Рішення
від 08.11.2024 по справі 296/8389/24
КОРОЛЬОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа № 296/8389/24

2-о/296/216/24

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

08 листопада 2024 року м.Житомир

Корольовський районний суд м. Житомира в складі:

головуючої судді - Петровської М.В.,

присяжних - Шелестюка С.М., Трамбович О.С.,

за участю:

секретаря судового засідання - Дзюман О.І.,

заявниці - ОСОБА_1 ,

представника заявниці - ОСОБА_2 ,

особи, щодо якої вирішується питання про усиновлення (малолітня дитина) - ОСОБА_3 ,

представників заінтересованих осіб - ОСОБА_4 , ОСОБА_5 ,

розглянувши у закритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Орган опіки та піклування виконавчого комітету Житомирської міської ради, Відділ державної реєстрації актів цивільного стану у м.Житомирі Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ), Обласний центр соціально - психологічної реабілітації дітей «Сонячний дім» Житомирської обласної ради про усиновлення дитини, -

встановив:

ОСОБА_1 звернулась до Корольовського районного суду м.Житомира із заявою, відповідно до змісту якої просить:

1) визнати громадянку України ОСОБА_1 . ІНФОРМАЦІЯ_1 , усиновлювачем дитини - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженки міста Донецьк, Кіровський район;

2) внести зміни в актовий запис №329 про народження, вчиненого Кіровським районним у місті Донецьку відділу державної реєстрації актів цивільного стану Східного міжрегіонального управління юстиції (м. Харків) про народження малолітньої ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , де у графі «прізвище» записати « ОСОБА_6 », ім`я дитини залишити без змін, по батькові дитини залишити без змін, дату народження дитини залишити без змін, місце народження зазначити «Україна, м. Житомир», в графі «матір» записати « ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянство: Україна, РНОКПП НОМЕР_1 », відомості про батька записати відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України (за вказівкою матері): « ОСОБА_7 , громадянство: Україна»;

3) у зв`язку з внесенням змін до актового запису, Органу РАЦС анулювати свідоцтво про народження дитини ОСОБА_3 серія НОМЕР_2 та видати нове свідоцтво про народження, відповідно до рішення суду.

В обґрунтування поданої заяви зазначає, що пройшла курс підготовки з питань виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та отримала 06 квітня 2023 року висновок про можливість бути усиновлювачем. Також вказує, що в шлюбі не перебуває, працює на посаді директора ТОВ «Спектр-В» та має стабільний, достатній дохід, захворювань та станів, що перешкоджають бути усиновлювачем не має, до кримінальної відповідальності не притягувалась. Актом обстеження умов проживання, складеного працівниками служби (управління) у справах дітей Житомирської міської ради від 26 квітня 2024 року зафіксовано комфортні умови проживання у квартирі з сучасним ремонтом, з можливістю виділити окрему кімнату для комфортного проживання усиновленої дитини. Заявниця є власницею квартири за адресою: АДРЕСА_1 , загальною площею 82,4 кв. м. Власних дітей ОСОБА_1 не має, проте є бажання допомогти дитині-сироті зростати в подальшому гармонійному розвитку, дати любов, турботу, родинне тепло та підтримку, піклуватись про дитину та прийняти її як власну. 26 серпня 2024 року було встановлено контакт з дитиною ОСОБА_3 . Біологічна матір дитини - ОСОБА_8 померла ІНФОРМАЦІЯ_3 , а відомості про батька ОСОБА_3 записані відповідно до частини першої стаття 135 СК України (за вказівкою матері). З огляду на зазначене, згода батька на усиновлення дитини не потребується. Братів та сестер, а також близьких родичів у дитини немає. ОСОБА_1 вважає, що має всі необхідні умови для усиновлення та повноцінного виховання ОСОБА_3 . Крім того, вона бажає надати дитині своє прізвище " ОСОБА_6 ", у зв`язку з чим просить внести відповідні зміни до актового запису про народження №329 від 24.02.2012.

Ухвалою судді Корольовського районного суду м.Житомира від 24 вересня 2024 року у даній справі відкрито окреме провадження та призначено її до розгляду в закритому судовому засіданні.

В судовому засіданні заявниця ОСОБА_1 подану заяву підтримала та просила її задовольнити. Додатково пояснила, що власних дітей немає, хоче піклуватися про Юлію, під час знайомства з дитиною у них одразу виник зв`язок.

Представник заявниці ОСОБА_1 - адвокат Могильницька І.М. в судовому засіданні підтримала подану заяву. Зазначила, що ОСОБА_1 відповідає вимогам законодавства як кандидат в усиновлювачі.

Представники заінтересованих осіб ОСОБА_4 та ОСОБА_5 в судовому засіданні підтримали заяву ОСОБА_1 про усиновлення дитини, зазначили, що усиновлення заявницею малолітньої ОСОБА_3 відповідатиме інтересам останньої.

Особа, щодо якої вирішується питання про усиновлення - дитина ОСОБА_3 в судовому засіданні висловила бажання про її усиновлення заявницею по справі ОСОБА_1 .

Представник Відділу державної реєстрації актів цивільного стану у м.Житомирі Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) в судове засідання не з`явився, подав 01.11.2024 заяву про розгляд справи без участі відділу.

Заслухавши пояснення учасників судового засідання, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі факти, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду заяви про усиновлення дитини, суд дійшов наступних висновків.

Як встановлено із копії свідоцтва про народження (повторно) серії НОМЕР_2 та витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження №00046551191, ОСОБА_3 народилась ІНФОРМАЦІЯ_4 , про що Відділом державної реєстрації актів цивільного стану Кіровського районного управління юстиції у м.Донецьку 20 березня 2012 року зроблено відповідний актовий запис за №329. Батьками дитини записані громадянин України ОСОБА_9 та громадянка України ОСОБА_10 . Відомості про батька дитини записані відповідно до частини 1 статті 135 Сімейного кодексу України (за вказівкою матері).

Згідно копії свідоцтва про шлюб (повторно) серії НОМЕР_3 , 13 квітня 2021 року між ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , та ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , був укладений шлюб, зареєстрований Бердичівським відділом реєстрації актів цивільного стану у Бердичівському районі Житомирської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), актовий запис №125. Після державної реєстрації шлюбу ОСОБА_10 змінила прізвище на ОСОБА_12 .

У відповідності до копії свідоцтва про смерть серії НОМЕР_4 , ОСОБА_13 померла ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Рішенням виконавчого комітету Житомирської міської ради від 21 серпня 2024 року № 1331, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , надано статус дитини-сироти.

Бажаючи усиновити малолітню дитину - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , заявниця звернулася до суду із цією заявою.

Дослідивши подану ОСОБА_1 заяву про усиновлення та додані до неї матеріали, суд зазначає наступне.

Відповідно до статті 3 Конвенції ООН про права дитини від 20 листопада 1989 року (далі - Конвенція), в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини. Забезпечення дитині такого захисту і піклування, які необхідні для її благополуччя, беручи до уваги права й обов`язки її батьків, опікунів чи інших осіб, які відповідають за неї за законом є обов`язком держави.

Згідно з пунктом "а" статті 21 Конвенції, держави-учасниці, які визнають і/чи дозволяють існування системи усиновлення, забезпечують, щоб найкращі інтереси дитини враховувалися в першочерговому порядку, і вони забезпечують, щоб усиновлення дитини дозволяли лише компетентні власті, які визначають згідно з застосовуваними законом і процедурами та на підставі всієї інформації, що має відношення до справи і достовірна, що усиновлення допустимо з огляду на статус дитини щодо батьків, родичів і законних опікунів і що, якщо потрібно, зацікавлені особи дали свою усвідомлену згоду на усиновлення на підставі такої консультації, яка може бути необхідною.

Статтею 4 Європейської конвенції про усиновлення дітей (переглянута) від 27 листопада 2008 року (ратифікованої Законом України "Про ратифікацію Європейської конвенції про усиновлення дітей (переглянутої)" від 15.02.2011, далі - Європейська конвенція) закріплено, що, компетентний орган не приймає рішення про усиновлення, якщо не є переконаним, що усиновлення відповідатиме найвищим інтересам дитини; у кожному випадку компетентний орган приділяє особливу увагу важливості того, що усиновлення забезпечує дитину стабільними та гармонійними домашніми умовами.

Відповідно до статті 5 Європейської конвенції, з урахуванням пунктів 2-5 цієї статті рішення про усиновлення не приймається, якщо не надано принаймні таких згод, які не відкликані: a) згода матері й батька; або в разі відсутності й батька, й матері, які могли б надати згоду, згода будь-якої особи чи установи, які вповноважені надати таку згоду замість них; b) згода дитини, яка відповідно до закону вважається такою, що має достатній рівень розуміння; дитину вважають такою, що має достатній рівень розуміння, після досягнення віку, який визначено законом та який не повинен перевищувати 14 років; c) згода другого з подружжя чи зареєстрованого партнера усиновлювача. Компетентний орган повинен вимагати згоди будь-якої особи чи органу, зазначених у пункті 1, або відхиляти відмову в наданні такої згоди, окрім з виключних підстав, визначених законом.

Згідно зі статтею 6 Європейської конвенції, якщо згода дитини відповідно до пунктів 1 й 3 статті 5 не є необхідною, з нею настільки, наскільки це є можливим, радяться та її думки й бажання враховуються з урахуванням рівня її розвитку. Така консультація не вимагається, якщо вона очевидно суперечить найвищим інтересам дитини.

Засади шлюбу, особисті немайнові та майнові права і обов`язки подружжя, підстави виникнення, зміст особистих немайнових і майнових прав та обов`язків батьків і дітей, усиновлювачів та усиновлених, інших членів сім`ї та родичів визначено Сімейним кодексом України від 10.01.2002 №2947-III (далі - СК України).

Згідно ч.3 ст.5 СК України, держава забезпечує пріоритет сімейного виховання дитини.

Частиною першою та другою статті 207 СК України встановлено, що усиновленням є прийняття усиновлювачем у свою сім`ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду, крім випадку, передбаченого статтею 282 цього Кодексу. Усиновлення дитини провадиться у її найвищих інтересах для забезпечення стабільних та гармонійних умов її життя.

Відповідно до ч.1 ст.208 СК України, усиновленою може бути дитина.

Як вказано в статті 6 СК України, правовий статус дитини має особа до досягнення нею повноліття. Малолітньою вважається дитина до досягнення нею чотирнадцяти років. Неповнолітньою вважається дитина у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років.

В силу приписів статті 211 СК України, усиновлювачем дитини може бути дієздатна особа віком не молодша двадцяти одного року, за винятком, коли усиновлювач є родичем дитини. Усиновлювачем може бути особа, що старша за дитину, яку вона бажає усиновити, не менш як на п`ятнадцять років.

У відповідності до ч.1 ст.222 СК України, на усиновлення дитини, яка не має батьків і перебуває у закладі охорони здоров`я або навчальному закладі, потрібна письмова згода цього закладу.

Для усиновлення дитини потрібна її згода, якщо вона досягла такого віку та рівня розвитку, що може її висловити. Згода дитини на її усиновлення дається у формі, яка відповідає її вікові та стану здоров`я (ч.1 ст.218 СК України).

Частиною 1 статті 212 СК України передбачено, що не можуть бути усиновлювачами особи, які, зокрема: 1) обмежені у дієздатності; 2) визнані недієздатними; 3) позбавлені батьківських прав, якщо ці права не були поновлені; 4) були усиновлювачами (опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями) іншої дитини, але усиновлення було скасовано або визнано недійсним (було припинено опіку, піклування чи діяльність прийомної сім`ї або дитячого будинку сімейного типу) з їхньої вини; 5) перебувають на обліку або на лікуванні у психоневрологічному чи наркологічному диспансері; 6) зловживають спиртними напоями або наркотичними засобами; 7) не мають постійного місця проживання та постійного заробітку (доходу); 8) страждають на хвороби, перелік яких затверджений центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров`я; 9) є іноземцями, які не перебувають у шлюбі, крім випадків, коли іноземець є родичем дитини; 10) були засуджені за кримінальні правопорушення проти життя і здоров`я, волі, честі та гідності, статевої свободи та статевої недоторканості особи, проти громадської безпеки, громадського порядку та моральності, у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, а також за злочини, передбачені статтями 148, 150, 150-1, 164, 166, 167, 169, 181, 187, 324, 442 Кримінального кодексу України, або мають непогашену чи не зняту в установленому законом порядку судимість за вчинення інших кримінальних правопорушень; 11) за станом здоров`я потребують постійного стороннього догляду; 12) є особами без громадянства; 13) перебувають у шлюбі з особою, яка відповідно до пунктів 3-6, 8 і 10 цієї статті не може бути усиновлювачем.

Так, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є дієздатною особою, різниця у віці між нею та малолітньою ОСОБА_3 складає понад п`ятнадцять років, що повністю відповідає вимогам, встановленим ч.ч.1, 2 ст.211 СК України.

За змістом власноруч написаної 06.09.2024 заяви дитиною ОСОБА_3 , остання надала згоду на проживання в сім`ї ОСОБА_1 та висловила згоду на її усиновлення заявницею в судовому засіданні.

Згідно довідок № 1710/1/2166 та № 1711/1/2167 від 20.08.2024, виданих в.о. начальника Служби (управління) у справах дітей ОСОБА_14 , дитина ОСОБА_3 рідних братів та сестер, близьких родичів не має.

Відповідно до висновку про стан здоров`я особи №1512/147 від 27.08.2024, виданого Комунальним підприємством "Центр первинної медико - санітарної допомоги" Житомирської міської ради, ОСОБА_1 за станом здоров`я може бути усиновлювачем.

Згідно повного витягу з інформаційно - аналітичної системи "Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості" №ВР-004311134, ОСОБА_1 до кримінальної відповідальності не притягувалась, незнятої чи непогашеної судимості не має та в розшуку не перебуває.

Відповідно до довідки, виданої ТОВ "СПЕКТР-В" від 22.07.2024 №3 вбачається, що ОСОБА_1 займає посаду директора товариства та за період з 01.01.2024 по 30.06.2024 нею отримано дохід в загальному розмірі 72 000,00 грн.

У відповідності до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно № 199441080 від 07.02.2020, ОСОБА_1 на праві власності належить квартира АДРЕСА_2 , загальною площею 82,4 кв м.

Актом обстеження умов проживання, затвердженим начальником служби (управління) у справах дітей Житомирської міської ради О.В.Біблою 26 квітня 2024 року, підтверджено наявність відповідних умов в двокімнатній квартирі АДРЕСА_2 , для проживання, виховання, розвитку дитини.

Згідно висновку про стан здоров`я, фізичний і розумовий розвиток дитини, виданого Комунальним підприємством "Лікарня №2 ім. В.П. Павлусенка" Житомирської міської ради 26.08.2024, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , має наступний діагноз: астеновегатативний синдром, який класифіковано за шифром (за МКХ-10) G 98.

У відповідності до наявної в матеріалах справи довідки від 06.09.2024 № 263, підписаної в.о. директора Обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей «Сонячний дім» Житомирської обласної ради, адміністрація закладу, виходячи із інтересів дитини, надає згоду на усиновлення її ОСОБА_1 .

Наказом № 97 від 12.09.2024, виданим начальником служби (управління) у справах дітей Житомирської міської ради О.В.Біблою, тимчасово влаштовано дитину-сироту ОСОБА_3 у сім`ю кандидата в усиновлювачі ОСОБА_1 .

З досліджених судом матеріалів справи вбачається, що заявницею дотримано вимоги усиновлення, передбачені ст.211, ч.1 ст.218, ч.1 ст.222 СК України. Обставин, передбачених ч.1 ст.212 СК України, які б виключали можливість заявниці ОСОБА_1 бути усиновлювачем, судом не встановлено.

Суд також бере до уваги те, що висновком органу опіки та піклування виконавчого комітету Житомирської міської ради про доцільність усиновлення ОСОБА_3 і його відповідність інтересам дитини від 09.09.2024 №18/3995 встановлено, що ОСОБА_1 може бути усиновлювачем дитини та усиновлення нею ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , є доцільним та відповідає інтересам дитини.

У відповідності до ч.1 та ч.2 ст.224 СК України, суд, постановляючи рішення про усиновлення дитини, враховує обставини, що мають істотне значення, зокрема: 1) стан здоров`я та матеріальне становище особи, яка бажає усиновити дитину, її сімейний стан та умови проживання, ставлення до виховання дитини; 2) мотиви, на підставі яких особа бажає усиновити дитину; 3) мотиви того, чому другий із подружжя не бажає бути усиновлювачем, якщо лише один із подружжя подав заяву про усиновлення; 4) взаємовідповідність особи, яка бажає усиновити дитину, та дитини, а також те, як довго ця особа опікується вже дитиною; 5) особу дитини та стан її здоров`я; 6) ставлення дитини до особи, яка бажає її усиновити.

При дотриманні всіх умов, встановлених цим Кодексом, здатності особи, яка бажає усиновити дитину, забезпечити стабільні та гармонійні умови для життя дитини суд постановляє рішення, яким оголошує цю особу усиновлювачем дитини.

Проаналізувавши зібрані по справі докази, суд вважає, що заява ОСОБА_1 про усиновлення підлягає задоволенню, оскільки заявниця може та бажає виховувати неповнолітню дитину - ОСОБА_3 , піклується про дитину, наразі дитина проживає разом з нею у власній квартирі заявниці, остання офіційно працює та отримує достатні доходи для утримання сім`ї, здатна забезпечити стабільні і гармонійні умови для життя і розвитку дитини, підстав для відмови у задоволенні заяви судом не встановлено, а отже усиновлення буде відповідати інтересам дитини.

У відповідності до статті 229 СК України, особа, яка подала заяву про усиновлення, може виявити бажання бути записаною у Книзі реєстрації народжень матір`ю, батьком дитини або повнолітньої особи. Якщо усиновлюється дитина, яка досягла семи років, то для запису усиновлювача матір`ю, батьком потрібна згода дитини, крім випадку, передбаченого частиною четвертою статті 218 цього Кодексу. Суд задовольняє таку заяву усиновлювача у рішенні про усиновлення, якщо це відповідає інтересам дитини.

Відповідно до ч.4 ст.231 СК України про зміни, передбачені у цій статті, суд зазначає у рішенні про усиновлення.

При цьому, як встановлено статтею 233 СК України, на підставі рішення суду про усиновлення в актовий запис про народження дитини або повнолітньої особи, складений органами державної реєстрації актів цивільного стану України, орган державної реєстрації актів цивільного стану вносить відповідні зміни і видає нове свідоцтво про народження з урахуванням цих змін. Свідоцтво про народження, що було видане раніше, анулюється.

Отже, як вбачається із наведеної норми, підставою для видачі нового свідоцтва про народження та анулювання раніше виданого, є рішення суду про усиновлення, а тому вимога заявниці в частині Органу РАЦС анулювати свідоцтво про народження дитини ОСОБА_3 серія НОМЕР_2 та видати нове свідоцтво про народження, додаткового вирішення судом не потребує, а тому у її задоволенні слід відмовити.

Враховуючи наведене у сукупності та те, що усиновлення відповідає інтересам малолітньої ОСОБА_3 , а також оскільки адміністрація органу до якого влаштована дитина - Обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей «Сонячний дім» Житомирської обласної ради не заперечує проти усиновлення заявницею малолітньої ОСОБА_3 , дитина Юлія в судовому засіданні висловила бажання, щоб заявниця була її матір`ю, суд приходить до висновку про внесення відповідних змін до актового запису про народження дитини, що пов`язані із усиновленням.

Керуючись статтями 247, 258-259, 263-266, 268, 293-294, 310-314, 352 ЦПК України, суд, -

ухвалив:

Заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_3 , РНОКПП НОМЕР_1 ), заінтересовані особи: Орган опіки та піклування виконавчого комітету Житомирської міської ради (10014, м.Житомир, майдан ім.С.П.Корольова, 4/2, код ЄДРПОУ 04053625), Відділ державної реєстрації актів цивільного стану у м.Житомирі Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) (10014, м.Житомир, майдан Соборний, 1, код ЄДРПОУ 42506517), Обласний центр соціально - психологічної реабілітації дітей «Сонячний дім» Житомирської обласної ради (10012, м.Житомир, пров.Івана Садовського, 5А, код ЄДРПОУ 25306148) про усиновлення дитини, - задовольнити частково.

Оголосити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженку с.Березівка Любарського району Житомирської області, громадянку України, усиновлювачем малолітньої дитини - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Внести зміни до актового запису про народження ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , складеного Відділом державної реєстрації актів цивільного стану Кіровського районного управління юстиції у м.Донецьку за №329 від 20 березня 2012 року, а саме:

- змінити прізвище дитини з " ОСОБА_15 " на " ОСОБА_6 ";

- змінити відомості про матір дитини з " ОСОБА_10 " на " ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянка України, РНОКПП НОМЕР_1 ";

- змінити відомості про батька дитини з " ОСОБА_9 " на " ОСОБА_7 , громадянин України";

- змінити місце народження дитини з "Україна, Донецька обл., м.Донецьк, Кіровський р." на "Україна, м.Житомир".

В решті вимог заяви - відмовити.

Копію рішення суду надіслати до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для внесення змін до актового запису про народження усиновленої дитини.

Рішення суду може бути оскаржене до Житомирського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення складено 12 листопада 2024 року.

Головуючий суддя М. В. Петровська

Присяжні С.М. Шелестюк

О.С. Трамбович

СудКорольовський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення08.11.2024
Оприлюднено14.11.2024
Номер документу122944122
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про усиновлення, з них:

Судовий реєстр по справі —296/8389/24

Рішення від 08.11.2024

Цивільне

Корольовський районний суд м. Житомира

Петровська М. В.

Рішення від 08.11.2024

Цивільне

Корольовський районний суд м. Житомира

Петровська М. В.

Ухвала від 24.09.2024

Цивільне

Корольовський районний суд м. Житомира

Петровська М. В.

Ухвала від 16.09.2024

Цивільне

Корольовський районний суд м. Житомира

Петровська М. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні