Справа № 206/5775/24
Провадження № 2/206/2069/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11.11.2024 м. Дніпро
Суддя Самарського районного суду м. Дніпропетровська Маштак К.С., перевіривши матеріали та зміст позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи: об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Семафорна-30Б», Департамент адміністративних послуг і дозвільних процедур Дніпровської міської ради про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, -
ВСТАНОВИВ:
06.11.2024 від представника позивача до Самарського районногосудум.Дніпропетровська надійшла дана позовна заява з додатками.
Порядок звернення до суду за судовим захистом урегульовано ЦПК України. Подання заяви до суду має відбуватись із дотриманням певних вимог, зокрема визначених ст.ст. 174-177 ЦПК України.
Зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху оскільки подана без додержання вимог ст. 175, 177 ЦПК України.
В порушення п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява не містить відомості про наявність або відсутність електронного кабінету представника позивача, відповідача та третіх осіб.
В порушення п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява не містить зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини, в тому числі: що ОСОБА_2 є онуком ОСОБА_3 , що ОСОБА_2 переїхав з Росії та проживав у квартирі з 2013 по 2017 роки та в 2017 році повернувся до Росії, де проживала його мати, на постійне місце проживання, а також що позивач не може розпорядитися своїм майном та несе додаткові витрати на утримання житла. До того ж в позовній заяві не зазначено, які саме законні права та інтереси позивача порушуються реєстрацією відповідача в квартирі.
Так, відповідно до ч. 5 ст. 177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Крім того, слід звернути увагу, що представником позивача до матеріалів позовної заяви долучено «Акт о фактическом проживании» від 21.10.2024, який складений не державною мовою.
Окрім цього, матеріали позовної заяви містять заяву про витребування доказів, зі змісту якої встановлено, що для повного та об`єктивного розгляду справи та підтвердження факту вибуття зі спірної квартири АДРЕСА_1 ОСОБА_2 , необхідно витребувати з Державної прикордонної служби України відомості щодо перетину ОСОБА_2 державного кордону України.
Так, відповідно до ч. 1 ст. 84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
Згідно п. 4 ч. 2 ст. 84 ЦПК України у клопотанні повинно бути зазначено вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
Так, в порушення п. 4 ч. 2 ст. 84 ЦПК України позивачем до заяви не долучено жодного доказу вжиття заходів щодо отримання витребування вказаної у заяві інформації.
Також, слід зазначити, що зі змісту позовної заяви встановлено, що відповідач ОСОБА_2 проживає на території РФ, однак стороною позивача в позовній заяві лише зазначено його адресу реєстрації як: АДРЕСА_2 , а фактичне місце його проживання на території Російської Федерації не зазначено, що позбавляє суд об`єктивної можливості у разі відкриття провадження у справі повідомити відповідача належним чином про розгляд вказаної справи та направити останньому копію ухвали про відкриття провадження разом з позовною заявою з додатками.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
У свою чергу, суддя звертає увагу, що прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини її основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду, кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.
Враховуючи викладене суддя приходить до обґрунтованого висновку, що позовна заява, подана без додержання вимог, викладених у ст.ст. 175, 177 ЦПК України, а тому підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків, що відповідає вимогам ст. 185 ЦПК України.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 84, 174-177, 185, 260 ЦПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи: Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Семафорна-30Б», Департамент адміністративних послуг і дозвільних процедур Дніпровської міської ради про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням залишити без руху.
Надати позивачу (представнику позивача) строк 5 днів з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків, а саме:
1) зазначити у позовній заяві відомості про наявність або відсутність електронного кабінету представника позивача, відповідача та третіх осіб;
2) зазначити докази, що підтверджують вказані в позовній заяві обставини, в тому числі: що ОСОБА_2 є онуком ОСОБА_3 , що ОСОБА_2 переїхав з Росії та проживав у квартирі з 2013 по 2017 роки та в 2017 році повернувся до Росії, де проживала його мати, на постійне місце проживання, а також що позивач не може розпорядитися своїм майном та несе додаткові витрати на утримання житла.
3) зазначити в позовній заяві, які саме законні права та інтереси позивача порушуються реєстрацією відповідача в квартирі;
4) зазначити в позовній заяві фактичну адресу проживання відповідача;
5) додати до позовної заяви всі наявні в позивача докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів.
Роз`яснити позивачу, що в разі якщо у вказаний строк недоліки позовної заяви не будуть усунуті, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачеві. Копію ухвали надіслати позивачу.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://sm.dp.court.gov.ua.
Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя К.С. Маштак
Суд | Самарський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 11.11.2024 |
Оприлюднено | 15.11.2024 |
Номер документу | 122996622 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням |
Цивільне
Самарський районний суд м.Дніпропетровська
Маштак К. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні