Справа № 456/3721/24
Провадження № 1-кс/456/1285/2024
УХВАЛА
"13" листопада 2024 р. слідчий суддя Стрийського міськрайонного суду Львівської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 ,з участюпрокурора ОСОБА_3 розглянувши клопотанняслідчого СтрийськогоРУП ГУНП уЛьвівській області ОСОБА_4 про дозвілна затриманняз метоюприводу досуду длярозгляду клопотанняпро обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженеця с. Жирова, Жидачівського району, Львівської області, проживаючого та зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , громадянина України, з середньою спеціальною освітою, не одруженого, не працюючого, раніше не судимого,
встановив:
Слідчий Стрийського РУП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_4 звернулася до суду з клопотанням, в якому просить надати дозвіл на затримання підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , з метою приводу до суду для обрання йому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
В обгрунтування клопотання покликається на те, що слідчим відділенням Стрийського районного управління поліції ГУ Національної поліції у Львівській області розслідується кримінальне провадження №42024142330000067від 11червня 2024 року, за підозрою ОСОБА_5 ,у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 336 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що відповідно до ст. 17 Конституції України захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу. Згідно ст. 65 Конституції України захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов`язком громадян України.
Разом з цим, Указом Президента від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», у зв`язку з військовою агресією російської федерації проти України, в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 днів, який надалі Указами Президента продовжено, в тому числі відповідно до Указу від 07.11.2022р. №757/2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» з 05 годин 30 хвилин 21 листопада 2022 року на 90 діб.
Також, Указом Президента України «Про загальну мобілізацію» від 24.02.2022 №65/2022 передбачено, що у зв`язку із військовою агресією російської федерації проти України та з метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних сил України та інших військових формувань, на території України оголошено загальну мобілізацію, яка проводиться протягом 90 діб, та яку неодноразово продовжено Указами Президента України «Про продовження строку проведення загальної мобілізації», в тому числі відповідно до Указу від 07.11.2022р. №757/2022, з 21 листопада 2022 року на 90 діб.
Згідно ст. 1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» особливий період це період виконання громадянами України свого конституційного обов`язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій. Також згідно п. 1, 3 ст. 22 вказаного Закону, громадяни України зобов`язані з`являтися за викликом до територіального центру комплектування та соціальної підтримки для взяття на військовий облік військовозобов`язаних чи резервістів, визначення їх призначення на особливий період, а також під час мобілізації громадяни зобов`язані з`явитися до військових частин або на збірні пункти територіального центру комплектування та соціальної підтримки у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках керівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки).
Так, 27.01.2023 ОСОБА_5 перебував у ІНФОРМАЦІЯ_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 ), а в подальшому того ж дня пройшов медичний огляд військово-лікарською комісією при ІНФОРМАЦІЯ_3 , за результатами проведення якого, його визнано придатним до військової служби у військовий час, про що комісією складено довідку військово-лікарської комісії № 146 від 27.01.2023.
27.01.2023 ОСОБА_5 , перебуваючи у приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 ), що за адресою АДРЕСА_1 отримав повістку про виклик на 09:00 год. 01.02.2023 до вказаного відділу з метою відправлення для проходження військової служби, що підтвердив власноручним підписом.
Проте, ОСОБА_5 ,будучи військовозобов`язанимта придатнимза станомздоров`ядля проходженнявійськової служби,не маючиправових підставна відстрочкувід призовувідповідно дост.23Закону України«Про мобілізаційнупідготовку тамобілізацію»,з метоюухилення відпризову навійськову службупід часмобілізації,на особливийперіод,без поважнихпричин,умисно неприбув заповісткою навідправку дляпроходження військовоїслужби 01.02.2023о 09:00год.до ІНФОРМАЦІЯ_5 ,про поважністьпричин неявкине повідомив,про що01.02.2023 працівниками центру комплектування складено відповідний акт, тим самим ухилився від призову на військову службу під час мобілізації.
Таким чином, в діях ОСОБА_5 наявні всі підстави для обґрунтованої підозри його в ухиленні від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 336 КК України.
25.10.2024 року ОСОБА_5 повідомлено про підозру за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст. 336 КК України, яку надіслано поштовим зв`язком.
Підозрюваний ОСОБА_5 покинув місце свого постійного проживання і на даний час його місцезнаходження не відоме, що свідчить про те, що він може переховуватись від органів досудового розслідування та суду.
Постановою слідчого СВ Стрийського РУП ГУНП у Львівській області від 07.11.2024 року у кримінальному провадженні №42024142330000067 від 11.06.2024 року ОСОБА_5 оголошено у розшук.
Беручи до уваги те, що підозрюваний ОСОБА_5 з метою уникнення притягнення до кримінальної відповідальності, переховується від органів досудового розслідування, перебуваючи на волі може чинити тиск на свідків, що свідчить про неможливість запобігання ризикам шляхом застосування більш м`яких запобіжних заходів, ніж тримання під вартою, місце його знаходження на даний час невідоме, а тому слідча звернулася з даним клопотанням до суду.
Прокурор в судовому засіданні підтримав клопотання повністю та просив його задоволити.
Заслухавши думку прокурора, який просить задоволити заявлене клопотання, проаналізувавши матеріали справи, слідчий суддя прийшов до висновку, що клопотання підлягає до задоволення з наступних підстав.
Згідно ст. 188 КПК України прокурор, слідчий за погодженням з прокурором має право звернутися із клопотанням про дозвіл на затримання підозрюваного, обвинуваченого з метою його приводу для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Це клопотання може бути подане: 1) одночасно з поданням клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або зміни іншого запобіжного заходу на тримання під вартою; 2) після подання клопотання про застосування запобіжного заходу і до прибуття підозрюваного, обвинуваченого до суду на підставі судового виклику; 3) після неприбуття підозрюваного, обвинуваченого за судовим викликом для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою і відсутності у слідчого, суду на початок судового засідання відомостей про поважні причини, що перешкоджають його своєчасному прибуттю.
Відповідно до ч. 4 ст. 189 КПК України слідчий суддя, суд відмовляє у наданні дозволу на затримання підозрюваного, обвинуваченого з метою його приводу, якщо прокурор не доведе, що зазначені у клопотанні про застосування запобіжного заходу обставини вказують на наявність підстав для тримання під вартою підозрюваного, обвинуваченого, а також є достатні підстави вважати, що: підозрюваний, обвинувачений переховується від органів досудового розслідування чи суду; одержавши відомості про звернення слідчого, прокурора до суду із клопотанням про застосування запобіжного заходу підозрюваний, обвинувачений до початку розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу вчинить дії, які є підставою для застосування запобіжного заходу і зазначені у ст. 177 цього Кодексу.
Відповідно до ст..492 КПК України затримання та тримання під вартою можуть застосовуватися до неповнолітнього лише у разі, якщо він підозрюється або обвинувачується у вчиненні тяжкого чи особливо тяжкого злочину.
З витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань вбачається, що 11.06.2024 року було внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст.336 КК України (кримінальне провадження №42024142330000067).
Згідно ч. 3 ст. 190 КПК України ухвала про дозвіл на затримання з метою приводу втрачає законну силу з моменту: приводу підозрюваного, обвинуваченого до суду; або закінчення строку дії ухвали, зазначеного в ній, або закінчення шести місяців із дати постановлення ухвали, у якій не зазначено строку її дії; або відкликання ухвали прокурором.
Відповідно до ч.1 ст.189 КПК України слідчий суддя, суд не має права відмовити в розгляді клопотання про дозвіл на затримання з метою приводу підозрюваного, обвинуваченого, навіть якщо існують підстави для затримання без ухвали суду про затримання з метою приводу.
Наявність ризиків, передбачених ст. 177 КПК України, підтверджується тим, що ОСОБА_5 підозрюється у скоєнні злочину, за який законом передбачено покарання у виді позбавлення волі, його місце перебування невідоме, до органів досудового розслідування не з`являється, що вказує на бажання останнього ухилитись від слідства та суду. Крім того, постановою слідчого Стрийського РУП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_4 від 07.11.2024 року підозрюваного ОСОБА_5 оголошено у розшук.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що клопотання слідчого про дозвіл на затримання з метою приводу для розгляду клопотання про обраннязапобіжного заходуу виглядітримання підвартою відносно ОСОБА_5 , підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст.336 КК України, в рамках наявного кримінального провадження є обґрунтованим та таким, що підлягає до задоволення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 177, 183, 184, 187-191 КПК України, -
ухвалив:
Надати дозвілна затриманняпідозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з метою приводу до суду для розгляду клопотання про обрання йому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Виконання ухвали доручити Стрийському РУП ГУ НП у Львівській області.
Після виконання ухвали Стрийському РУПГУ НПу Львівськійобласті необхідно терміново повідомити суд та прокурора.
Ухвала про затримання з метою приводу втрачає законну силу з моменту: приводу підозрюваного, обвинуваченого до суду; закінчення строку дії ухвали, зазначеного в ній, або закінчення шести місяцівіз дати постановлення ухвали, у якій не зазначено строку її дії; відкликання ухвали прокурором.
Відповідно до ст. 191 КПК України затримана на підставі ухвали слідчого судді, суду особа не пізніше 36 (тридцяти шести) годин з моменту затримання повинна бути звільнена або доставлена до слідчого судді, суду, який постановив ухвалу про дозвіл на затримання з метою приводу. Службова особа, яка на підставі ухвали слідчого судді, суду про дозвіл на затримання затримала особу, зобов`язана негайно вручити їй копію зазначеної ухвали. Уповноважена службова особа (якій законом надане право здійснювати затримання), яка затримала особу на підставі ухвали слідчого судді, суду про дозвіл на затримання або у якої під вартою тримається особа, щодо якої діє ухвала про дозвіл на затримання, негайно повідомляє про це слідчого, прокурора, зазначеного в ухвалі.
Ухвала підлягає негайному виконанню після її проголошення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Стрийський міськрайонний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 13.11.2024 |
Оприлюднено | 14.11.2024 |
Номер документу | 122968257 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про дозвіл на затримання з метою приводу |
Кримінальне
Стрийський міськрайонний суд Львівської області
Сас С. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні