кіровограда

Іванова Л. А.

Ухвала від 31.10.2024

Цивільне

Ленінський районний суд м.Кіровограда

Іванова Л. А.

Ухвала від 10.04.2024

Цивільне

Ленінський районний суд м.Кіровограда

Шевченко І. М.

Ухвала від 10.04.2024

Цивільне

Ленінський районний суд м.Кіровограда

Шевченко І. М.

Ухвала від 21.03.2024

Цивільне

Ленінський районний суд м.Кіровограда

Шевченко І. М.

Ухвала від 11.03.2024

Цивільне

Ленінський районний суд м.Кіровограда

Шевченко І. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні