Справа № 386/380/24
Провадження № 2-п/386/11/24
УХВАЛА
про залишення заяви без руху
14 листопада 2024 року смт. Голованівськ
Суддя Голованівського районного суду Кіровоградської області Гут Ю. О.
розглянувши заяву Фермерського господарства «Колос» про перегляд заочного рішення Голованівського районного суду Кіровоградської області від 17 травня 2024 року по цивільній справі №386/380/24 за позовом ОСОБА_1 , який діє в інтересах ОСОБА_2 , до фермерського господарства «Колос» про розірвання договору оренди землі,
встановив:
Відповідач ФГ «Колос». звернувся до суду з заявою про перегляд заочного рішення Голованівського районного суду Кіровоградської області від 17 травня 2024 року, шляхом направлення заяви поштою 07.11.2024, яка надійшла до суду 13.11.2024, у якій просить скасувати та переглянути заочне рішення Голованівського районного суду Кіровоградської області від 17 травня 2024 року по цивільній справі №386/380/24 за позовом ОСОБА_1 , який діє в інтересах ОСОБА_2 , до фермерського господарства «Колос» про розірвання договору оренди землі.
Дослідивши матеріали заяви, приходжу до такого висновку.
Заява про перегляд заочного рішення повинна відповідати вимогам щодо форми і змісту, передбаченим ст. 285 ЦПК України. До неналежно оформленої заяви про перегляд заочного рішення застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.
Дослідивши заяву, суддя вважає, що подана заява не відповідає вимогам чинного законодавства, а тому згідно зі ст.185 ЦПК України, її належить залишити без руху, виходячи з наступного.
Згідно з вимогами ч.1, 2, 3 ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Заява про перегляд заочного рішення повинна відповідати вимогам щодо форми і змісту, передбаченим ст. 285 ЦПК України.
Відповідно до положень ст. 285 ЦПК України заява про перегляд заочного рішення повинна бути подана у письмовій формі.
У заяві про перегляд заочного рішення повинно бути зазначено: 1) найменування суду, який ухвалив заочне рішення; 2) ім`я (найменування) відповідача або його представника, які подають заяву, їх місце проживання чи місцезнаходження, номер засобів зв`язку; 3) обставини, що свідчать про поважність причин неявки в судове засідання та (або) неповідомлення їх суду, а також причин неподання відзиву, і докази про це; 4) посилання на докази, якими відповідач обґрунтовує свої заперечення проти вимог позивача; 5) клопотання про перегляд заочного рішення; 6) перелік доданих до заяви матеріалів.
Заява проперегляд заочногорішення підписуєтьсяособою,яка їїподає. До заяви про перегляд заочного рішення, поданої представником відповідача, додається довіреність або інший документ, який підтверджує його повноваження.
До заяви про перегляд заочного рішення додаються її копії за кількістю учасників справи та копії всіх доданих до неї матеріалів.
До заявипро переглядзаочного рішеннядодаються докази,на якіпосилається заявник.
До неналежно оформленої заяви про перегляд заочного рішення, а також до заяви, поданої особою, яка відповідно дочастини шостоїстатті 14 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються положеннястатті 185цього Кодексу.
Заявник до заяви не надав довіреність абоінший документ,який підтверджуєйого повноваженняпідпису та подання вказаної заяви.
Також, заявником в заяві про перегляд заочного рішення вказано, що ФГ «Колос» не було ознайомлене з матеріалами справи, однак на підтвердження свого твердження суду доказів не надано, в матеріалах справи знаходиться довідки про доставку документів до зареєстрованого електронного кабінету користувача , а саме позовної заяви з доданими до неї документами та про доставки електронного документу відповідачу по справі ФГ «Колос» ухвал та судових повісток, а також, про доставку в електронному вигляді заочного рішення суду 20.05.2024 о 12 год. 07 хв.
В заяві про перегляд заочного рішення заявник не зазначає коли дізнався про судове рішення та жодного доказу в підтвердження отримання або дату коли стало відомо про дане рішення суду не надає. В заяві зазначив, що його не було належним чином повідомлено про час, дату та місце судового засідання , жодні судові повістки не були вручені, повідомлення з пошти також не надходили, що не відповідає дійсності.
Відповідно доч.7ст.14ЦПК Україниособі,яка зареєструвалаелектронний кабінетв Єдинійсудовій інформаційно-комунікаційнійсистемі абоїї окремійпідсистемі (модулі),що забезпечуєобмін документами,суд вручаєбудь-якідокументи усправах,в якихтака особабере участь,виключно велектронній формішляхом їхнаправлення доелектронного кабінетутакої особи,що непозбавляє їїправа отриматикопію судовогорішення упаперовій форміза окремоюзаявою.
В клопотанні про поновлення пропущеного строку відповідачем також вказана причиною поважності неявки на судові засідання те, що його не було належним чином повідомлено про час , дату та місце судового засідання та жодна судова повістка не була вручена , відповідно , не було можливості знати про розгляд справи і бути присутнім на засіданні.
Проте зазначені обставини жодним чином не підтверджені та відповідних доказів не надано.
Відповідно до п. 3, 4 ч. 2 ст. 285 ЦПК України у заяві про перегляд заочного рішення повинно бути зазначено: обставини, що свідчать про поважність причин неявки в судове засідання та (або) неповідомлення їх суду, а також причин неподання відзиву, і докази про це; та посилання на докази, якими відповідач обґрунтовує свої заперечення проти вимог позивача.
В порушення наведених положень такі обставини в заяві не викладені та відсутнє посилання на докази, якими відповідач обґрунтовує свої заперечення проти вимог позивача.
Заяви повинні відповідати як загальним правилам щодо змісту і форми позовної заяви, встановленим ст. 175 ЦПК, так і вимогам щодо її змісту, передбаченим ст. 285 ЦПК України.
В порушення ст. 175, 177 ЦПК України заява не містить відомості про наявність або відсутність електронного кабінету сторін.
Заявник зобов`язаний додати до заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази заявник може додати до заяви копії відповідних доказів).
В порушення п.3, 4, 6 ч. 2 ст. 285 ЦПК України в заяві про перегляд заочного рішення не зазначено жодних обставин, що свідчать про поважність причин неявки в судове засідання та (або) неповідомлення їх суду, не надано жодних доказів про це.
В заяві не зазначені докази, якими відповідач обґрунтовує свої заперечення проти вимог позивача.
Відповідно до ч. 7 ст. 285 ЦПК України до заяви про перегляд заочного рішення додаються докази, на які посилається заявник.
Заявником до заяви не долучено жодного доказу на підтвердження обставин викладених в заяві, якими відповідач обґрунтовує свої заперечення проти вимог позивача.
Відповідно до ч. 8 ст.285ЦПК України до неналежно оформленої заяви про перегляд заочного рішення застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.
Частиною 1 статті 185ЦПК України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно із ч. 3 ст.185ЦПК України якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Враховуючи наведене, заяву слід залишити без руху, про що повідомити заявник та надати заявнику строк для усунення недоліків протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали.
Керуючись ст.ст. 175, 177, 185, 285 ЦПК України, суддя, -
постановив:
Заяву Фермерського господарства «Колос» про перегляд заочного рішення Голованівського районного суду Кіровоградської області від 17 травня 2024 року по цивільній справі №386/380/24 за позовом ОСОБА_1 , який діє в інтересах ОСОБА_2 , до фермерського господарства «Колос» про розірвання договору оренди землі,залишити без руху.
Надати заявнику строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання останнім копії ухвали суду.
Роз`яснити заявнику, що в разі якщо у вказаний строк недоліки заяви не будуть усунуті, заява буде вважатись неподаною та буде повернута останньому, що не перешкоджає повторному зверненню із аналогічною заявою до суду.
Копію ухвали суду надіслати заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Відповідно до ч. 2 ст. 353 ЦПК України заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя: Гут Ю. О.
Суд | Голованівський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 14.11.2024 |
Оприлюднено | 15.11.2024 |
Номер документу | 122999815 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Інші справи позовного провадження |
Цивільне
Голованівський районний суд Кіровоградської області
Гут Ю. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні