Справа № 738/2565/24
№ провадження 2-а/738/15/2024
У Х В А Л А
08 листопада 2024 року м. Мена Чернігівської області
Менський районний суд Чернiгiвської областi в складі судді Волошиної Н.В., отримавши скаргу ОСОБА_1 про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення та закриття провадження у справі,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся до Менського районного суду Чернігівської області із скаргою, в якій просить скасувати постанову по справі про адміністративне правопорушення за ч.3 ст.210-1 КУпАП №371 від 24 жовтня 2024 року, винесену начальником територіального центру комплектування та соціальної підтримки ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 , та закрити провадження у справі.
Відповідно до частини першої статті 168 КАС України позов пред`являється шляхом подання позовної заяви в суд першої інстанції, де вона реєструється та не пізніше наступного дня передається судді.
Положеннями статті 286 КАС України передбачено особливості провадження у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності.
Із змісту даної статті вбачається, що оскарження рішень суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності здійснюється шляхом подання до суду позовної заяви протягом десяти днів з дня ухвалення відповідного рішення (постанови).
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Суд встановив, що подана ОСОБА_1 скарга не відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161 КАС України.
Статтею 160КАС Українипередбачено вимогищодо формита зміступозовної заяви.В позовнійзаяві зазнаються,зокрема: повне найменування(дляюридичних осіб)або ім`я(прізвище,ім`я тапо батькові)(дляфізичних осіб)сторін таінших учасниківсправи,їх місцезнаходження(дляюридичних осіб)або місцепроживання чиперебування (дляфізичних осіб),поштовий індекс,ідентифікаційний кодюридичної особив Єдиномудержавному реєстріпідприємств іорганізацій України(дляюридичних осіб,зареєстрованих зазаконодавством України),реєстраційний номероблікової карткиплатника податків(дляфізичних осіб)за йогонаявності абономер ісерія паспортадля фізичнихосіб -громадян України(якщотакі відомостівідомі позивачу),відомі номеризасобів зв`язку,адреса електронноїпошти,відомості пронаявність абовідсутність електронногокабінету; відомостіщодо наявностіу позивачаабо іншоїособи оригіналівписьмових абоелектронних доказів,копії якихдодано дозаяви; власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
ОСОБА_1 подано до суду скаргу, а не позовну заяву.
В поданій ОСОБА_1 до судускарзі незазначено сторінта/або іншихучасників справи,зокрема,не зазначеноповне найменування(дляюридичних осіб)або ім`я(прізвище,ім`я тапо батькові)(дляфізичних осіб)відповідача,відомостей пронаявність абовідсутність унього електронногокабінету;відомостей щодонаявності упозивача абоіншої особиоригіналів письмовихдоказів,копії якихдодано дозаяви по суті;підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Статтею 161 КАС України визначено перелік документів, що додаються до позовної заяви.
Відповідно до ч. 3 ст. 161 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч.8 ст.160 КАС України якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору.
ОСОБА_1 не додано до скарги документ про сплату судового збору або ж документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону, а також не вказано в заяві підстави його звільнення від сплати судового збору.
З 11 листопада 2011 року набрав чинності Закон України «Про судовий збір». Таким чином, на час виникнення спірних правовідносин, що є предметом позову, за подання заяв, скарг до суду, в тому числі у випадку оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державного управління, сплачується інший платіж - судовий збір, самостійні правові засади справляння якого, платники, об`єкти та розміри його ставок, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення визначено Законом України «Про судовий збір».
Відповідно до положень статей 3, 5 Закону України «Про судовий збір» серед осіб, які мають пільги щодо сплати судового збору, немає таких, які б звільнялися від сплати судового збору за подання до суду позовної заяви на постанову про накладення адміністративного стягнення, чи виключали б позовну заяву на постанову про накладення адміністративного стягнення з об`єктів оплати судовим збором.
Стаття 4 Закону України «Про судовий збір» містить ставку судового збору, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги у справі про оскарження постанови про адміністративне правопорушення та при подальшому оскарженні позивачем та відповідачем судового рішення, постановленого за результатами розгляду такої справи, також про необхідність сплати судового збору при поданні позовної заяви зазначено в позиції Верховного Суду, викладеній у постанові Великої Палати Верховного Суду № 543/775/17 від 18 березня 2020 року, якою вона відступила від висновку Верховного Суду України, що міститься у постанові № 306/17/16-а від 13 грудня 2016 року.
Так, з огляду на необхідність однакового підходу у визначенні розміру судового збору, який підлягає застосуванню у справах щодо накладення адміністративного стягнення та справляння судового збору, Велика Палата Верховного Суду зазначила у Постанові від 18 березня 2020 року, що він складає за подання позовної заяви 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що передбачено у пункті 5) частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір».
Прожитковий мінімум для працездатних осіб на 2024 рік встановлений Законом України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» та складає з 01 січня 2024 року 3028,00 грн.
ОСОБА_1 необхідно було сплатити судовий збір у розмірі 605,60 грн (3028,00 х 0,2) та додати до поданої до суду скарги документ про сплату судового збору, або надати документи, що підтверджують підстави звільнення позивача від сплати судового збору відповідно до закону та зазначити про це в поданій заяві.
За таких обставин, суд дійшов висновку про залишення скарги ОСОБА_1 без руху та встановлення строку для усунення її недоліків.
Вказані недоліки ОСОБА_1 може усунути у п`ятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення скарги без руху шляхом подання до Менського районного суду Чернігівської області належним чином оформленої позовної заяви, копії позовної заяви відповідно до кількості відповідачів; документу про сплату судового збору за подання до суду позовної заяви в сумі 605,60 гривень за такими реквізитами: одержувач: ГУК у Чернігівській області/тг м. Мена/22030101, код ЄДРПОУ 37972475, р/р UA438999980313161206000025659, банк отримувача: Казначейство України, код класифікації доходів бюджету 22030101, «Судовий збір за позовом_____(ПІБ позивача), Менський районний суд, код ЄДРПОУ 02894361», або документів, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору.
Керуючись статтями 160, 161, 169, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Скаргу ОСОБА_1 про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення та закриття провадження у справі залишити без руху.
Встановити ОСОБА_1 п`ятиденнийстрок здня врученнякопії ухвалипро залишенняскарги безруху дляподання Менськомурайонному судуЧернігівської області належним чином оформленої позовної заяви, копії позовної заяви відповідно до кількості відповідачів, квитанції про сплату судового збору або документів, що підтверджують звільнення від сплати судового збору.
Роз`яснити ОСОБА_1 , що у разі усунення недоліків скарги у строк, встановлений судом, суд продовжує розгляд справи, про що постановляє ухвалу не пізніше наступного дня з дня отримання інформації про усунення недоліків. У разі не усунення вищевказаних недоліків у строк, встановлений судом, скарга буде повернута ОСОБА_1 ..
Ухвалу про залишення скарги без руху надіслати ОСОБА_1 ..
Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Н.В. Волошина
Суд | Менський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 08.11.2024 |
Оприлюднено | 13.11.2024 |
Номер документу | 122934953 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо |
Адміністративне
Менський районний суд Чернігівської області
Волошина Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні