625/337/24
Провадження № 2/625/130/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"12" листопада 2024 р. с. Різуненкове
Суддя Коломацького районного суду Харківської області Скляренко М.О., вирішуючи питання про можливість відкриття провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Коломацької селищної ради, третя особа Валківська державна нотаріальна контора Харківської області про визнання права власності на житловий будинок з господарськими спорудами в порядку спадкування за заповітом,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся до суду із позовною заявою, в якій просить визнати за ним право власності в порядку спадкування за заповітом на житловий будинок з господарськими спорудами, розташований за адресою: АДРЕСА_1 .
Дослідивши зміст позовної заяви з доданими до неї копіями документів, доходжу висновку про передчасність відкриття провадження у справі і необхідність залишення позовної заяви без руху як такої, що подана без додержання вимог, викладених у статті 175 ЦПК України, з огляду на наступне.
Так, згідно ч. 1 ст. 184 ЦПК України позов пред`являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції, де вона реєструється та не пізніше наступного дня передається судді.
Право на доступ до правосуддя не є абсолютним, на цьому наголошує і Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях «Голдер проти Великої Британії» від 21 лютого 1975 року, «Де Жуффр де ля Прадель проти Франції» від 16 грудня 1992 року, оскільки певна визначена процедура звернення за захистом свого порушеного, невизнаного або оспорюваного права повинна бути передбачена нормами національного законодавства. І за таких обставин кожна особа, звертаючись до суду із позовом, повинна дотримуватись норм процесуального законодавства.
У пункті 2 частини 3 статті 175 ЦПК України зазначено, що позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Проте, незважаючи на вищевказані імперативні вимоги подана позивачем до суду позовна заява не містить відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету у позивача ОСОБА_1 , відповідача Коломацької селищної ради та у третьої особи Валківської державної нотаріальної контори Харківської області.
За правилами, визначеними ч. 1 ч. 2 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином,позовну заявуслід залишитибез руху,як таку,що поданабез додержаннявимог,закріплених уст.175ЦПК України,із наданнямпозивачу п`ятиденногостроку дляусунення недоліківпозовної заявишляхом подачідо судупозовної заяви(таїї копії),яка повиннамістити відомості про наявність або відсутність електронного кабінету у позивача ОСОБА_1 , відповідача Коломацької селищної ради, а також у третьої особи Валківської державної нотаріальної контори Харківської області.
Керуючись ст.ст. 175, 176, 177, 185, 260, 261, 353 ЦПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Коломацької селищної ради, третя особа Валківська державна нотаріальна контора Харківської області про визнання права власності на житловий будинок з господарськими спорудами в порядку спадкування за заповітом залишити без руху.
Запропонувати позивачу ОСОБА_1 в п`ятиденний строк з моменту отримання цієї ухвали усунути недоліки позовної заяви шляхом подачі до суду позовної заяви (та її копії) із зазначенням у ній відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету у позивача ОСОБА_1 , відповідача Коломацької селищної ради, а також у третьої особи Валківської державної нотаріальної контори Харківської області.
Роз`яснити позивачу, що у разі невиконання недоліків у зазначений строк, позовна заява буде вважатися неподаною та йому повернута.
Ухвала окремо від рішення суду може бути оскаржена в апеляційному порядку лише щодо розміру судових витрат. В іншій частині заперечення на ухвалу може бути включено до апеляційної скарги на рішення суду.
З інформацією щодо тексту судового рішення учасники справи можуть ознайомитися у Єдиному державному реєстрі судових рішень за веб-адресою: http://www.reyestr.court.gov.ua.
Ухвала виготовлена 12 листопада 2024 року.
Суддя М.О. Скляренко
Суд | Коломацький районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 12.11.2024 |
Оприлюднено | 13.11.2024 |
Номер документу | 122946233 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом |
Цивільне
Коломацький районний суд Харківської області
Скляренко М. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні