ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД
Миколаївської області
Справа №477/2827/24
Провадження №2/477/1445/24
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
12 листопада 2024 року м.Миколаїв
Суддя Жовтневого районного суду Миколаївської області Семенова Л.М., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Первомайської сільської військової адміністрації Миколаївського району Миколаївської області, третя особа Державний нотаріус П`ятої Миколаївської державної нотаріальної контори Миколаївської області, про визначення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
08 листопада 2024 року до суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 , подана його представником адвокатом Ніколенко Іриною Олександрівною 07 листопада 2024 року через систему «Електронний суд», до Первомайської сільської військової адміністрації Миколаївського району Миколаївської області, третя особа Державний нотаріус П`ятої Миколаївської державної нотаріальної контори Миколаївської області, про визначення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини, відповідно до якої позивач просить визначити йому додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини за законом після смерті батька ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , тривалістю у два місяці з дня набрання рішенням суду законної сили.
Вивчивши заяву та додані до неї матеріали вважаю, що позовна заява подана без додержання вимог, викладених у статті 175,177 ЦПК України, і підлягає залишенню без руху відповідно до частини 1 статті 185 ЦПК України.
По-перше, відповідно до пункту 2 частини 3 статті 175 ЦПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Представником позивачане зазначеноу позовнійзаяві відомостіщодо наявності абовідсутності електронногокабінету увідповідача Первомайської сільської військової адміністрації Миколаївського району Миколаївської області.
Вказане має значення, зважаючи на наступне.
Згідно з частиною 1 статті 177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
У разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї, в електронній формі через електронний кабінет позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів з урахуванням положеньстатті 43цього Кодексу.
Відповідно до положень частини 7 статті 43 ЦПК України у разі подання до суду в електронній формі заяви по суті справи, зустрічного позову, заяви про збільшення або зменшення позовних вимог, заяви про зміну предмета або підстав позову, заяви про залучення третьої особи, апеляційної скарги, касаційної скарги та документів, що до них додаються, учасник справи зобов`язаний надати доказ надсилання таких матеріалів іншим учасникам справи.
Такі документи в електронній формі направляються з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а у разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.
Представником позивача, який подав позовну заяву в електронній формі, долучено до позовної заяви докази надсилання позовної заяви з додатками лише третій особі до її електронного кабінету.
Таким чином, відповідно до положень частини 7 статті 43 ЦПК України та частини 1 статті 177 ЦПК України, позивач має зазначити у позовнійзаяві відомостіщодо наявності абовідсутності електронногокабінету увідповідача,та відповідноабо надатидокази надсилання позовної заяви з додатками в електронній формі до електронного кабінету відповідача, або у разі відсутності у відповідача електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення та надати суду відповідний доказ їх надсилання.
По-друге, відповідно до частини 4 статті 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку та розмірі.
Суд зазначає, що при визначенні розміру судового збору за вимогою немайнового характеру треба врахувати, що відповідно до статті 4 Закону України "Про судовий збір" за вимоги немайнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що відповідає 1211,20 грн.
Відповідно до частини 3 статті 4 Закону України «Про судовий збір», при поданні до суду процесуальних документів в електронній формі застосовується коефіцієнт0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Таким чином, позивачем має бути сплачено судовий збір у розмірі 1211,20 х 0,8 = 968,96 грн.
До позовної заяви ж долучено квитанцію про сплату судового збору у розмірі 847, 84 грн.
Отже, позивач має надати належні докази на підтвердження сплати судового збору у встановленому Законом України "Про судовий збір" розмірі .
По-третє, за приписами пункту 5 частини 3 статті 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги та зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Згідно із частиною 5 статті 177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Суд зауважує, що відповідачами у справах про спадкування є територіальні громади в особі відповідних органів місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини при відсутності інших спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини.
Відтак, важливим є встановлення наявності або відсутності інших спадкоємців, з`ясування питання чи прийняли інші спадкоємці спадщину. Ці обставини мають значення як для визначення кола відповідачів, так і для вирішення спору.
Представник позивача у позовній заяві у якості відповідача зазначає Первомайську сільську військову адміністрацію Миколаївського району Миколаївської області, однак, при цьому, взагалі не зазначає, чи є крім позивача інші спадкоємці за законом чи заповітом, чи прийняли або не прийняли вони спадщину.
Крім того, як уже зазначалось судом, відповідачами у справах про спадкування при відсутності інших спадкоємців є територіальні громади в особі відповідних органів місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.
Суд звертає увагу представника позивача, що відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Первомайська селищна військова адміністрація Миколаївського району Миколаївської області є органом державної влади, натомість, органом місцевого самоврядування є Первомайська селищна рада, яка продовжує свою діяльність за адресою АДРЕСА_1 .
Враховуючи вищезазначене, позивачу необхідно навести обгрунтовані підстави звернення з даною вимогою саме до Первомайської сільської військової адміністрації Миколаївського району Миколаївської області.
Відповідно до частини 1 статті 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175,177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного, керуючись статтями 43,177,185 ЦПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Первомайської сільської військової адміністрації Миколаївського району Миколаївської області, третя особа Державний нотаріус П`ятої Миколаївської державної нотаріальної контори Миколаївської області, про визначення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини - залишити без руху, запропонувавши позивачу усунути недоліки, вказані в мотивувальній частині ухвали впродовж п`яти днів з дня отримання копії цієї ухвали.
У разі невиконання вимоги суду у вказаний строк позовна заява буде вважатися неподаною і повернеться позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Л.М.Семенова
Суд | Жовтневий районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 12.11.2024 |
Оприлюднено | 15.11.2024 |
Номер документу | 122987517 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них |
Цивільне
Жовтневий районний суд Миколаївської області
Семенова Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні