ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.:(057) 702-07-99, факс: (057) 702-08-52,
гаряча лінія: (096) 068-16-02, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ: 03499901, UA368999980313151206083020649
У Х В А Л А
13.11.2024 Справа № 905/1331/24
Господарський суд Донецької області у складі судді Фурсової С.М., розглянувши матеріали заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «ДТЕК Курахівська ЦЗФ» із запереченнями проти розгляду справи за правилами спрощеного провадження без повідомлення (виклику) сторін
у справі за позовом Акціонерного товариства «Українська залізниця» (03680, місто Київ, вулиця Єжи Ґедройця, будинок №5; код ЄДРПОУ 40075815)
до Товариства з обмеженою відповідальністю «ДТЕК Курахівська ЦЗФ» (85621, Донецька область, с. Вовчанка, вулиця Нагорна, будинок №1-А; код ЄДРПОУ 33959754)
про стягнення 198 885,00 гривень
В С Т А Н О В И В
До Господарського суду Донецької області надійшла позовна заява Акціонерного товариства «Українська залізниця» до Товариства з обмеженою відповідальністю «ДТЕК Курахівська ЦЗФ» про стягнення 198 885,00 гривень штрафу.
В обґрунтування заявлених вимог позивач посилається на невірне зазначення відповідачем маси відправленого вантажу за накладною №49542848 у вагоні №53146585, у зв`язку з чим просить стягнути штраф.
Ухвалою суду від 17.10.2024 прийнято позовну заяву та відкрито провадження по справі №905/1331/24, справу вирішено розглядати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін, встановлено відповідачу строк для подання заяви із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, відзиву на позов та доказів, на яких ґрунтуються його заперечення протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому цієї ухвали.
Від відповідача через підсистему «Електронний суд» 13.11.2024 отримано заяву із запереченнями проти розгляду справи №905/1331/24 за правилами спрощеного провадження, та просить розглядати дану справу за правилами загального позовного провадження.
Заявник вказує, що заявлена сума штрафу у розмірі 198 885,00 гривень, має суттєве значення для фінансового стану та виробничої діяльності підприємства, коли підприємство працює в складних умовах, знаходячись територіально на території Донецької області близько від лінії зіткнення, де ведуться бойові дії, внаслідок військової агресії Російської федерації. Відповідач вказує, що не згоден з даним позовом, вважає, що справа, потребує детального розгляду спору по суті та з`ясування усіх обставин, що мають значення для її вирішення, що може бути досягнуто виключно в процесі розгляду справи за правилами загального провадження. Зауважив, що відзив на позов буде подано пізніше.
Як передбачено в ч.2 ст.247 Господарського процесуального кодексу України в порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
У порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи: про банкрутство; за заявами про затвердження планів санації боржника до відкриття провадження у справі про банкрутство; у спорах, які виникають з корпоративних відносин, та спорах з правочинів щодо корпоративних прав (акцій); у спорах щодо захисту прав інтелектуальної власності, крім справ про стягнення грошової суми, розмір якої не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; у спорах, що виникають з відносин, пов`язаних із захистом економічної конкуренції, обмеженням монополізму в господарській діяльності, захистом від недобросовісної конкуренції, крім випадків, передбачених статтею 252-1 цього Кодексу; у спорах між юридичною особою та її посадовою особою (у тому числі посадовою особою, повноваження якої припинені) про відшкодування збитків, заподіяних такою посадовою особою юридичній особі її діями (бездіяльністю); у спорах щодо приватизації державного чи комунального майна; в яких ціна позову перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; інші вимоги, об`єднані з вимогами у спорах, вказаних у пунктах 3-8 цієї частини. (ч.4 ст.247 Господарського процесуального кодексу України).
Відповідно до ч.1 ст.12 Господарського процесуального кодексу України, господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку наказного провадження, позовного провадження (загального або спрощеного). Для цілей цього Кодексу малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (ч.5 вказаної статті).
Приписи частини 3 статті 247 Господарського процесуального кодексу України встановлюють норму, згідно якої, при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі (ч.1 ст.250 вказаного Кодексу).
Позивач звернувся до суду з клопотанням про здійснення розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними матеріалами у справі.
Як вбачається з ухвали суду про відкриття провадження у справі від 17.10.2024, суд, виходячи з приписів п.2 ч.5 ст.12 Господарського процесуального кодексу України, приймаючи до уваги, що ціна позову у справі не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб та відсутні інші обставин, з якими процесуальний закон пов`язує неможливість розгляду справи в межах спрощеного позовного провадження, беручи до уваги характер спірних правовідносин та предмет доказування, враховуючи обраний позивачем спосіб захисту, обсяг та характер доказів у справі, які мають бути зібрані та досліджені, призначив справу до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Керуючись ч.2 ст.250 Господарського процесуального кодексу України суд встановив відповідачу строк для подання заяви із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження протягом п`яти днів з дня вручення йому цієї ухвали.
Якщо відповідач не подасть у встановлений судом строк такі заперечення, він має право ініціювати перехід до розгляду справи за правилами загального позовного провадження лише у випадку, якщо доведе, що пропустив строк з поважних причин. (ч.5 ст.250 Господарського процесуального кодексу України).
Як встановлено судом, згідно з довідкою про доставку електронного листа, що сформована в програмі «Діловодство спеціалізованого суду», ухвала від 17.10.2024 отримана в особистому кабінеті в підсистемі «Електронний суд» Товариством з обмеженою відповідальністю «ДТЕК Курахівська ЦЗФ» - 17.10.2024.
Таким чином, строк в межах якого відповідач мав можливість подати заяву із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження сплинув 22.10.2024.
Фактично заява подана відповідачем до суду 13.11.2024, тобто поза межами встановленого судом строку.
У тексті заяви із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження відсутнє обґрунтування щодо причин пропуску процесуального строку з наведенням поважності причин пропуску такого строку, внаслідок чого суд повертає заяву без розгляду внаслідок пропуску строку звернення.
Керуючись ст.ст. 12, 234, 235, 247, 250 Господарського процесуального кодексу України, суд -
У Х В А Л И В
Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «ДТЕК Курахівська ЦЗФ» із запереченнями проти розгляду справи №905/1331/24 за позовом Акціонерного товариства «Українська залізниця» до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «ДТЕК Курахівська ЦЗФ» про стягнення 198 885,00 гривень штрафу за правилами спрощеного провадження повернути заявнику без розгляду.
Ухвала набрала законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Інформацію щодо руху справи можна отримати на інформаційному сайті http://www.reyestr.court.gov.ua, веб-порталі Судова влада України (dn.arbitr.gov.ua).
Суддя С.М. Фурсова
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 13.11.2024 |
Оприлюднено | 15.11.2024 |
Номер документу | 122981570 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань перевезення, транспортного експедирування залізницею |
Господарське
Господарський суд Донецької області
Фурсова Світлана Миколаївна
Господарське
Господарський суд Донецької області
Фурсова Світлана Миколаївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні