Народицький районний суд Житомирської області
Справа № 753/10761/24
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 листопада 2024 року селище Народичі
Народицький ра йонний суд Житомирської області в складі:
під головуванням судді Піщуліної І.С.,
з секретарем Жавнер І.А.,
розглянувши у спрощеному позовному провадженні цивільну справу за позовом приватного підприємства «Шериф-Територія безпеки» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором про надання послуг,
В С Т А Н О В И В:
Приватне підприємство «Шериф-Територія безпеки» звернулось з позовом до ОСОБА_1 та просить стягнути з нього заборгованість за договором про надання послуг у сумі 3848 гривень, у тому числі: 3348 гривень борг за надані послуги, 500 гривень штрафні санкції.
Свої вимоги мотивує тим, що 12 серпня 2022 року між приватним підприємством «Шериф-Територія безпеки» та відповідачем було укладено договір про надання послуг за допомогою технічних засобів №14208312, за умовами якого позивач прийняв на себе зобов`язання здійснювати охорону об`єкта відповідача та спостереження, а відповідач зобов`язався своєчасно оплачувати надані послуги. Вартість обраних відповідачем послуг складає 500 гривень за один місяць їх надання. Позивач зобов`язання за договором виконав у повному обсязі, натомість, а відповідач договірний обов`язок щодо оплати наданих йому послуг протягом періоду часу з 01 вересня 2022 року по 30 березня 2023 року не виконав, внаслідок чого виникла заборгованість у вищезазначеній сумі.
Сторони про дату, час та місце проведення судового засідання були повідомлені належним чином, ухвалою суду від 31 липня 2024 року постановлено розгляд справи здійснювати у порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
Представник позивача не заперечує щодо заочного розгляду справи, відповідач відзив не подав, з огляду на положення статті 280 ЦПК України слід здійснювати заочний розгляд справи.
Дослідивши у судовому засіданні матеріали справи, суд дійшов такого висновку.
Судом встановлено, що 12 серпня 2022 року між приватним підприємством «Шериф-Територія безпеки» та ОСОБА_1 було укладено договір про надання послуг за допомогою технічних засобів охорони №14208312 (надалі договір).
Відповідно до п.1.1. договору виконавець надає послуги замовнику в обсягах та кількості, які ним обрані, в порядку та на умовах, визначених договором. Обумовлений сторонами обсяг послуг та їх вартість вказується в Додатку 1 до доданого договору, що являється його невід`ємною частиною.
Відповідно до п.1.2. договору послуги за цим Договором надаються за адресою, яка вказана в Додатку 1 (надалі - об`єкт).
Згідно з п.1 додатку №1 до договору об`єктом є автобусна зупинка за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідно до п.1.3.1. договору охорона об`єкта - здійснюється шляхом спостереження за станом технічних засобів охоронної сигналізації, яка встановлена на об`єкті замовника та автоматично сповіщає про проникнення в приміщення чи порушення архітектурно-будівельних конструкцій, а також забезпечення негайного виїзду в групи швидкого реагування з метою вжиття заходів, спрямованих на встановлення причин спрацювання охоронної сигналізації та при необхідності - затримання осіб, які проникли на об`єкт.
Згідно з п.2.1. договору вартість обраних замовником послуг, згідно переліку викладеному в п.1.3., визначається сторонами у Додатку №1 до даного договору.
Пунктом 2 додатку №1 до договору вартість послуг за охорону об`єкту визначена в сумі 500 гривень щомісячно.
Відповідно до п.2.3 договору оплата за цим договором здійснюється замовником шляхом перерахування грошових коштів за наданий виконавцем розрахунковий рахунок у відповідності до чинного законодавства України. Оплата за цим договором здійснюється на умовах передоплати і проводиться замовником щомісячно, протягом перших п`яти календарних днів місяця, в якому надаються послуги.
Згідно з п.3.2.15. договору замовник зобов`язаний своєчасно та у повному обсязі здійснювати оплату послуг, що надаються виконавцем згідно умов договору.
Відповідно до пп.8.1. - 8.2. договору визначено, що цей договір набуває чинності з моменту його підписання та діє протягом календарного року, але у будь-якому випадку до моменту повного виконання обома сторонами прийнятих на себе зобов`язань. Якщо за 15 днів до закінчення дії договору жодна зі сторін не вимагатиме його припинення, договір вважається продовжений на той же термін, без обмежень кількості разів продовження дії договору.
Згідно з підпункту а п.4.1.4 договору виконавець має право достроково розірвати договір, попередньо повідомивши про це замовника, якщо останній не здійснює оплату, чи затримує розрахунок по даному договору.
Позивачем на адресу відповідача направлено повідомлення-вимогу №08-12/22-2 від 16 травня 2023 року про неналежне виконання зобов`язань за договором, сплату грошових коштів, в якій позивач вказує, що у зв`язку з невиконанням грошових зобов`язань починаючи з 31 березня 2023 року послуги, передбачені умовами договору виконавцем не надаються. Також зазначено, що заборгованість на поточну дату за договором у загальному розмірі складає 3348 гривень.
Пунктом 5.1.1 договору встановлено, що замовник за несвоєчасну оплату наданих виконавцем послуг протягом календарного місяця, зобов`язується оплатити штрафні санкції у розмірі 100% вартості послуг виконавця, зазначених в п. 2 додатку №1 до договору.
З детального розрахунку заборгованості по договору №14208312 від 12 серпня 2022 року вбачається, що загальний розмір заборгованості відповідача за період з 01 вересня 2022 року по 05 березня 2023 року становить 3848 гривень, у тому числі: 3348 гривень борг по абонентській платі, 500 гривень штраф згідно п. 5.1.1. договору.
Згідно з частиною першою статті 526 ЦК України передбачено, що зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до частини першої статті 509 ЦК України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов`язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.
Згідно зі статтею 978 Цивільного кодексу України за договором охорони охоронець, який є суб`єктом підприємницької діяльності, зобов`язується забезпечити недоторканність особи чи майна, які охороняються. Володілець такого майна або особа, яку охороняють, зобов`язані виконувати передбачені договором правила особистої та майнової безпеки і щомісячно сплачувати охоронцю встановлену плату.
За приписами частини першої статті 901 ЦК України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов`язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної діяльності, а замовник зобов`язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.
Частиною першою статті 903 ЦК України передбачений обов`язок замовника оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.
Згідно з частиною першою статті 610 цього Кодексу порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Частиною першою статті 611 цього Кодексу передбачено, що у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.
Відповідно до статті 549 ЦК України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання.
Однією із засад цивільного судочинства є його диспозитивність.
З огляду на зазначений принцип, керуючись положеннями статті 13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Відповідно до частин 1 та 5 статті 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.
Аналізуючи докази у справі у їх сукупності й ураховуючи те, що відповідачем не надано суду доказів на спростування доводів позивачі та щодо належного виконання ним умов договору про надання послуг охорони за допомогою технічних засобів, суд вважає, що відповідач порушив договірні зобов`язання за договором і має сплатити заборгованість позивачу, а тому, позовні вимоги слід задовольнити.
Позивачем сплачено судовий збір у сумі 2422 гривні 40 копійок, у порядку статті 141 ЦПК України вказані судові витрати підлягають стягненню з відповідача на користь позивача.
Керуючись статтями 509, 526, 549, 610, 611, 901, 903, 909, 972, ЦК України, статтями 3, 10, 141, 259, 263, 265, 273 ЦПК України, суд,
У Х В А Л И В:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь приватного підприємства «Шериф-Територія безпеки» заборгованість за договором про надання послуг №14208312 від 12 серпня 2022 року за період з 01 вересня 2022 року по 05 березня 2023 року всумі 3848 гривень, у тому числі: 3348 гривень боргу за надані послуги, 500 гривень штрафні санкції
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Бізнес Позика» витрати по сплаті судового збору в сумі 2422 гривні 40 копійок.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Про перегляд заочного рішення відповідачем до Народицького районного суду Житомирської області відповідачем може бути подана заява протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана позивачем протягом тридцяти днів з дня складання повного рішення суду до Житомирського апеляційного суду.
Позивач: Приватне підприємство «Шериф-Територія безпеки», місцезнаходження: вул. Мєшкова, 20, с. Гнідин Бориспільського району Київської області, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України 41750836.
Представник позивача: ОСОБА_2 , місце перебування: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 .
Відповідач: ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_3 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 .
Повне рішення суду складено 13 листопада 2024 року.
Суддя: Ірина Піщуліна
Суд | Народицький районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 13.11.2024 |
Оприлюднено | 18.11.2024 |
Номер документу | 123003056 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Народицький районний суд Житомирської області
Піщуліна І. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні