ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"12" листопада 2024 р. Справа № 911/2808/24
Господарський суд Київської області у складі судді Яреми В.А., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 та ОСОБА_2
до 1. Садівницького товариства Полісся-2006
2. Державного реєстратора Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Коваленко А.В.
про визнання недійсними рішень та скасування реєстраційного запису
установив:
Через канцелярію Господарського суду Київської області від ОСОБА_1 та ОСОБА_2 надійшла позовна заява до Садівницького товариства Полісся-2006 та Управління державної реєстрації Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) (ідентифікаційний код 43315602) про:
- визнання недійсним рішень, прийнятих 23.05.2024 загальними зборами учасників Громадської організації Садівницьке товариства Полісся-2006 (ідентифікаційний код 33710474) та оформлених протоколом №05/24 від 23.05.2024;
- визнання протиправною реєстраційної дії, вчиненої 27.05.2024 державним реєстратором Управління державної реєстрації Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), номер запису 1003317770005000405 щодо внесення змін про юридичну особу Садівницьке товариства Полісся-2006 (ідентифікаційний код 33710474);
- скасування в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань реєстраційного запису від 27.05.2024 №1003317770005000405, здійсненого державним реєстратором Управління державної реєстрації Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) щодо внесення змін про юридичну особу Садівницьке товариства Полісся-2006 (ідентифікаційний код 33710474).
Ухвалою Господарського суду Київської області від 28.10.2024 у справі №911/2808/24 залишено позовну заяву ОСОБА_1 та ОСОБА_2 без руху, постановлено виявлені недоліки усунути протягом десяти днів з дня вручення зазначеної ухвали.
01.11.2024 через канцелярію Господарського суду Київської області від ОСОБА_1 та ОСОБА_2 надійшла заява про усунення недоліків разом з позовною заявою (у новій редакції), спрямованої до Садівницького товариства Полісся-2006 та Державного реєстратора Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Коваленко А.В. з вимогами про:
- визнання недійсними рішень, прийнятих 23.05.2024 загальними зборами учасників Громадської організації Садівницьке товариства Полісся-2006 (ідентифікаційний код 33710474) та оформлених протоколом №05/24 від 23.05.2024;
- скасування в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань реєстраційного запису від 27.05.2024 №1003317770005000405, здійсненого державним реєстратором Управління державної реєстрації Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) щодо внесення змін про юридичну особу Садівницьке товариства Полісся-2006 (ідентифікаційний код 33710474).
Відповідно до приписів ст. ст. 174, 176 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
За відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.
З огляду наведеного суд доходить висновку прийняти до розгляду позовну заяву ОСОБА_1 та ОСОБА_2 (у новій редакції), спрямовану до Садівницького товариства Полісся-2006 та Державного реєстратора Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Коваленко А.В. з вимогами про визнання недійсними рішень та скасування реєстраційного запису, відтак відкрити провадження у справі.
Відповідно до ст. ст. 12, 247, 177, 181 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку, зокрема, позовного провадження (загального або спрощеного).
Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
У порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи, зокрема, у спорах, які виникають з корпоративних відносин, та спорах з правочинів щодо корпоративних прав (акцій).
Завданнями підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.
Беручи до уваги характер спірних правовідносин, зважаючи на заявлені позивачками у даному спорі вимоги, суд дійшов висновку, що справа за відповідно поданим позовом підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження з призначенням її до розгляду у підготовчому засіданні.
Поряд з тим у позовній заяві, у тому числі і в новій редакції вказано третіх осіб: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 та ОСОБА_5 .
Відповідно до приписів ч.ч. 1, 3 ст. 50 ГПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.
У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.
Однак позивачками не обґрунтовано, на які права та обов`язки вказаних вище осіб щодо однієї із сторін може вплинути рішення у даній справі, зокрема які права та обов`язки можуть з`явитися/змінитися/припинитися у цих осіб у разі задоволення поданого позову про визнання недійсними рішень та скасування реєстраційного запису, як наслідок позивачками не доведено наявності підстав для залучення відповідних осіб у якості третіх осіб у розумінні статті 50 ГПК України.
До того ж суд звертає увагу позивача на те, що будь-які процесуальні заява та/або клопотання повинні містити посилання на правові норми, що надають суду можливість здійснити таку процесуальну дію, та бути обґрунтованими посиланням на конкретні обставини та наявністю доказів в підтвердження таких обставин.
Вказаний вище висновок суду не позбавляє позивача та/або заінтересовану особу (осіб) клопотати про вчинення відповідної процесуальної дії згідно статті 50 ГПК України із наведенням передбачених такою нормою мотивів та обґрунтування.
До того ж суд звертає увагу на те, що приписи статті 50 ГПК України презюмують право учасника справи заявити про залучення третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, однак не передбачають права одного з учасників при поданні відповідної заяви обирати, на боці кого зі сторін має брати участь така третя особа, оскільки саме остання реалізує відповідне право згідно поданої нею заяви про вступ у справу на стороні позивача або відповідача.
Крім того суд звертає увагу позивачок на необхідності виконати вимоги п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України та вказати повне ім`я фізичної особи, вказаної як відповідач 2 за позовом у новій редакції, а саме: прізвище, ім`я та по батькові.
Суд пропонує учасникам справи подавати письмові пояснення та всі наявні документи на підтвердження їх правової позиції з метою розгляду справи в електронному вигляді, із застосуванням електронного цифрового підпису, на електронну адресу суду, у тому числі через особистий кабінет в системі Електронний суд, поштою.
Суд звертає увагу відповідача 1 на те, що:
- згідно частин 6 статті 6 ГПК України - адвокати, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку;
- згідно ч.ч. 1, 4 ст. 170 ГПК України: будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити, зокрема, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду;
- згідно частин 10 статті 165 ГПК України суд має право вирішити справу за наявними матеріалами також у разі, якщо відзив подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його і не навела поважних причин невиконання такого обов`язку.
Керуючись ст. ст. 12, 181, 174, 176, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
постановив:
1. Прийняти до розгляду позовну заяву ОСОБА_1 та ОСОБА_2 (у новій редакції) та відкрити провадження у справі за правилами загального позовного провадження.
2. Призначити на 16.12.2024 о 10:00 підготовче засідання, що відбудеться в приміщенні Господарського суду Київської області за адресою: м. Київ, вул. С. Петлюри, 16/108.
3. Викликати у підготовче засідання представників учасників справи.
4. Зобов`язати позивачок до 16.12.2024 виконати вимоги п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України та надати письмові пояснення із зазначенням повного ім`я фізичної особи, вказаної як відповідач 2 за позовом у новій редакції, а саме: прізвище, ім`я та по батькові.
5 Позивачки вправі надати суду у письмовій формі у строк до 16.12.2024: додаткові докази по справі (за наявності) разом з доказами направлення копій вказаних доказів іншій стороні; заяви та клопотання, які відповідно до ст. 182 ГПК України мають бути вирішені у підготовчому засіданні (за наявності) разом з доказами направлення копій вказаних заяв та/чи клопотань на адресу іншої сторони.
6. Протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі відповідач вправі надати суду у письмовій формі відзив на позов, а також у строк до 16.12.2024 - заяви та клопотання, які відповідно до ст. 182 ГПК України мають бути вирішені у підготовчому засіданні (за наявності) разом з доказами направлення копій вказаних заяв та/чи клопотань на адресу іншої сторони.
7. Довести до відома учасників справи, що у разі подання до суду заяв по суті, зокрема відзиву, відповіді на відзив та/або клопотань з процесуальних питань, до таких заяв та клопотань додаються докази надсилання (надання) їх копій та доданих до нього документів іншим учасникам справи.
8. Роз`яснити учасникам справи, що згідно приписів ст. 118 Господарського процесуального кодексу України: право на вчинення процесуальних дій втрачається із закінченням встановленого законом або призначеного судом строку; заяви, скарги і документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
9. Повідомити учасників справи про можливість:
- надавати суду всі необхідні документи (заяви, пояснення, клопотання тощо) в електронному вигляді, із застосуванням електронного цифрового підпису, на електронну адресу суду, у тому числі через на електронну адресу суду через особистий кабінет в системі Електронний суд, поштою або дистанційними засобами зв`язку;
- отримати інформацію в справі, що розглядається, на вебсторінці офіційного вебпорталу судової влади у мережі Інтернет за адресою: ko.arbitr.gov.ua/sud5012/.
10. Повідомити відповідача 1 про обов`язок:
- зокрема, адвокатів та юридичних осіб зареєструвати офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі;
- вказувати у заявах, клопотаннях поясненнях відомості про наявність зареєстрованого електронного кабінету.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею відповідно до ч. 2 ст. 235 ГПК України та оскарженню окремо від рішення суду не підлягає відповідно до ч. 2 ст. 254, ст. 255 ГПК України.
Суддя В.А. Ярема
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 12.11.2024 |
Оприлюднено | 14.11.2024 |
Номер документу | 122955636 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин про оскарження рішень загальних зборів учасників товариств, органів управління |
Господарське
Господарський суд Київської області
Ярема В.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні