12.11.24
Справа № 635/12934/24
Провадження № 2/635/5093/2024
УХВАЛА
про забезпечення позову
12 листопада 2024 року Харківський районний суд Харківської області в складі
головуючого судді Базова О.В..,
за участі секретаря судового засідання Макаренко С.І.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні заяву ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт НОМЕР_1 , виданий 10.12.2013 році про забезпечення позову у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору, - приватний нотаріус, Шкіря Юлія Валеріївна, Харківського міського нотаріального округу Харківської області та приватний нотаріус, Ніколенко Ганна Анатоліївна, Харківського районного нотаріального округу Харківської області, про визнання заповіту недійсним, -
ВСТАНОВИВ:
До Харківського районного суду Харківської області подано позов ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , яким вона просить визнати заповіт ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , посвідчений Шкірею Ю.В., приватним нотаріусом Харківського міського Нотаріального округу Харківської області від 20.07.2022 року- недійсним та стягнути з відповідача по справі ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 на її користь суму сплаченого судового збору.
Одночасно позивачем подано заяву про забезпечення позову, відповідно до якої вона просить в порядку забезпечення позову заборонити приватному нотаріусу Харківського районного нотаріального округу Харківської області Ніколенко Г.А., адреса реєстрації: 62489, смт. Безлюдівка, Харківський район, Харківська область, вул Зміївська, буд.48/2 видавати свідоцтва про право на спадщину після смерті ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_4 , спадкова справа № 81/2024 до вирішення даної справи по суті.
Відповідно до ст.152ч.1п.2ЦПК України заява про забезпечення позову подається одночасно з пред`явленням позову до суду, до якого подається позовна заява, за правилами підсудності, встановленими ЦПК України.
Відповідно до ч. 1ст. 153 ЦПК України, заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи.
Статтею 247ч.2ЦПК України встановлено, що фіксування судового засідання технічним засобом здійснює секретар судового засідання. У разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Враховуючи, що розгляд справи відбувався без виклику сторін за їх відсутності, відповідно до ст.153 ч. 1, ст. 247 ч. 2ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Суд, дослідивши заяву позивача про забезпечення позову та матеріали, що додані до позовної заяви, вважає, що заява про забезпечення позову підлягає задоволенню з огляду на таке.
Згідно ч. ч. 1, 2 ст. 149 ЦПК України, суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Відповідно до ст.150ч.1п.2ЦПК України позов забезпечується забороною вчиняти певні дії.
Згідно ч. 3 ст. 150 ЦПК України, заходи забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.
Згідно ч.5 ст. 153ЦПК України залежно від обставин справи суд може забезпечити позов повністю або частково.
Згідно роз`яснень, що містяться у п.4постанови Пленуму Верховного СудуУкраїни №9від 22грудня2006року«Пропрактику застосуванняцивільного процесуальногозаконодавства прирозгляді заявпро забезпеченняпозову» суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
Таким чином, невжиття заходів забезпечення позову не повинно мати наслідком заподіяння шкоди позивачу, а вжиття таких заходів не повинно мати наслідком заподіяння шкоди заінтересованим особам. Однією з підстав задоволення заяви про забезпечення позову є спроможна вірогідність повідомлених обставин, що можуть перешкодити виконанню судового рішення. Тобто, підстави для забезпечення позову є оціночними та враховуються судом в залежності до конкретного випадку.
Як вбачається зі змісту позовної заяви, позивач з посиланням на статті 215, 225 ЦК України просить визнати заповіт ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 таким, що є не дійсним, оскільки на момент укладення спірного заповіту волевиявлення заповідача не було вільним та не відповідало його внутрішній волі через наявність у ОСОБА_2 стійкого, хронічного розладу здоров`я.
Отже, враховуючи ту обставину, що невжиття заходів забезпечення позову може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду, в разі його задоволення, а також не забезпечити ефективний захист оспорюваних прав та інтересів позивача, за захистом яких вона звернулась, оскільки боржником у судовому порядку оскаржується виконавчий документ, за яким здійснюється стягнення, виходячи з принципу обов`язковості рішень суду, передбаченогост. 124 Конституції Українитаст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, враховуючи, що між сторонами дійсно виник спір, заява про вжиття заходів забезпечення позову шляхом заборони приватному нотаріусу Харківського районного нотаріального округу Харківської області Ніколенко Г.А., адреса реєстрації: 62489, смт. Безлюдівка, Харківський район, Харківська область, вул. Зміївська, буд.48/2 видавати свідоцтва про право на спадщину після смерті ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_4 , спадкова справа № 81/2024 до вирішення даної справи по суті, підлягає задоволенню.
Відповідно до вимог ч. 5ст. 153 ЦПК України, залежно від обставин справи суд може забезпечити позов повністю або частково.
До такого висновку суд дійшов, виходячи з розумності, обґрунтованості й адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову, з урахуванням забезпечення збалансованості інтересів сторін, наявності зв`язку між конкретним видом, що застосовується для забезпечення позову, і предметом позовної вимоги, оскільки такий вид забезпечення позову спроможний забезпечити фактичне виконання рішення суду в разі задоволення позову.
На підставі викладеного та керуючись ст. 150-153 ЦПК України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Заяву ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 ,паспорт НОМЕР_1 ,виданий 10.12.2013році прозабезпечення позовуу цивільнійсправі запозовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 ,треті особи,що незаявляють самостійнихвимог напредмет спору,-приватний нотаріус,Шкіря ЮліяВалеріївна,Харківського міськогонотаріального округуХарківської областіта приватнийнотаріус,Ніколенко ГаннаАнатоліївна,Харківського районногонотаріального округуХарківської області,про визнаннязаповіту недійсним - задовольнити.
Заборонити приватному нотаріусу Харківського районного нотаріального округу Харківської області Ніколенко Г.А., адреса реєстрації: 62489, смт. Безлюдівка, Харківський район, Харківська область, вул Зміївська, буд.48/2 видавати свідоцтва про право на спадщину після смерті ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_4 , спадкова справа № 81/2024 до вирішення даної справи по суті.
Ухвала підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від її оскарження і відкриття виконавчого провадження.
Примірник ухвали про забезпечення позову одночасно з направленням заявнику направляється судом для негайного виконання всім особам, яких стосуються заходи забезпечення позову і яких суд може ідентифікувати, а також відповідним державним та іншим органам для вжиття відповідних заходів.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом 15 днів з дня її підписання.
Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Відомості, що не проголошуються:
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , паспорт НОМЕР_1 , виданий 10 грудня 2013 року Харківським РВГУДМСУ України в Харківській області, РНОКПП НОМЕР_2 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_2 , засіб зв`язку НОМЕР_3 ;
Відповідач: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_3 , засіб зв`язку: НОМЕР_4
Третя особа: - приватний нотаріус, Шкіря Юлія Валеріївна, Харківського міського нотаріального округу Харківської області, номер посвідчення: НОМЕР_5 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_4 , засіб звязку +38 097-241-04-76, НОМЕР_6 ;
Третя особа: - приватний нотаріус,Ніколенко ГаннаАнатоліївна,Харківського районногонотаріального округуХарківської області, зареєстрована за адресою: 62489, смт. Безлюдівка, Харківський район, Харківська область, вул. Зміївська, буд.48/2, засіб зв`язку: +38(057) 763-56-96
На підставі ч. 4 ст.268ЦПК України ухвала складена і підписана без її проголошення 12.11.2024 року.
Ухвала набирає законної сили з дня її підписання.
Суддя О.В. Базов
Суд | Харківський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 12.11.2024 |
Оприлюднено | 14.11.2024 |
Номер документу | 122953261 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом |
Цивільне
Харківський районний суд Харківської області
Базов О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні