Справа № 629/6847/24
Провадження № 2/629/1727/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14.11.2024 року м.Лозова
Суддя Лозівського міськрайонного суду Харківської області Мицик С.А., розглянувши заяву про самовідвід судді Мицик Світлани Анатоліївни у цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Харківській області про стягнення моральної шкоди, -
встановив:
14.11.2024 року відповідно до протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями, судді Мицик Світлані Анатоліївні передана цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Харківській області про стягнення моральної шкоди.
14.11.2024 суддею заявлено самовідвід у даній справі, посилаючись на те, що ОСОБА_1 є суддею Лозівського міськрайонного суду Харківської області у відставці та у неї на теперішній час з ним добрі відносини та дружні стосунки.
Крім того, за цих обставин суддею Мицик С.А. раніше заявлялися самовідводи від участі в розгляді інших справ, у яких ОСОБА_1 був учасником справи, та які були задоволені.
Розглядаючи вказану заяву про самовідвід, суддя виходить з наступного.
Відповідно до ст. 36 ЦПК України суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо: 1) він є членом сім`ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім`ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу; 2) він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання або надавав стороні чи іншим учасникам справи правничу допомогу в цій чи іншій справі; 3) він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи; 4) було порушено порядок визначення судді для розгляду справи; 5) є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.
Згідно з ч. 1 ст. 39 ЦПК України з підстав, зазначених у статтях 36, 37 і 38 цього Кодексу, суддя, секретар судового засідання, експерт, спеціаліст, перекладач зобов`язані заявити самовідвід. Частина 3 згаданої статті визначає, що самовідвід може бути заявлений не пізніше початку підготовчого засідання або першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
Питання про відвід (самовідвід) судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі (ч. 1 ст. 40 ЦПК України).
Відповідно до ст. 15 Кодексу суддівської етики неупереджений розгляд справ є основним обов`язком судді. Суддя має право заявити самовідвід у випадках, передбачених процесуальним законодавством, у разі наявності упередженості щодо одного з учасників процесу, а також у випадку, якщо судді з його власних джерел стали відомі докази чи факти, які можуть вплинути на результат розгляду справи. Суддя заявляє самовідвід від участі в розгляді справи у разі неможливості ухвалення ним об`єктивного рішення у справі.
Суддя заявляє самовідвід від участі в розгляді справи в тому випадку, якщо для нього не є можливим винесення об`єктивного рішення у справі, або в тому випадку, коли у стороннього спостерігача могли б виникнути сумніви в неупередженості судді (п. 2.5 Бангалорських принципів поведінки суддів від 19.05.2006 року, схвалених Резолюцією Економічної та Соціальної Ради ООН 27.07.2006 року № 2006/23).
Враховуючи викладене та обґрунтованість заяви про самовідвід з підстав, передбачених ст. 36 ЦПК України, з метою забезпечення права сторін на справедливий суд, уникнення будь-яких сумнівів в об`єктивності та неупередженості судді при розгляді даної справи, вважаю за необхідне заяву про самовідвід задовольнити.
Керуючись ст. ст. 36, 39, 40, 254, 260-261 ЦПК України, суддя,-
ухвалив:
Самовідвід судді Мицик Світлани Анатоліївни у цивільній справі № 629/6847/24 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Харківській області про стягнення моральної шкоди - задовольнити.
Цивільну справу №629/6847/24, провадження №2/629/1727/24, передати до канцелярії Лозівського міськрайонного суду Харківської області для здійснення повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями відповідно до вимог ЦПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя С.А. Мицик
Суд | Лозівський міськрайонний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 14.11.2024 |
Оприлюднено | 15.11.2024 |
Номер документу | 123000563 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, досудове розслідування, прокуратури або суду |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні